't Is een hele kluif in café De Kroon J)<2 tmak K RAS boek online of bel 0900 - 9697 1/üH l^üifmond mmmm PZC Zaterdag 14 juli 2007 37 Toet onze voorgerechten opdient, dus hebben we ruim de tijd om onze omge ving eens te bestuderen. We zitten in de serre van het café, dat al meer dan hon derd jaar historie heeft. Ingelijste platen van beren en drie opvliegende eenden aan de muur en een wat oubollige tegel op de vloer... Het is allemaal niet echt enerverend, maar ook weer niet storend. Hoewel, een beetje jammer is het wel. Ook omdat we weten hoe gezellig het er in het 'bruine' gedeelte van de kroeg uit ziet. Ah, daar is Ingrid met onze voorgerech ten. Wow, wat een flinke salade! Rucola, walnootjes, pijnboompitjes, zongedroog de tomaten, het kan niet op. De zalm en voorgepelde scampi's (met 'open rugge tjes', dus ontdaan van hun darmpjes) zijn prima. Eigenlijk is alles goed, op een enkel wat verlept slablaadje na. Sheila heeft ook al geen reden tot kla gen. Drie dikke plakken paté worden ver gezeld door een aparte uienconfituur, bramen, aarbeien en blauwe bessen. „Dit is gewoon lekker. Niet meer en niet minder. Niet iets dat ik zal onthouden, maar dat kan je ook positief uitleggen. Als het slecht zou zijn, herinner je het meestal wel lang", zegt ze. Haar prima medium gebakken biefstuk van de haas (16,50 euro) in een stevig ro de wijnsaus (met uitgebakken spekjes en ui) is om u tegen te zeggen. Dan begint voor mij het grote feest. Drie allemach tig dikke, goed gegaarde spareribs (15 eu ro) wachten op een veldslag. En als ik wil, legt Ingrid gerust nog een extra por tie op mijn bord. Nee dank je, ik heb er nu al een hele kluif aan. Poeh, de riem rond mijn spijkerbroek gaat straks op de terugweg zeker los. En dan is er nog iets wat ik niet kan plaatsen: een verdraaid lekkere spare- Grand café De Kroon in Sint-Jansteen. foto Peter Nicolai ribsaus. Ja, er zit bieslook in, maar ver- der? „Zeg ik niet", zegt eigenaar Alex van Boekei. „Gasten mogen gratis wat mee naar huis nemen, maar het recept geef ik niet prijs. Laten we het er maar op houden dat het té simpel is om uit te leggen." We besluiten met een 'sneukelkoffie' (3,50 euro), wat in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren gelijkstaat aan koffie met een boel zoetigheden. Ha, het is mij toch gelukt! Want hoe werkt Sheila al die chocolade presentjes naar binnen? Juist, met haar handen. Grand café De Kroon, Wilhelminastraat 2, Sintfansteen. Tel: 0114-314468. Internet: www.grandcafe-dekroon.nl. Open: dage lijks van 11.30 tot 22.00 uur, zo vanaf 16.00 uur. Pinnen: ja. Rokersvrij gedeelte voor 20 personen. De Kroon is tot en met 22 juli op vakantie. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: De uiterst vrien delijke medewerkster Ingrid, die erg haar best doet om het ons naar de zin te maken. Een pluim! Conclusie: Heb je geen zin om te ko ken en woon je in de buurt, dan is De Kroon een leuk, af en toe verrassend alternatief. Kijk voor eerdere afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Sommige mensen vinden met je handen eten het toppunt van on gehoord tafelgedrag. Ik denk daar anders over. Vrijuit kliederen en kluiven maakt het dineren vaak juist nóg leuker. Het schept een soort band met je tafelgenoten, die meestal met net zulke vette vingers botje na botje in een grote schaal droppen. Maar daar hoefik vanavond niet op te rekenen. Ik heb Sheila van Doorsselaer, een collega uit Hulst, meegenomen naar De Kroon. Wat blijkt meteen als we de kaart bekijken? Sheila is een anti kluiver. „Ik heb nog nooit spareribs be steld, omdat ik altijd mors en het ge woon ontzettend smerig vind om zo te eten", zegt ze. Een poging om haar er voor deze ene keer wel toe aan te zet ten, strandt net zo snel als ik hem lan ceerde. Ik stel het kluiven ook nog heel even uit. Eerst neem ik een salade van gerookte zalm en scampi's (11,50 euro), Sheila heeft zin in roompaté (6,50 euro). Het duurt even voordat medewerkster Ingrid Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel zoeken deze maand naar restau rants waar ongedwongen met de handen eten heel gewoon is. Raymond ging naar grand café De Kroon in Sint-Jansteen. Boek snel voor de meest succesvolle fly-drive van 2007 TOPaanbieding Spanje! Onze spectaculair geprijsdefly-drivenaardeCosta del Sol is razend populair... meer dan 1000 mensen gingen u al voor en boekten deze reis! En dat is ook niet zo verwonderlijk... want wie wil er nu niet 8 dagen naar Spanje voor de absolute spotprijs vanaf slechts 499? En bij deze topaanbieding zijn de vliegreis, luchthavenbelasting, 1 week autohuur, verblijf in het luxe 4-sterren Gran Hotel Costa del Sol en ontbijt- én dinerbuffet allemaal inbegrepen! Wacht dus niet langer en profiteer direct van deze buitenkans, want VOL=VOL! TREK ER OP UIT MET UW HUURAUTO! Uw hotel is de ideale uitvalsbasis voor het maken van uitstapjes. Bezoek bijvoorbeeld Sevilla met het prachtige paleis Alcazar en de Santa Maria kathedraal, één van de grootste ker ken ter wereld. U kunt uiteraard ook een bezoek brengen aan Ronda, Cadiz en Córdoba, ooit de grootste stad van Europa. Bezienswaardig zijn hier o.a. de moskee de Mezquita, de tui nen van het Alcazar en de oude joodse wijk met de synagoge. De voormalige koningsstad Granada staat bekend om het Alhambra met het Alcazaba en het Alcazar. GRAN HOTEL COSTA DEL SOL**** Dit luxe 4-sterren hotel, dat recentelijk geopend is, ligt direct aan het strand. Het hotel beschikt o.a. over een sfeervol restaurant, 2 bars, anima tieprogramma en een buitenzwembad. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Malaga, 7 of 14 x 24 uur autohuur Cat. A of E (afhankelijk van de bezetting), CDW, persoonlijke inzitten de verzekering (PAI), wegenkaart, 7 of 14 nach ten verblijf in het luxe 4-sterren Gran Hotel Costa del Sol, ontbijt- én dinerbuffet, luchtha venbelastingen én reserveringskosten. Vrijwel iedere di. en do. van 2/8 t/m 23/10 Augustus v.a. €575 Oktober v.a.€499 September v.a. 499 Toeslagen: brandstof, afkoop eigen risico en deposit voor een volle tank. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. reisduur 8 dagen en 4-per- soonsbezetting. Vertrek do. vanaf Amsterdam (Martinair): Reisnr. EZ 24.168, zie www.kras.nl/24168 Vertrek di. vanaf Amsterdam, Rotterdam of Eindhoven (transavia.com): Reisnr. EZ 24.167, zie www.kras.nl/24167 Noot: Creditcard verplicht (voor autohuur). waarom zou je verder zoeken at

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39