Ambtenaren weer welkom PZC Hoogvliegers m Teun Geïnteresseerd? 'Slecht busbedrijf op zwarte lijst' Schuimende afsluiting Riilandse kindervakantieweek Vlissingse politiek velt nog geen oordeel over positie wethouder. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse ambte naren die naar huis waren ge stuurd, mogen weer aan het werk. Wethouder T. Verhage mag van de gemeenteraad voorlopig blijven, in elk geval totdat het onderzoek naar het Scheldekwartier in sep tember klaar is. Pas dan- velt de raad een politiek oordeel over het optreden van de wethouder. Par tijen willen niet vooruitlopen op de uitkomsten van het onderzoek. Dat spitst zich toe op de vraag of de ambtenaren integer aan het pro ject hebben gewerkt, verklaarde wethouder Verhage gisteren. Daar over bestaan bij het college van B en W twijfels en dat was de reden om deskundigen in te huren. „Of zij integer hebben gewerkt, moet in september blijken. Maar er mag achteraf ook geen enkele discussie meer ontstaan over de vraag of de gegevens juist en volledig zijn." In de afgelopen anderhalve week na het besluit deskundigen in te huren zijn volgens haar 'bestan den veiliggesteld, dossiers bekeken en gesprekken gevoerd'. Dat duidt erop dat ambtenaren naar huis moesten om te voorkomen dat zij eventuele onregelmatigheden kon den laten verdwijnen. Nu de eerste fase van het onder zoek klaar is, is het niet meer no dig dat de ambtenaren thuis blij ven. Zij kunnen vandaag al aan de slag, ook op het dossier Schelde kwartier. Maar of dat daadwerke lijk gebeurt valt nog te bezien. Eén van de ambtenaren zegt verrast te zijn dat hij zo snel alweer welkom is, maar voegt daaraan toe dat het niet zo gemakkelijk is onmiddel lijk terug te keren. „Alsof er niks gebeurd is. Ik ga eens goed naden ken." De ambtenaren werden voor de duur van het onderzoek - dus Pas als het onderzoek naar het Scheldekwartier klaar is, moet blijken of Vlissingse ambtenaren integer hebben gewerkt en of Verhage wethouder mag blijven. drie maanden - naar huis ge stuurd. In september moet blijken of die maatregel in verhouding stond tot de ernst van de feiten. Verhage benadrukte dat het 'een weloverwogen besluit van het hele college' was, en niet een eigen machtig optreden van haarzelf. Uit het onderzoek is tot nu toe ook gebleken dat het college te recht heeft besloten nog geen pro jectontwikkelaar te kiezen voor de ontwikkeling van het eerste deel van het Scheldeterrein. De finan ciële risico's waren volgens de des kundigen inderdaad veel te groot en hadden tot miljoenenverliezen kunnen leiden. pagina 2 en 3: analyse pagina 3: commentaar 1Pozzato 2. Freire 3. Bennati 9. Tankink 4.39.01 z.t. z.t. z.t. ALG. KLASSEMENT 1. Cancellara 24.28.56 2. Klöden 0.33 3. Pozzato 0.35 9. Dekker 0.51 zie pagina's 39,40 en 41 Wethouder Verhage moet de eer aan zichzelf houden reageer op www.pzc.nl Gemeente Vlissingen moet openheid van zaken geven eens 93% greens 7% Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 11; Auto: 15; Econo mie: 17 en 18; Beurs: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Bezorgklachten? Bel: 0800 -023 12 31 Vrijdag 13 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 163 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl RILLAND - De jeugd van Rilland kreeg gisteravond een schuimbad van de plaatselijke brandweer op het parkje bij Huize De Vliedberg. Dat markeerde tevens de afsluiting van de kindervakantieweek. De afgelopen dagen stonden er allerlei activitei ten op het programma, zoals bouwen met pallets en broodjes bakken. Zo'n 130 kinderen deden mee. Rilland is traditiegetrouw het eerste dorp in de gemeente Reimerswaal waar de kindervakantie week wordt gehouden. Krabbendijke, Kruiningen en Hansweert volgen nog. foto Willem Mieras Kijk morgen in deze krant! -V - - -• die de verkooptop willen halen, kijken op: www.pzc.nl/verkooptopper DEN HAAG - Touringcarbedrijven die stelselmatig de regels overtre den moeten op een zwarte lijst ko men en hun rijvergunning inleve ren. Dat stellen de Inspectie Ver keer en Waterstaat (IVW) en Stich ting Keurmerk Touringcarbedrijf. Woordvoerder Heieen Mosselman van de IVW benadrukt dat de zwarte lijst bedoeld is voor bedrij ven die herhaaldelijk de fout in gaan. Dat geldt volgens de IVW voor busbedrijven die vaak rij- en rust tijden negeren, structureel beknib belen op onderhoud en hun perso neel slecht betalen, waardoor chauffeurs op zoek moeten naar bijbanen. pagina 4: chauffeur geen nachtdier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1