'DNA-test verdachte verplicht' Duurzaamheid centraal tijdens bezoek Balkenende aan Texel ongezond leven' Rollator vergoed, viagra niet Test biedt slachtoffer vaak meer zekerheid over verdachte. den haag - Slachtoffers van zeer ernstige gewelds- en zedenmisdrij ven moeten het recht krijgen ver dachten te verplichten DNA-mate- riaal af te geven. Op verzoek van het slachtoffer kan de officier van justitie de mogelijke dader dan dwingen celmateriaal af te staan. Dat schrijft minister Hirsch Ballin (Justitie) in een notitie. Een officier van justitie kan nu nog besluiten dat DNA-onderzoek bij een verdachte niet nodig is voor het politieonderzoek. Maar voor het slachtoffer kan zo'n test juist wel van belang zijn, stelt Hirsch Ballin. Met DNA-onder zoek krijgt het slachtoffer vaak meer zekerheid rond de vraag of ie mand al dan niet terecht wordt verdacht. Dat is nodig om de psy chische schade goed te kunnen ver werken, aldus de minister. Hij wil daarom ruimere wettelijke moge lijkheden voor DNA-onderzoek. Slachtoffers mogen er dan bij zeer ernstige misdrijven ook zelf om vragen. Verder moet DNA-onderzoek mak kelijker kunnen worden ingezet bij zedenmisdrijven. texel - Minister-president Jan Peter Balkenende aan het roer van een oude loodsboot op weg van Texel naar Den Helder. De premier bracht de afgelopen twee dagen een werkbezoek aan Den Helder en Texel. Het be zoek stond in het teken van duurzaamheid. Zo bracht de eerste minister een bezoek aan het bedrijf Texel Wool, dat van Texelse schapenwol niet alleen dekens maar ook isolatiemateriaal voor huizen maakt, en ontmoette hij schoolkinde ren die zich bezighouden met duurzaam energie gebruik. foto Evert-Jan Daniels/ANP Roken, vet eten en niet bewegen kan leiden tot hogere zorgpremie. den haag - Ziektekostenverzeke raars werken aan een polis waarbij een aantoonbaar ongezonde le vensstijl wordt bestraft met een hoge maandpremie of eigen bijdra gen. „In de politiek en de maatschappij zijn de geesten nog niet rijp voor zo'n polis. Maar als we op deze weg doorgaan, zal de wal het schip keren", zegt Mike Leers, voorzitter van de raad van bestuur van zorg verzekeraar CZ. Steeds meer men sen worden ziek doordat ze vet voedsel eten, veel drinken, roken en nauwelijks bewegen. Het huidige wettelijk verbod op ri sicoselectie vormt een belemme ring voor de invoering van een 'ei gen schuld, dikke buit-polis'. „Daarom lopen we niet met dat plan te koop", aldus Leers. In de di rectiekamers van de verzekeraars wordt er echter veel en serieus over gesproken. „Er moet wat gebeuren", vindt Leers. „Welvaartsziekten als hartfa len, copd (longemfyseem), obesi- tas (zwaar overgewicht) en diabe tes steken steeds meer de kop op. De kosten rijzen de pan uit. Er is steeds meer zorgpersoneel nodig. Ik zou graag zien dat er serieus zou worden gesproken over een bestraffingssysteem." Ruim anderhalf jaar geleden zette toenmalig minister van Volksge zondheid Hoogervorst (WD) de deur naar een 'eigen schuld, dikke buit-polis' op een kier. Hij zei toen dat er „niet zoiets bestaat als het recht op ongezond leven". Klink: ook psycholoog in het basispakket. den haag - Rollators blijven in het basispakket. Korte psychologische hulp wordt vanaf volgend jaar ook vergoed. Maar erectiepillen wor den geschrapt uit de basiszorgver zekering en bepaalde slaap- en kal meringsmiddelen worden nog maar gedeeltelijk vergoed. Dat heeft minister Klink van Volksge zondheid gisteren besloten. Patiënten met lichte psychische Salaris ministers met 10 procent omhoog den haag - Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) wil het sala ris van ministers verhogen met 10 procent. Zij zal dat morgen in het kabinet voorstellen. Volgens Binnenlandse Zaken is het huidige salaris 132.000 euro per jaar. Dat bedrag bestaat uit het basissalaris, de vakantietoeslag en de eindejaarsuitkering. Rijk helpt bij aanpak misdaad op de Wallen Amsterdam - De hoofdstad en het Rijk gaan de georganiseerde mis daad op de Wallen samen aanpak ken. Bovenwereld en onderwereld in de rosse buurt raken verstren geld, meent Amsterdam. Er zijn zorgen over het witwassen in vast goed en betrokkenheid van de on derwereld bij prostitutie, coffees hops, smartshops en horeca. problemen draaien nu nog volle dig op voor de kosten van een kor te behandeling bij de psycholoog, tenzij zij zich hebben bijverzekerd. Vanaf volgend jaar worden de eer ste acht consulten grotendeels ver goed, de patiënt moet slechts een tientje per gesprek uit eigen zak be talen. In acht sessies kunnen lichte angst- of stemmingsstoornissen, rouw-, relatie- en werkproblemen voldoende worden behandeld, al dus het Nederlands Instituut van Psychologen. Andere zaken als Minister Klink: schade medische fout vergoed den haag - Medische tuchtcolle ges kunnen straks mogelijk een be perkte schadevergoeding toeken nen. Minister Klink (Volksgezond heid) overweegt dit, liet gisteren weten. Simpele zaken moeten zon der zitting van het college kunnen worden afgedaan. Hierbij denkt Klink aan zaken waarvan snel dui delijk is dat de klager bot vangt. Nederland wil rol spelen bij testen JSF washington - Nederland wil als gelijkwaardige partner meedoen aan het testen van de Joint Strike Fighter (JSF). Daarom verlangt ons land inzage in de daartoe benodig de informatie. Dat zei staatssecreta ris van Defensie Van der Knaap dinsdag tegen zijn Amerikaanse ambtsgenoot England bij zijn be zoek aan het Pentagon. erectiepillen komen straks juist niet langer in aanmerking voor ver goeding. Zij verdwijnen vanaf 'Eerste acht consulten bij psycholoog worden grotendeels vergoed' 2009 uit het basispakket. Bepaalde slaap- en kalmeringsmiddelen, benzodiazepinen genaamd, wor den vanaf dan alleen nog maar ge deeltelijk vergoed. Welk deel dat Amsterdam krijgt financiële topacademie amsterdam - Stichting Holland Fi- nancial Centre sticht een nieuwe academie in Amsterdam. Deze Duisenberg School of Finance wordt gefinancierd door het be drijfsleven. Het doel is een topaca demie voor onderzoek en onder wijs in de financiële markten. pagina 15: financiële sector om trots op te zijn Vader Maasmeisje zwijgt als het graf Rotterdam - De vader van het Maasmeisje Gessica hield ook giste ren bij de rechtbank zijn mond. Tot nu toe heeft de Rotterdammer steeds zijn mond gehouden of ont kende hij betrokkenheid bij de dood van de 12-jarige die in delen is gevonden in de Maas. Recht bankvoorzitter E. Koning wil dat het proces gewoon doorgaat. is, is nog niet bekend. Het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) wil de dat deze middelen helemaal uit het pakket zouden verdwijnen, omdat de medicijnen zeer versla vend zijn. Nederland telt ongeveer 650.000 zware gebruikers van slaapmiddelen, een deel van hen is eraan verslaafd. Het CVZ adviseerde de minister af gelopen maart ook om rollators en andere mobiliteitshulpmiddelen uit het basispakket te halen. Maar de minister wil daar vooralsnog niets van weten. Ariane op 20 oktober gedoopt in Den Haag den haag - Prinses Ariane, jongste dochter van prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima, wordt za terdag 20 oktober gedoopt in de Kloosterkerk in Den Haag. Hun oudste dochter, Amalia, werd ge doopt in de Grote of Sint-Ja- cobskerk in Den Haag. Bij Alexia kozen de ouders voor de Dorps kerk in Wassenaar. Noten in hoger beroep door Spong verdedigd utrecht - De voor het in bezit hebben van kinderporno veroor deelde fitnessinstructeur en ex-tv- presentator Karl Noten gaat in be roep, liet mr. Annemarie van Gin- neken gisteren weten. Zij droeg de zaak over aan Gerard Spong. De rechtbank in Utrecht veroordeelde Noten 4 juli tot 150 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6