Zeeland VW doet beroep op raad Sluis Tijdens wandelen waait de Gesprek over nieuw contract voor exploitatie Hontenissehal Sluis gaat aan de slag met brandveiliger maken stadhuis Ijs 26 Donderdag 12 juli 2007 pzc Stel de subsidie voor gratis toeristenbus beschikbaar. door Frank van Cooten sluis - Het bestuur van de VW Zeeuws-Vlaanderen doet een klemmend beroep op de gemeen teraad van Sluis om subsidie te ver lenen voor de toeristenbus. Het gaat om een bedrag van tiendui zend euro. Het bestuur stuurt binnenkort een brief naar alle fracties waarin de noodzaak van de subsidie en het belang van de toeristenbus voor de recreatieve sector in West-Zeeuws-Vlaanderen wordt uitgelegd. Net zoals vorig jaar weigert het da gelijks gemeentebestuur van Sluis vooralsnog met het gevraagde be drag over de brug te komen. De fi nanciële positie van de gemeente laat dat niet toe, is de verklaring. VW-directeur Nyncke van der Ploeg vindt het onbegrijpelijk dat Sluis geen subsidie geeft. „De toe ristenbus wordt breed gedragen. Andere gemeenten, vervoerder Ve- olia en ondernemers in de recrea tie-sector verlenen hun medewer king. Jammer dat Sluis achterblijft. Wij begrijpen dat ook niet zo goed. Het gemeentebestuur zegt al tijd dat recreatie en toerisme de motor is van de economie in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dan is het onbegrijpelijk dat we geen sub sidie krijgen voor een belangrijke voorziening als de toeristenbus." Omdat Sluis voorlopig geen subsi die geeft, kan dit jaar geen uitge breide promotiecampagne worden gevoerd. Tijdens de opening van de parkeer- onthaalkamer in Nieuwvliet zei Pieter de Keuninck, voorzitter van de Stichting Strandexpress, dat er nog een 'klein vlekje' met het colle ge is weg te werken. Hij doelde daarbij op de subsidie. Deze stichting is de initiatiefne mer. Wethouder Leen Wille laat het aan de gemeenteraad over een be sluit te nemen over de subsidie. Dat zal waarschijnlijk in het najaar gebeuren. Op vertoon van een toeristenpas, kunnen toeristen een week lang gratis met de bus mee. Deze service geldt tot en met 18 au gustus. De pas is verkrijgbaar bij 23 campings, zeven hotels en vijf verhuurbureaus. De toeristenpas is geldig op alle lij nen van Veolia ten westen van het Kanaal van Gent naar Terneuzen op Nederlands grondgebied. Tevens op lijn tot Scheldorado in Terneuzen en op lijn 14 naar Knok- ke. College trekt zich de stevige kritiek van Vrom-inspectie aan. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis is erin geslaagd het ministerie van Vrom voorlopig koest te houden. Inspec teur Van Scherpenzeel constateer de in juni tijdens een inspectie dat het college heeft verzuimd het ge meentehuis in Oostburg en het Belfort in Sluis brandveilig te ma ken. Het college blijft volgens de inspec teur ernstig in gebreke, omdat de tekortkomingen in 200t al zijn ge constateerd. De inspecteur eist ZEEIJWEF; ALMANAK We hoeven in dit hoekje geen over bodige opmerkingen over het weer te maken. Iedereen heeft er zo on derhand wel de buik van vol. Zo ook die Goesenaar. En om toch eens een ander geluid te horen, besloot hij naar vrienden in Zuid-Frankrijk te bellen. Hij had op het nieuws al dingen ge zien over bosbranden, dus daar zal Tip? redactie@pzc.nl allicht minder regen vallen was zijn idee. Ja het was in heel Frankrijk slecht weer, maar in het uiterste zuiden was het goed warm, kreeg hij te ho ren. „Sterker nog", klonk het aan de an dere kant van de lijn, „het is hier zo warm dat ze ijsblokjes in de pastis doen." Wandelsportvereniging Zelden Rust wil meer naamsbekendheid. door Peter Oggel hulst - Weet u hoeveel mooie plekjes er zijn in het Zeeuws- Vlaamse en Vlaamse landschap, waar u met de auto nooit zult ko men? Als u het antwoord op deze vraag zoekt: ga wandelen! Wandelen? Saai, oubollig, zegt u? Klopt niet, zegt voorzitter Her man van Renselaar van de wan delsportvereniging Zelden Rust. Maar hij kan zich die reactie eigen lijk wel voorstellen. Zelf wandelt hij in clubverband inmiddels een jaartje of veertien. „En eerlijk, daar voor dacht ik ook: 'daar zit een schroefje aan los', als iemand en thousiast over een wandeltocht vertelde. Maar wandelen moet je beleven." Die beleving hebben Van Rense laar en zijn mede-bestuursleden Fons (secretaris) en echtgenote Corrie (publiciteit) Schuurbiers ruimschoots. „Een heel gezond vi rus", vat de laatste de wandelsport kernachtig samen. En, voegt ze er onmiddellijk aan toe: „Je moet er de tijd voor ne men. Want wandelen is genieten. Het is bovendien een sport die je je hele leven kunt blijven doen. Wandelaars vormen een apart volkje. Op alle fronten no-nonsen- Zelden Rust Wandelsportvereniging Zelden Rust bestaat 27 jaar De club telt 117 leden, van wie 10 jeugdleden Het is de enig overgebleven wandelvereniging van om vang in Zeeuws-Vlaanderen Zelden Rust is aangesloten bij de Belgische federatie Aktivia (www.aktivia.be) De vereniging organiseert zelf jaarlijks drie wandeltochten: Winterneuzentocht (januari), Neuzentocht (juli) en Vliegen de Hollandertocht (september) Secretariaat: Koekoeksbloem 22, 4561 TL Hulst semensen. Gemakkelijk ook in het leggen van contacten; je komt er letterlijk iedereen tegen, van pro fessor tot vuilnisman. Maar status of werk spelen geen enkele rol. En je komt tijdens tochten op plekjes waar je normaal nooit zou ko men." De wandelsportvereniging Zelden Rust bestaat inmiddels 27 jaar. En eigenlijk is dat een hele prestatie. Ooit telde Zeeuws-Vlaanderen een vereniging of tien, maar Zelden Rust is inmiddels de enige club van enige omvang die het hoofd boven water heeft weten te hou den. Het bestuur van de VW doet een klemmend beroep op de ge meenteraad van Sluis een subsi die van tien mille toe te kennen voor de toeristenbus. snel actie. Uitstel van maatregelen is volgens hem onverantwoord ge zien de risico's voor het personeel en de bezoekers. Het dagelijks gemeentebestuur heeft inmiddels een brief gestuurd naar de inspecteur waarin een plan van aanpak wordt aangekon digd. Een woordvoerster van de ge- mente wil nog niet vertellen welke concrete maatregelen worden ge troffen, omdat het plan nog door het college moet worden vastge steld. „Dat gebeurt zo snel moge lijk." De inspecteur is tevreden over de reactie van het Sluise ge meentebestuur. „Maar het is niet aan ons te vertellen wat Sluis gaat doen", zei een woordvoerder. In Nederland heeft de georgani seerde wandelsport de afgelopen decennia fiks aan populariteit inge boet. Van Renselaar en Schuurbiers ken nen daar wel een paar oorzaken wel van: „Het gaat onder meer om imago, om naamsbekendheid. Veel mensen weten niet wat een wandelclub is. Ja, vroeger, toen was wandelen met voetballen één van de belangrijkse sporten. Want het is een goedkope sport. Maar de jeugd heeft het laten afweten. Te saai misschien, maar ook: te weinig prestatief En de sport school, de fitness, is vlakbij. Ter wijl wandelen in België toch sport nummer één is. Er zijn daar hon derdduizenden wandelaars aange sloten bij een vereniging." Dat is, overigens met de geografi sche ligging van Zeeuws-Vlaande ren, belangrijke reden waarom ook Zelden Rust is aangesloten bij de Belgische wandelfederatie Akti via. Ter illustratie somt Van Renselaar langs de Vlaamse kant van de grens tien, vijftien verenigingen op. Maar wat meer is: die clubs trekken vooral ook wandelaars uit deze regio. De voorzitter: „Wij heb ben een bestand van 117 leden. Maar als alle Zeeuws-Vlaamse le den van Belgische clubs naar ons zouden overstappen, dan denk ik dat we met ruim 900 misschien wel de grootste vereniging binnen Aktivia zouden zijn." Toegegeven: wie lid is van een wandelclub zit doorgaans (want Zelden Rust heeft wel degelijk ook jeugdleden) in de leeftijdsgroep vanaf een jaar of 45. Want dat blijkt in de praktijk doorgaans de leeftijd waarop lichamelijke beper kingen andere sporten gaan be moeilijken. Schuurbiers: „Er komt een mo ment in je leven waarop je niet meer kunt voetballen, maar toch wilt blijven bewegen. Dan is wan delen een goede optie. Wandelen heeft heel veel gezichten. Een rondje in de buurt loopt iedereen, maar georganiseerd gaan wande len vergt bijvoorbeeld toch wel eni ge training. Want vergis je niet. Een beetje wandelaar loopt inclu sief rusttijden toch een gemiddel- Gemeente wil verder met huidige exploitant sporthal Kloosterzande. door Harold de Puysseleijr kloosterzande - De gemeente Hulst onderhandelt binnenkort met de exploitant van de Honte nissehal in Kloosterzande over een nieuw contract voor de uitbating van de sporthal. De intentie van het college van burgemeester en wethouders is om met de huidige uitbater verder te gaan, zegt wethouder Toon Maas. „Iedereen is heel tevreden over de manier waarop de Honte nissehal door hen wordt geëxploi teerd. Wel willen wij nieuwe af spraken maken over de vergoeding die de gemeente geeft." Volgens de wethouder is door de toenmalige gemeente Hontenisse vijfjaar geleden een 'vestzak-broek- zak contract' afgesloten met de stichting Sport- en Evenementen hal. Die stichting is inmiddels op gedoekt. Het nieuwe contract zal rechtstreeks worden afgesloten met de exploitant. De gemeente gaf op basis van het oude contract jaarlijks 60.000 euro subsidie aan de Hontenissehal en kreeg de helft daarvan terug, om dat er huur moest worden betaald. „Van die constructie willen we nu af', aldus Maas. De gemeente wil jaarlijks alleen nog 30.000 euro bij dragen in de exploitatie van de hal en geen huur meer laten betalen. Op die basis subsidieert de ge meente momenteel bij wijze van overgangsregeling de Hontenisse- Het college van burgemeester en wethouders in Hulst heeft de in tentie om met de huidige uitba ter van de Hontenissehal in Kloosterzande verder te gaan. hal al. Die overgangsregeling was nodig omdat het contract per 1 juli al is afgelopen. Formeel had de ge meente verzuimd dat tijdig aan de exploitant te laten weten. In de laatstgehouden gemeente raadsvergadering voor het zomer- verlof in de Hulster politiek deed die gang van zaken nog het nodigeJ stof opwaaien in de gemeenteraad Raadsleden van Groot Hontenij en het CDA stelden kritische* gen aan het college. De briefj in de gemeente het contrj opgezegd, was namelijk j wethouder op overkla zoek geraakt binn van het stadhuis verstuurd. Welj len dat hetj wel was ca definitia Corrie en Fons Schuurbiers, en Herman van Renselaar (vlnr). foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66