Avontuur op maat w v29 PZC Zaterdag 14 juli 2007 Ideale tussenstop, de Blue Lagoon op IJsland. Voor een standaard vliegvakantie naar Torremolinos hoefje bij WRC-HAT Reizen niet aan te kloppen. Maar wie met een riksja door de steegjes van Peking wil toeren om vervolgens een hapje te eten bij Chinese locals, kan bij het reisbureau terecht. door Susanne van Velzen foto CPD Terwijl steeds meer Neder landers hun vakanties via internet boeken, merkt WRC-HAT Reizen dat er een groeiende groep mensen is die juist behoefte heeft aan een ouder wets bezoek aan het reisbureau. „Zij willen niet met dertig ande ren in de bus door de Grand Canyon, maar een individuele va kantie, geheel op maat", zegt Teus Brienesse, directeur van WRC-HAT Reizen, een onafhanke lijk reisbureau dat dit jaar een kwart eeuw bestaat. „Bij ons kun je dan ook niet je va kantie boeken via internet. Daar zijn de wensen van onze klanten te specifiek voor. De reis ontstaat hier aan het bureau van een van onze reisadviseurs. Die bouwen aan de hand van de wensen van de klant een reis op. Ie kunt op af spraak terecht zodat je niet uren zit te wachten, voordat je aan de beurt bent", vertelt mededirecteur Ruud Kruis. Het reisbureau, dat een vestiging heeft in Den Haag, doet geen za ken met grote touroperators als OAD en Holland International die kant-en-klare vakanties aanbie den. Brienesse: „Zij hebben con tracten met grote bekende hotelke tens en vliegmaatschappijen. Wij mijden juist die hotels. Wij gaan in het land op zoek naar lokale kleine reisorganisaties. Die komen met leuke, plaatselijke hotelletjes." „We hebben veel contact ter plek ke met oud-Nederlanders. Zo wer ken we in Nieuw-Zeeland samen met voormalig NCRV-man lan Gerritsen die daar in het toerisme actief is. Hij komt met originele ac commodaties, routes en activitei ten en dat is precies waar onze klanten naar op zoek zijn." „In Spanje ben ik een oud-Marti- nair-medewerkster tegen het lijf gelopen, die in het Spaanse bin nenland kleinschalige accommoda ties voor ons zoekt. Zit een hotelle tje vol dan weet zij wel een ander bijzonder adresje." Originaliteit zit vaak in kleine dingen, is de erva ring van Brienesse. „Ik ben on langs met mijn familie in Thailand op vakantie geweest en vroeg na afloop aan een neefje wat hij het allerleukst vond aan de reis. De fietstocht door Bangkok, riep hij meteen. De bestemming is dan misschien niet origineel, maar de invulling wel." Veel mensen willen niet meer drie weken aaneengesloten op het strand liggen. Twee dagen strand en dan een week rondreizen, dan weer twee dagen op een ander strand en weer een week rondrei zen. Voor WRC-HAT Reizen is dat geen probleem. „Omdat we al leen individuele reizen verkopen, is bijna alles mogelijk." „Je reis is bij ons van a tot z georganiseerd. Onze klanten gaan voor zekerheid, maar willen niet door een me vrouw met een grote paraplu de bus ingejaagd worden. Je reist met een taxi en dat is juist leuk." Na thuiskomst delen de reizigers vol gens Brienesse en Kruis hun onver wachte ontdekkingen graag met het reisbureau. „Geweldig, daar kunnen wij met volgende reizen weer wat mee." Populair bij WRC-HAT Reizen zijn, naast de camperreizen door Amerika en Ca nada, de combinatiereizen. Het reisbureau maakt daarbij handig gebruik van de tussenlandingen op de routes van luchtvaartmaat schappijen. „We maken van de nood een deugd. Op weg naar Hali fax maak je bijvoorbeeld een stop op IJsland. In plaats van een paar uur op het vliegveld te moeten hangen, kun je er ook een verblijf van twee dagen van maken. Dan ga je lekker zwemmen in de Blue Lagoon." „Vorig jaar was onze topper Flori da met een Caribisch sausje. Eerst een week met een auto door Flori da, daarna door naar Aruba of Cu rasao om een week aan het strand te liggen. Dit jaar hebben we de 3-dgs arrangement v.a. 145,- p.p. 4-dgs arrangement v.a. 199,- p.p. En gratis gebruik luxe hotelfietsen en fiets- en wandelroutes! Wij verwelkomen u graag in Hotel T Kruisselt in De Lutte. combinatie Atlanta-Martinique/ Guadeloupe opgezet." Het reisbu reau merkt dat vooral de groep 50-plussers behoorlijk aan het rei zen is. „Ze hebben de tijd en hoe ven niet voor een dubbeltje op de eerste rang te zitten", zegt Kruis. „Deze ouderen zijn vitaal en wil len wat van de wereld zien. Austra lië, Nieuw Zeeland, daar draaien ze hun hand niet voor om." J Jbi JfslJJï) ï^IiJ 3JJ JL T KRUI! De Sparrenhorst Onvergetelijke dagen in het mooist gelegen hotel van Twente!!! Heeft u ook zo'n zin in de zomer? Bock de 3-daagse Gabo! Zomer Specïai en krijg een trendy flightbag van Gabo! cadeau! Boek de 5-daagse Zomer Special en krijg een trendy kofferset van Gaboi cadeau! Deze kofferset bestaat uit oen flightbag en twee trolleys. Boek nu via www.weekendarrangement.ni 'Ervaar De Sparrenhorst te Nunspeet"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117