Zeeland PZC 29 Raad wacht op feiten voor oordeel herhaling WALCHEREN 30 en 31 35 Politie betrapt drie dronkaards mm as 1 Revalidatie na hersenbloeding Man mishandeld Buiten Duits in Domburg Zaterdag 14 juli 2007Tip? redwalch@pzc.nl Wim Tevel moet tijdelijke supermarkt in Middelburg sluiten Geld voor hulp aan werklozen blijft liggen Nog te veel vraagtekens om nu al wethouder of college weg te sturen. door Miriam van den Broek en Maurits Sep VLISSINGEN - De verleiding is groot om uiting te geven aan de gevoe lens van onrust en verontwaardi ging over de crisis rond het Schel- dekwartier. Dat zegt een aantal Vlissingse raadsfracties. Maar, be nadrukken ze, het is nog te vroeg om een politiek oordeel te vellen. Eerst wil de raad alle feiten op ta fel. „Het is onvoorstelbaar wat hier ge beurd is. Het lijkt wel een soap", zegt W. Hirdes van de Lokale Par tij Vlissingen. „Dat ambtenaren voor drie maanden naar huis zijn gestuurd en na anderhalve week te rug mochten, is heel vreemd. En dan de manier waarop. Wij heb ben weinig vertrouwen meer in dit college. Toch praten we nog niet over een motie van wantrou wen. Daarvoor moeten we het lo pende onderzoek afwachten." Het CDA is blij dat de ambtenaren snel weer aan het werk kunnen. „Op dit moment is het voor óns van belang dat we wachten tot we alle feiten hebben. Pas dan kun nen we reageren op wat het colle ge gedaan heeft. Hoe graag we dat misschien nu al zouden doen", al dus R.J. Suurmond. „Het college moet zich eens flink achter de oren krabben", vindt T. de Roos van de SP. Over de ma- De Vlissingse fracties zijn onte- vreden over de manier waarop ze de afgelopen week van infor matie zijn voorzien door het ge meentebestuur. nier waarop de raad geïnformeerd is en over de geheimhoudings plicht voor raadsleden, heeft De Roos geen goed woord over. „We baalden daar ontzettend van. Steeds vroegen mensen op straat wat er nou aan de hand was. Ik ben maar briefjes gaan uitdelen met het telefoonnummer van de wethouder. En ondanks de beslo ten bijeenkomsten bleven wij ach ter de feiten aan lopen." T. Meijers van de VVD is niet ver baasd dat de ambtenaren zo snel weer aan de slag mogen. „Ik heb die termijn van drie maanden al tijd geïnterpreteerd als 'voorlo pig'." Over de manier waarop ze naar huis gestuurd zijn, spreekt hij nog geen oordeel uit. „Maar ik heb nog niet de reden gehoord die zo'n aanpak rechtvaardigt." De RPCU is ook blij voor de be trokken ambtenaren, maar wijst er op dat het onderzoek verder gaat. „Er kan voor hen altijd nog een vervolg komen", zegt C. Kapaan. Dat ze zijn weggestuurd om gege vens veilig te kunnen stellen, vindt hij begrijpelijk. „Maar de ma nier waarop dat is gebeurd, ver dient geen schoonheidsprijs." Dat geldt ook voor de wijze waarop de raad informatie heeft gekregen. „Dat gebeurde pas nadat we druk hebben uitgeoefend." B. Bruinooge van de PvdA (dezelf de partij als van wethouder Verha- ge) vindt dat de prioriteit nu moet liggen bij de voortgang van het on derzoek. Het naar huis sturen van de wethouder is volgens haar 'hele maal niet aan de orde'. „In de raad niet en in de fractie niet. Dat zij ook van de PvdA is, speelt in onze fractie geen enkele rol." Pagina 33: Ambtenaren nog niet aan de slag DOMBURG - Ook Duitsers hoeven zich niet meer te ver gissen. In de woonwijken van Domburg is het voor be zoekers verboden te parkeren. Omdat dat niet altijd duidelijk was, ging het vaak mis, met boetes tot gevolg. foto Lex de Meester Pagina 30: Vrijwilligers wijzen op vrije parkeerplaatsen MIDDELBURG - De politie heeft don derdagavond en vrijdagochtend op Walcheren in totaal drie mensen aangehouden die met te veel drank op achter het stuur zaten. De bestuurders werden aangehou den bij controles op de Bachlaan en de Koningsweg in Vlissingen, de Werend ij kseweg in Zoutelande en de Singel Domburg. In totaal zijn 163 mensen gecontroleerd. In Vlissingen kreeg één automobilist een boete omdat hij geen gordel droeg. De alcoholcontroles waren van te voren aangekondigd. ^3 IK» tijT/a 1 f BT*. [s-B 1 i K^IUlBggy•-JB Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231t j VLISSINGEN - Mensen die een her senbloeding of een herseninfarct hebben gehad, kunnen voortaan ook revalideren in Vlissingen. In verpleeghuis Weyevliet is een spe ciale afdeling ingericht waar acht personen terecht kunnen. Tot voor kort moesten mensen voor een dergelijke revalidatie naar Goes of Middelburg. Voor het revalidatieprogramma wordt samengewerkt met het zie kenhuis in Vlissingen. De revalida tie duurt, afhankelijk van de ernst en de conditie van de patiënt, een paar weken tot een paar maanden. De behandeling en de verzorging zijn gericht op terugkeer naar de eigen leefomgeving. Op de afde ling is inmiddels de eerste patiënt in behandeling. CADZAND - De politie is op zoek naar een automobilist die donder dagavond een 53-jarige wandelaar uit Wijchen mishandelde op de Badhuisweg in Cadzand. Het slachtoffer kreeg klappen en liep een gescheurde spier op. Toen de vrouw van de automobilist tussen beide kwam, reed hij weg. De man had volgens de automobilist te veel ruimte op de straat in beslag genomen. Het slachtoffer is door een arts behandeld. PARTNERS ECHTE MAKELAAR I I 8-6 I 66 I 7 ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De Hulster kroegbaas werd het even te veel. Het leven, het werk en de stamgasten. Altijd diezelf de tronies, diezelfde verhalen. „Ok", besloot hij, „allemaal er uit. Nu. iedereen wegwezen. Ik sluit de tent." Met enige dwang stuurde hij het handjevol vaste gasten naar de deur, richting ter ras. Het ging langzaam, maar de mannen - die de kuren van de waard onderhand kenden - stap ten naar buiten. Pinten en bor rels achterlatend op de toog. Bui ten bleven ze staan. Wachtend, pratend. Na tien minuten ging de deur weer open. „Kom erin", sprak de kroegbaas olijk, „Geluk kig da'ge d'r zijt. Daarnet ai'k toch zulk akelig volk binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31