Zeeland m'n karwei afmaken' Alweer een zeldzame haai in Oosterschelde Moonlight Cruises 28 juli 4 aug. 2007 Drie gewonden bij vechtpartij WOONPLAZA MIDDELBURG nu 799,- w PZC Zaterdag 14 juli 2007 31 Tholen verbiedt zwemmen in havens sint-maartensdijk - De gemeente Tholen zal op korte termijn zwem- verbodsborden plaatsen op acht lo caties in de gemeente waar het vol gens haar gevaarlijk is om te zwem men. Volgens een woordvoerster van de gemeente gaat het om plek ken waar veel vaarbewegingen plaatsvinden, wat gevaar kan ople veren voor zwemmers. Met name jeugd zwemt regelmatig op de ge noemde plekken. www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Trekkertrek in Aagtekerke aactekerke - Op 19 juli is weer de jaarlijkse trekkertrek in Aagteker ke. Bestuurders proberen hun trek ker dan zo hard en zo ver mogelijk over het parcours te rijden. De moeilijkheid van het trekkertrek- ken is dat er een gewicht van meer dan tien ton achter het voertuig hangt. De wedstrijd is in een wei land op de hoek van de Pekelingse- weg en de Aagtekerkseweg. Aan vang 13.00 uur. KNRM-bemanning redt Zweeds echtpaar neeltje jans - De bemanning van de reddingboot Koopmansdank van KNRM-station Noordland bij Neeltje lans heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een Zweeds echtpaar gered. De man en vrouw waren met hun zeiljacht voor de Kop van Schouwen in de proble men geraakt. Door een navigatie- fout waren ze bij zandbanken te recht gekomen. De bemanning van de redddingboot vond het in paniek verkerend echtpaar van middelbare leeftijd op een vlot. De geredden zijn naar een hotel in Vrouwenpolder gebracht. Visser zet gevlekte gladde haai weer terug in Oosterschelde. yerseke - Nadat dinsdagavond tus sen Yerseke en Oostdijk een dode Ruwe haai was gevonden, dook donderdag opnieuw een haai op in de Oosterschelde. Dit keer in de sleepkor van het vissersschip YE60. Schipper A. Cornelisse bracht de 1.20 meter lange, levende vis naar Yerseke, waar hij werd 'gepar keerd' in een ongebruikt kreeften bassin. Het gaat om een gevlekte gladde haai (Mustelus asterias). Hij kan maximaal 1.40 meter worden. Volgens C. Moeliker van het Na tuurhistorisch Museum Rotter dam komt deze haaiensoort zel den voor in de Oosterschelde. In dit geval werd hij ook nog diep in de zeearm gevonden, op een kilo meter afstand van de Oesterdam. „De vondst is net zo uniek als de ruwe haai eerder deze week." De ruwe haai is gisteren op trans port gezet naar het Rotterdamse museum, waar hij wordt opgezet en aan de collectie toegevoegd. De gevlekte, gladde haai wordt waarschijnlijk teruggezet in de Oosterschelde. Schipper Cornelis se: „Ik heb hem aangeboden aan Het Arsenaal in Vlissingen, maar die hebben deze soort al en be dankten dus." Sportvisser Boudewijn Nieuwen- huijse uit Oostdijk vond de ruwe haai dinsdagavond op de slikken bij de Sint Pieterspolder, in de buurt van Oostdijk. Haaien zijn zeldzaam in de Oosterschelde. De hondshaai, die maximaal een me ter lang wordt, zwemt er wel eens. Vorig jaar werd bij de Bergse Diep- sluis een zeer zeldzame blauwe haai aangetroffen van 1.38 meter. scharendijke - Een groepje jonge ren is gisterochtend vroeg be dreigd en mishandeld op het strand bij Renesse. Daarbij zijn drie gewonden gevallen. De schermutselingen ontstonden rond 5.00 uur. Drie Rotterdam mers tussen de 16 en 29 jaar provo ceerden en intimideerden de groep. Een jongere liep daarbij een flinke hoofdwond op en is naar het ziekenhus gebracht. 1\vee ande re slachtoffers zijn behandeld door een huisarts. De drie daders zijn door de politie aangehouden en ingesloten. BIJ NADER vlissingen - VHP heeft woensdag geen overleg gevoerd met het colle ge van Vlissingen over het plan Scheldekwartier, zoals stond ver meld in de PZC van 12 juli. Een vertegenwoordiging van het stede bouwkundig bureau was die dag in de havenstad bij een workshop over invulling van een ander ge bied. Supermarktexploitant Wim Tevel: „Veel mensen zeggen 'ik zal jullie missen' foto Lex de Meester Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33