Tom Krist was een held, want hij geloofde in iets Verkooptoppers BN/DeStem PZC Hindoes vechten voor leven stier die tot grote hoogte willen stijgen BN/DeStem I PZC 12 Zaterdag 14 juli 2007 PZC QJobTrack.nl weoeweR Inzet Nederlanders is lovenswaardig, maar leidt niet tot resultaat. door Mina Omarzai NIJMEGEN - Een Afghaan die in de strijd omkomt, wordt door de be volking gezien als iemand die eer vol stierf Keer op keer komt dat te rug in de geschiedenis. Afghaanse kinderen leren dat ook op school. Zo is er een bekend gedicht in het Pashtu dat is geschreven na de Slag bij Maiwand tijdens de Twee de Anglo-Afghaanse Oorlog (27 juli 1880). Daarin wordt gezegd dat als je niet voor het beschermen van je land doodgaat, je leven geen waarde had. Zo kijken Afghanen in het algemeen aan tegen 'shahid' (mensen die zijn gesneuveld in de strijd). En zo kijken Afghanen ook aan tegen de inzet van Tom Krist. Tom Krist geloofde in iets. Hij wist hoe de situatie in Afghanis tan was. Zijn nabestaanden, zijn fa milie, zijn vriendin en iedereen die hem dierbaar is, moeten trots op hem zijn. Want hij geloofde er gens in. Hij was niet bang. Want ondanks de mogelijke gevolgen die hem te wachten stonden, ging hij toch. Afghanen zijn trots op hem en zullen mensen als Tom Krist nooit vergeten. Bij ons in Afghanistan hebben heel veel moeders hun zonen ver loren. Je zou hun trotse blikken moeten zien, omdat hun zonen zo moedig zijn geweest. Niet ieder een heeft daar het lef voor. Oorlog is geen oplossing, maar daar gaat het hier ook niet om. Het gaat om het beschermen van je medemen sen. Dat is een veel hoger doel. Afghanistan kent al bijna dertig jaar oorlog. Als strijd de oplossing was geweest, dan was het na die dertig jaar oorlog allang voorbij ge weest. Maar de situatie verslech- TE CAST Mina Omarzai (22) komt uit Afghanistan en studeert psychologie in Nijmegen tert alleen maar. Dat blijkt alleen al uit al die zelfmoordaanslagen. Er gaan steeds meer burgers en mi litairen dood. Wat opbouw betreft is de enige vooruitgang het functio neren van de Afghaanse televisie zender. Verder gaat alles achteruit Pakistan is verantwoordelijk voor een groot deel van de problemen. Dat land heeft zich altijd met de si tuatie in Afghanistan bemoeid. Het doet er alles aan om te zorgen dat het er in Afghanistan niet be ter op wordt. Pakistan is het cen trum van fundamentalisten. In de moskeeën wordt niet gebeden, maar worden fundamentalisten ge traind. Zie de Rode Moskee in Isla mabad, de hoofdstad van Pakistan, waar een hele collectie geweren verborgen werd gehouden. In de loop van de geschiedenis van Afghanistan hebben ook veel andere landen zich met de situatie bemoeid en het land verwoest ach tergelaten. Afghanen vrezen dat zij nu weer in zo'n situatie zitten. Daarom staan zij niet open voor de hulp van anderen. Natuurlijk bedoelt het Nederlandse leger het goed, maar vroegere ervaringen hebben Afghanen anders geleerd. Zo lang zij niet openstaan voor hulp, kunnen de Nederlanders niets bereiken. Helaas wordt er op vele plekken oorlog gevoerd. Niet alleen in Afghanistan, maar ook in Irak, in Sudan, in Somalië, en in Tsjetsjenië. Er sterven duizenden onschuldige mensen. Mensen als mijn familie, mensen als Tom Krist en die dertien kinderen die samen met Tom Krist zijn omge bracht. Ieder mens heeft recht op leven en geluk. Laten we de wereld vragen om met haar hoofd en hart te praten in plaats van met bommen te gooien en zelfmoordaanslagen te plegen. Als de oorlog wordt ver vangen door overleg, hoop ik dat alle militairen veilig naar hun va derland terug kunnen keren. LONDEN - Britse hindoes hebben bij de rechter uitgelegd waarom ze vinden dat de Friese stier Shambo, die zij verzorgen in Wales, moet blijven leven. In april bleek de stier tbc te hebben. Het beest moet dood, om te voorkomen dat de ziekte zich verspreidt, vond mi nister van Landbouw voor Wales, Davidson. De hindoes die Shambo verzorgen in een klooster, zeggen dat de stier niet ziek is en vinden dat ze worden aangetast in hun vrijheid van religie. Ze beschou wen veel dieren als heilig. Runde ren nemen in de godsdienst een centrale plaats in. De rechter doet volgende week uitspraak. - )::v Wij zoeken verkooptalenten (M/V), mediaverkopers die graag willen werken in een dynamische en sterk veranderende multimedia omgeving. Die gek zijn op contacten op verschillende niveaus. Die echt wat willen en kunnen betekenen voor hun klanten en die de taal van de (regionale) ondernemer spreken. Wij bieden jou: dynamiek en afwisseling een zelfstandige functie (MBO+) en natuurlijk goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden (o.a. auto van de zaak en laptop) Ben jij dit professionele commercieel talent in bezit van rijbewijs B en wil jij echt wat anders, reageer dan direct en maak kans op een fantastische ballonvaart! Interesse? Voor nadere informatie kun je contact opnemen met Frank de Roon, commercieel directeur advertentiebedrijf (tel. 076 - 531 24 18) of Mark Vermeulen, manager multimedia (tel. 076 - 531 21 54). Stuur je sollicitatie met CV vóór 24 juli a.s. naar: Chris Ripmeester, afdeling P&O BN/DeStem I PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda of c.ripmeester@bndestem-pzc.nl Wegener Dagbladen De Wegener Dagbladen Groep is onderdeel van het mediaconcern Koninklijke Wegener N.V. en exploiteert vanuit regionale betrokkenheid en kennis zeven regionale dagbladen evenals een groeiend netwerk van landelijke en regionaal gerichte internetsites. Tot onze portfolio behoren Brabants Dagblad, De Gelderlander, Eindhovens Dagblad, de Gelderlander, BN/DeStem, PZC, de Twentsche Courant Tubantia, de Stentor,. AutoTrack.nl, JobTrack.nl, Kleintjesmarkt.nl, Funda en I Local. WGGGNGR dagbladen Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12