Zeeland drukte uit ie hoofd Freeke wil helderheid nul-optie Stormfestival bij haventje van Cadzand-Bad biedt elk wat wils Belgisch vee op keuring in Oostburg Kleine roofdieren belagen dierenweide in Westdorpe Zpzc Donderdag 12 juli 2007 27 westdorpe - Het Terneuzense LCF-gemeenteraadslid C. Freeke wil weten hoe hard de nul-optie was, die de voormalige gemeenten Axel en Sas van Gent hanteerden op het gebied van softdrugs. Westdorpe verzet zich hevig tegen de mogelijke vestiging van twee koffieshops in de omgeving van hun dorp. Om die reden wil vol gens Freeke een aantal inwoners 'oude besluiten' van de voormali ge gemeenten boven water krij gen. „Uit verschillende bronnen horen wij dat die oude besluiten door het huidige college stelselma tig onder de mat worden geveegd. Onder het motto: wat kwijt is, be staat niet", zegt Freeke. Hij eist daarom openbaarheid van oude besluiten 'die op alle gemeentes van voor de herindeling nog altijd rechtsgeldig van toepassing zijn.' De twintigste Neuzentocht afgelopen zaterdag trok ruim vijfhonderd deelnemers. de van vijf zes kilometer per uur." De Vierdaagse van Nijmegen, die volgende week van start gaat, is daar een sprekend voorbeeld van. Maar er zijn ontelbaar veel wandel tochten, zeg maar tussen tien en honderd kilometer. Corrie Schuurbiers reikt 'Marching 2007' aan, de wandelkalender van Aktivia. „Als je wilt, kun je dage lijks een tocht lopen." Ze vertelt over de 'dodenmars', van Bornem naar Bornem over too kilometer, te lopen binnen één etmaal. „De naam doet die tocht alle eer aan. Het is een hels parkoers." Zelden Rust onderneemt inmid dels actie om de naamsbekend heid te vergroten en tevens het imago van de wandelsport een po sitieve draai te geven. Het bestuur van van de wan delsportvereniging heeft daarvoor onder meer de Zeeuws-Vlaamse foto Wim Kooyman huisartsen en scoutinggroepen be naderd. Corrie Schuurbiers: „Wan delen is in, alleen nog niet echt in clubverband. Daar moet verande ring in komen. Want wandelen is gezondheid, goed voor bijna alles. Lichamelijk, maar ook psychisch. De drukte waait uit je hoofd." oostburg - Juli betekent zomer, Tour de France en voor velen va kantie. In Oostburg is juli ook sy noniem aan de veetentoonstelling in het centrum, vroeger de fokvee- dag genoemd. Op woensdag 18 juli is al weer de 69e editie. Ooit be gonnen als een ontmoetingsdag voor boeren en veehandelaren: de laatste decennia uitgegroeid tot een van de grotere toeristische eve nementen in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Dit jaar is er alleen een keu ring voor Belgisch Wit-Blauw Stamboekvee. Wegens geringe be langstelling staat de keuring van melkvee niet op het programma. Daar tegenover staat dat het aantal inschrijvingen voor deelname aan de keuring van Belgisch Wit-Blauw vee in de lift zit. In to taal nemen 84 dieren van twaalf ei genaren deel aan keuringen die om 09.30 uur beginnen. Konijntjes, cavia's en goudfazanten prooi voor roofdieren. door Raymond de Frel WESTDORPE - De gemeentelijke die renweide aan de Amstelveenstraat in Westdorpe wordt geteisterd door wezels of bunzingen. De Lvoorbije weken vielen meerdere onijnen, goudfazanten en cavia's 1 prooi aan deze 'ongenode gas- ring telkens om jonge, kleine De kippen en ganzen wer- noeid gelaten. Daar leid L het niet om een vos ^een wezel of bun- n, cavia's en goud- ^zich in prima ten dus niet ek tijd wa- tfd. We om- der Simon de Putter. Hij vreest dat hij "geen konijn meer over houdt als de diertjes in hun huidige on derkomen blijven zitten. Lange tijd bleven Simon en Michel le de Putter in het ongewisse over de plotse dood van hun diertjes. „Eerst was het een caviaatje, toen eens een konijntje, vervolgens een heel nest jonge konijntjes en niet veel later vonden we een onthoof de goudfazant. Dit roofdier gaat slim te werk, want het waagt zich niet zelf in het hok. Het sleurt de dieren door een klein gat naar bui ten. In totaal zijn we vijf cavia's, twee goudfazanten en vijf konij nen kwijt." Een oplossing voor de dierenwei de - ook het domein van twee var kens, twee schapen, twee geiten, zes dwerggeiten, ganzen, eenden en kippen - is in zicht. De Putter heeft van de gemeente Terneuzen toestemming om een nieuw hok te kopen, dat bestand is tegen we zels e;\ byn^ggsn^, - Veel muziek en humor tijdens festivalweekeind bij haven Cadzand-Bad. door René Hoonhorst CADZAND-BAD - De Coöperatie Storm kondigde het vorig jaar al voorzichtig aan. Misschien moest het Stormfestival geen reizend cir cus worden, maar was de locatie bij het haventje van Cadzand wel ideaal. De festivalorganisatie heeft nu in derdaad gekozen voor Cad zand-Bad. Een prachtige plek voor West-Zeeuws-Vlamingen én toeris ten. Op het strand én makkelijk be reikbaar. Met een sportcentrum dat als alternatieve locatie kan wor den ingezet als de naam van het festival betrekking heeft op het weer in plaats van op de muziek of de stormachtige belangstelling. Woordvoerster P^triqi^ van den Berge gaat et vooralsnog vanuit dat Cadzand-Bad zondag 22 juli een openlucht-spektakel wacht. De datum is met zorg gekozen. Het hoogseizoen breekt over an derhalve week echt los. Heel Ne derland heeft vakantie, terwijl ook Belgen en Duitsers massaal aanwe zig zijn. Voeg daarbij een uitgekiend pro gramma met cabaret en muziek 'Van vrolijke punk tot mysterieuze, atmosferische, wondermooie muziek' dat veel mensen moet aanspreken en het festival kan bij voorbaat al niet meer stuk. Van den Berge verwacht vuur werk van Tripoli, een jonge Bel gische band, afkomstig uit het net over de grens liggende f^qaai, ,tjie oude punktijden met een nieuwe groove laat herleven. Afsluiter Tom Pintens houdt tegen middernacht ongetwijfeld ook nog een aantal mensen op het strand. De gitarist en tweede zanger en toetsenist van Zita Swoon staat ook solo zijn mannetje. Met een keur aan vooral Belgische rockbands (van indie tot metal) en de Nederlandse popliedjes van Ons biedt het Stormfestival elk wat wils. De twee cabaretiers Dan ny van Britsom en de Nederlandse Braziliaan Chris van de Ende zor gen dat er op het strand ook wat te lachen is overdag. Van den Ber ge wijst verder op de Tritones, een band die 'mysterieuze, atmosferi sche én wondermooie' muziek maakt. Het programma wordt aan elkaar gepraat door de Brabantse stand-up comedienne Evelien de long, die haar sporen al verdiende bij de.Vlaamse 123 Copiedy (jilub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67