Van der Klauw graag terug in Nisse Festival opent seizoen De Wegwijzer PZC Vrijdag 13 juli 2007 33 Singer-songwriter nu met band Powderblue op Pastorale-festival. door Rolf Bosboom NISSE - Eén naam voor het Muziek festival Pastorale, dat vandaag en morgen in Nisse wordt gehouden, stond direct na afloop van de edi tie van vorig jaar al vast: Powder blue, de americana-band rond sin ger-songwriter Marjolein van der Klauw. In 2006 speelde ze op het zelfde festival, maar toen als lid van het Avalanche Quartet, samen met Henk Hofstede (Nits), Pim Kops (De Dijk) en Arwen Linne- mann. De vier brachten een Leo nard Cohen-programma. „Vorig jaar was ik aanvankelijk uit genodigd met Powderblue", zegt Van der Klauw. „Toen heb ik ver teld dat ik volop met het Ava lanche Quartet bezig was. Dat leek me ook een goede optie. We kon den toen met het kwartet spelen op voorwaarde dat ik dit jaar met Powderblue zou komen." Aan het optreden bewaart ze goe de herinneringen. „Ik vertelde on langs aan het kwartet dat ik met Powderblue naar Nisse zou gaan. Toen had iedereen het erover dat het daar zo leuk was geweest. Het festival heeft iets fijn ouderwets, 'Het Pastorale-festival heeft iets fijn ouderwets. Het is er heel gemoedelijk' zo op een dorpsplein. Het is er heel gemoedelijk, heel on-Amster- dams en on-Nederlands eigenlijk. Je denkt er eerder aan Frankrijk of België dan aan Nederland." Het succesvolle Avalanche Quartet - dat regelmatig optreedt in het buitenland en komend seizoen op nieuw te zien is in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, een van haar favoriete theaters - vergt veel tijd. Ook is Van der Klauw op allerlei andere fronten actief Zo werkte ze onder meer mee aan de recente cd's van Mathilde Santing Under your charmsde Nits Les nuitsen BJ Baartmans (Verpand). Marjolein van der Klauw en Henk Hofstede, vorig jaar tijdens het Pastorale-festival in Nisse. Powderblue komt door alle activi teiten soms even op het tweede plan. „Het is erg afhankelijk van hoe druk ik het met andere din gen heb. Soms schiet het erbij in om nieuwe nummers te schrijven en optredens te regelen. Dan kost het echt moeite om er tijd voor vrij te maken." De kern van Powderblue bestaat uit Van der Klauw en gitarist Jac Bico. De twee worden bijgestaan door Gert-Jan Blom (bas) en de nieuwe drummer Leon Klaassen. De groep bracht tot dusverre twee cd's uit: So much to cover in 2002 ('meer een demo') en een titelloos album in 2004 ('dat voelde meer als mijn eerste plaat'). Een derde cd is in voorbereiding en wordt ko mend najaar of begin 2008 ver wacht. Enkele nummers ervan zijn morgenavond ook te horen op het Pastorale-festival. „Dat is heel spannend, omdat we ze nog heel weinig hebben gespeeld en dan nog alleen maar in een kleine setting, zonder drums." Het nieuwe album zal een wat an der geluid laten horen dan de voor gaande cd's, verwacht de Amster damse singer-songwriter, mede als gevolg van de samenwerkingspro jecten. „Maar ook je smaak blijft zich ontwikkelen en ik merk bo vendien dat mijn stem is veran derd. Die was eerst een stuk hoger dan nu. Dat komt de muziek wel ten goede, vind ik. Vroeger was ik meer geneigd om bluegrass-ach- tige liedjes te zingen, ook qua tem po en toonhoogte. Ik merk dat er nu meer rust in mijn muziek is." Powderblue, morgenavond op Muziekfestival Pastorale in Nisse. Aanvang: 19.15. uur. Het Avalanche Quartet is met het Leonard Cohen-programma op 28 december te zien in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Muziekfestival Pastorale Het Muziekfestival Pastorale in Nisse wordt vandaag en mor gen voor de twaalfde keer ge houden. Vandaag zijn de concerten in de Mariakerk (vanaf 19.15 uur) en morgen op het dorps plein (vanaf 14.15 uur). Het programma van vandaag: 19.15 uur: introconcert op jon- gerenpodium met Thomas Zwijsen (gitaar) en Jeffrey van Spiunder (bas). 20.00 uur: Loubistok (meer stemmige zang uit Oekraïne). 21.15 uur: pauzeconcert met jong talent: Malou Remijn (gitaar/zang) Pien van Mal- degem (viool). Ook beeldper formance van Joost Kuiper, met muzikale begeleiding door Moniek de Leeuw e.a. 21.50 uur: Ishtar (meerstemmi ge zang uit Vlaanderen met be geleiding op violen, cello en gi taar). Na afloop: Moniek de Leeuw (viool) Geert Fortrie (accor deon) en singer-songwriter El- ly Kellner. Het programma van morgen: 14.15 uur: jongerenpodium met Thomas de Visser (per cussie), Jan Annemiek van Bellen op viool en hobo, trio Moniek de Leeuw. 15.25 uur: fadogroep Quatro Ventos. 16.30 uur: singer-songwriter lain Matthews. 17.25 uur: jongerenpodium met Thomas Zwijsen (gitaar) Jeffrey van Spiunder (bas). 17.40 uur: Ashels (Vlaamse folk). 18.50 uur: singer-songwriter El- ly Kellner. 19.15 uur: Powderblue. 20.20 uur: Intermezzo. 20.35 uur: Aranis (akoestische kamermuziek). 21.35 uur: Elly Kellner. 22.00 uur: No Blues (mix van blues en arabische muziek). 23.15 uur: de Zeeuwse reggae- groep The Uprights. Zie ook www.pastorale.nl. Peter Faber en Charles Cornette (beiden met verhalen van Dario Fo) geboekt. Een ander nieuw element in het programma is de ruime aandacht voor Spaanse en Latijns-Ameri kaanse muziek, met concerten van O Nosso Trio, Quasimodo Trio, Nelson Latif, Beatriz Aguiar, Cuar- teto La Pua, Ramiro Gallo Quinte- to, Mapi Quintana-Bellón, Orlan do Mino 8c Grupo Surmestizo en Racing Club Tango. Het nieuwe seizoen 2007/2008 biedt ook veel vertrouwds bij De Wegwijzer, met 'vaste gasten' zo als Robert Jan Stips en Joop Visser en het kerstrecital van pianiste Re- gina Albrink. Ad van Meurs (The Watchman) heeft wederom een se rie roots-concerten samengesteld, met deze keer Doug MacLeod, Geoff Muldaur, Peter Mulvey, Mi chael Weston King, Tucker Zim- mermann, Philip Kroonenberg, Slaid Cleaves en Denice Franke, Uncle Earl, Mike West 8c Katie Eu- liss en Big Low. The Watchman opent vrijdag 21 september zelf de reeks. De eerste voorstelling van het sei zoen, op 5 september, is van caba retier Lebbis, ook zo'n vaste waar de in de programmering. Op caba- retgebied worden verder ver wacht: Claudia de Breij, Onno In- nemee, Reijn 8c Goed, Jochem My- jer, Droog Brood, Mylène d'Anjou, Vincent Bijlo, Jochen Otten, Brok stukken en Nathalie Baartman. Het programma van De Wegwij zer bevat verder optredens en voor stellingen van onder anderen Fri- bo, Jeroen Bouwhuis, Acoustic Ei dolon, JW Roy, Wanrooy, Herman Pouderoyen, Avalanche Quartet, Iain Matthews, Jos de Jonge, As- trid Nijgh, Mondo Leone, Bas Marée 8c Johan Hoogeboom, Patri cia Beysens, Palio Paréa, Hetty Heyting, Arthur Ebeling 8c Ronald de Jong en - als afsluiter - Frank van Pamelen 8c Jan J. Pieterse. ■Fj Het complete programma is te vin- den op www.theaterdewegwijzer.nl. Peter Faber speelt in november verhalen van Dario Fo in De Wegwijzer. Meer aandacht voor toneel bij theater in Nieuw- en St Joosland. door RoEf Bosboom NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland opent zaterdag 1 septem ber het nieuwe seizoen met een gratis festival, 's Middags is er een programma met molenliedjes, ten gehore gebracht door de trouba dours Ruud Hermans en Dick van Altena. 's Avonds brengt Gé Rein- ders zijn nieuwe programma Blaos mich 't landj door begeleid door de plaatselijke muziekvereniging ONDA, die voor de gelegenheid wordt uitgebreid met strijkers. Nieuw is ook dat De Wegwijzer meer aandacht gaat besteden aan toneel. Er zijn onder meer voorstel lingen van Tine Ruysschaert Door toedoen van bijbelse vrouwen), Thea tergroep De Kern (nieuwe produc tie Kwijt), Klaas Hofstra (Nacht der Girondijnen), Pip Utton (Chaplin),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35