Starterswoning te duur PZC Lasershow opent kermis Vlissingen Kruidvat tour fr rh s frfü if:l u 'j immbimlwfflt1 Geïnteresseerd? wssssssb 1 i 3usêkêêêêê PZC Zaterdag 14 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 164 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 Huizen onder de anderhalve ton zijn nog nauwelijks te koop. door Cornelleke Blok en Marcel Modde goes - Een eigen koopwoning wordt voor starters in de grootste delen van Zeeland nagenoeg onbe taalbaar. Huizen onder de 150.000 euro zijn er nauwelijks nog. De meeste twintigers verdienen te weinig om die hypotheeklasten te kunnen ophoesten, zeker nu de rente stijgt en de banken strenger toetsen. Boven de Westerschelde worden huizen tussen de 120.000 en 130.000 euro aangemerkt als starterswoning. Dat betekent al snel dat iemand zo'n 2200 euro bruto per maand moet verdienen voor een tophypotheek. Wonin gen uit die categorie zijn echter nauwelijks nog voorhanden. In Middelburg, Goes en Zierikzee is het aanbod onder de anderhalve ton minimaal. In Vlissingen zijn er voor 100.000 euro hooguit wat ap partementen te krijgen. In Zeeuws-Vlaanderen kan onder dat bedrag nog wél een aardige eenge zinswoning worden gevonden. Die staan wel in de minder mooie straten. „Vaak zijn de goedkoopste wonin gen nog steeds te duur", zegt M. de Weerd van NVM-Zeeland. „Voor een leuk huis moet je eigen lijk tweeverdiener zijn. Ik vind het terecht dat banken het lenen aan banden leggen. Maar dat maakt het moeilijker op de markt te ko men." Makelaars M. van der Knaap (M2 Makelaars, Walcheren en Zuid-Be veland) en A. Verbraak (Bijde- vaate, Schouwen-Duiveland) heb ben dezelfde ervaring. „Het is voor starters altijd al lastig een woning te vinden. Maar de laatste jaren wordt het alleen maar gekker. De grens wordt steeds verder opge trokken", aldus Van der Knaap. Een eigen huis wordt voor star- ters steeds moeilijker betaalbaar. Volgens de Nederlandse Vereni ging van Makelaars is de goed koopste woning nog te duur. Wanneer de huizenprijzen gelijk blijven aan de inflatie, komt het volgens hem 'over een paar jaar wel goed'. De meeste starters waar mee hij te maken krijgt, zijn jonge stellen die beiden werken. Alleen staanden zijn afhankelijk van een hoger loon of ouders die meebeta len. Directeur E. Potappel van Stad 8c Zeeland (Goes) ziet tegelijkertijd dat starters tegenwoordig hogere eisen stellen en een kant-en-klare woning verwachten. „De combina tie van weinig tijd en geen gelegen heid goedkoop op te knappen, maakt ook dat starters afhaken." pagina 2 en 3: huisje boompje beeste niet voor iedereen weggelegd pagina 3: commentaar VLISSINGEN - Laserstralen zorgen voor een spectaculair schouwspel boven de Koopmanshaven in Vlissingen. Met de lasershow en met muziek werd de kermis gisteravond geopend. Op een scherm boven het standbeeld van Opvarende zeiljacht slaat bij Westkapelle overboord en verdrinkt westkapelle - Voor de kust van Westkapelle is gisteren een vrouw omgekomen nadat ze overboord was geslagen. Zij was met twee an dere mensen aan boord van een Noors zeiljacht. Rond 11.00 uur kwam bij het reddingstation in Westkapelle de melding binnen dat de vrouw zo'n vier mijl uit de kust te water was geraakt. Ook de posten in Breskens, Cadzand en Kokszijde waren gewaarschuwd. www.pzc.nl 1.Boonen 5.20.59 2. Freire z.t. 3. Zabel z.t. 72. Dekker z.t. I ALC. KLASSEMENT 1. Cancellara 29.49.55 2. Klöden 0.33 3. Pozzato 0.35 11Dekker 0.51 zie pagina's 47,48 en 49 zoekt Kijk dan in deze krant! Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Michiel de Ruyter werd in kleurige afbeeldingen het levensverhaal van de zeeheld verteld. Ook andere grote historische feiten trokken voorbij over het scherm. De show werd afgesloten met vuurwerk. foto Lex de Meester Jongeren moeten langer thuis blijven wonen reageer op www.pzc.nl uw I Wethouder Verhage moet de eer aan zichzelf houden 5 85% s 15% De bemanning van de Westkappel- se reddingboot de Uly heeft de vrouw uit het water gehaald. Met een helikopter is zij naar het zie kenhuis in Brugge gebracht Daar bleek dat de vrouw was overleden. Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Binnen land: 4, 5, 6; Buitenland: 7, 9, 11; Meningen: 12, 13; Economie: 16, 17; Beurs: 18; Buitengebied: 19, 20, 21; Weer: 26; Strips: 27; Cul tuur: 44; Sport: 47 t/m 53; Bijla gen: Spectrum en Prisma met daar in Televisie: v42 t/m v45. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 lerdag 14 Juli 2007 t/f De Vries Communicatie Centrum zoekt: webdesigner copywriter projectmanager www.devriescom.nl zie pagina Geregeld zon die tot grote hoogte willen gaan, kijken op: www.pzc.nl/verkooptopper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1