Zeeland Haast met hotel in Groede storing bij PZCI25 Extra camera maakt pakkans amokmakers een beetje groter ZEEUWS-VLAANDEREN 31 brug Sluiskil LRVKKERY Diny kan nu goed lezen en schrijven Donderdag 12 juli 2007 Groot onderzoek om armoede in Zeeland in kaart te brengen Tip? redtern@pzc.nl Sluis dreigt Europese subsidie Groede Podium mis te lopen. door Frank van Cooten groede - De gemeente Sluis maakt haast met de bouw van het hotel en doe- en informatiecen trum bij het hertenpark in Groede (Groede Podium). Het centrum moet op 1 november zijn opgeleverd. Als deze datum niet wordt gehaald, loopt de ge meente toegezegde Europese subsi die mis. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen meewerken aan een versnel de procedure. De gebruikelijke pro cedure, een versnelde wijziging van het bestemmingsplan, duurt zes tot negen maanden. Die tijd is er niet, want dan is het doe- en in formatiecentrum niet op tijd af constateren GS. Het nieuwe hotel en doe- en infor matiecentrum komt op de plaats van het huidige verpauperde hotel in het hertenpark. De eigenaars, de gebroeders Van Damme van camping Groede, wil len dit hotel pas slopen als zeker heid bestaat over de bouw van een nieuw hotel. De broers gaan het nieuwe hotel en doe- en informa tiecentrum exploiteren. Daarnaast is uit het bouwplan ge bleken dat meer ruimte nodig is. De gemeente wil het bouwvlak uit breiden met vijftig meter richting de weg. Om de eigenaars de ge vraagde zekerheid te bieden, vraagt het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis of GS middels het afgeven van een verklaring van geen bezwaar in de toekomst kan instemmen met de vergroting van het hotel en het doe- en informa tiecentrum. GS willigen het verzoek in, maar wel onder een aantal voorwaar den. De voorgestelde uitbreiding aan de noordzijde heeft de vorm van een haak met openheid aan Het hotel en doe- en informatie centrum bij Groede Podium moet voor 1 november zijn opge leverd. Zo niet, dan loopt Sluis Europese subsidie mis. de westzijde. Het bouwwerk valt dus extra op. De gemeente Sluis krijgt daarom de opdracht om sa men met de provincie een goed in richtingsplan uitwerkt voor het voorterrein. GS bieden overigens geen enkele garantie over een gunstige afloop van de planologische procedure. Gezien de cultuurhistorische waar de van het terrein en de aanwezig heid van vleermuizen in de bun kers, kan er weerstand zijn tegen het nieuwe plan. Tot spijt van de gemeente Sluis hebben GS besluitvorming over extra subsidie voor Groede Po dium uitgesteld. Het budget voor dit project is met tonnen over schreden. door Raymond de Frel sluiskil - Een scoring in de ver keerslichten voor de brug bij Sluis kil heeft gistermiddag rond half twee aan beide kanten voor kilo meters lange files gezorgd. De brug was toegankelijk, de slagbomen stonden omhoog, maar de stoplichten bleven op rood staan. Veel automobilisten werden daardoor aan het twijfelen gebracht. „Het ging om een korte storing in de signalering, die ervoor zorgde dat automobilisten voorzichtiger gingen rijden. Gelukkig was het eu vel heel snel weer verholpen", al dus woordvoerster B. van der Wee- Ie van Rijkswaterstaat. 17.30 uur imenu met Sf geitenkaas je of thee trisch). He. Ook Theaterplein in Terneuzen wordt met camera's bewaakt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Nee, het is niet zo dat de camerabeelden voortdurend worden bekeken alsof het een li ve-reality serie is. Maar wee je ge beente als je amok maakt, een stuk muur met urine besproeit of andersoortige kwalijkheden be gaat. De kans dat u in de binnen stad van Terneuzen gesnapt wordt op dit soort foute fratsen, is weer een stukje groter geworden. Werd de Nieuwstraat - de uitgaans- straat van Terneuzen - al langer be waakt met drie camera's, sinds de ze week wordt ook het gebied bij de koffieshops Checkpoint en Miami in de gaten gehouden met camera's. „We kunnen nu in een soort L-vorm kijken. Door de Nieuwstraat, het hoekje om naar het Theaterplein en de koffie- k shops", zegt gemeentewoordvoer der D. Timmers. De camera's staan 24 uur per dag aan, maar de beelden worden niet voortdurend bekeken. Dat gebeurt vooral tijdens uitgaans- en theater avonden en evenementen. Met de camera bij het Theaterplein kan ook de oversteekplaats bij koffie shop Checkpoint in de gaten wor den gehouden. Timmers: „Die wordt na de Eneco wielertour (26/27 augustus) aangepakt. Ook E de oprijbaan van het parkeerter- ml rein aan de Binnenvaartweg wordt dan onder handen genomen. Als ^Bdat is afgerond, is de vorming van £^wt Theaterplein helemaal klaar." Miijoenenschade door hagelbuien GOES - Zeeuwse fruittelers lijden vier a vijf miljoen euro schade door de hagelbuien die deze en vo rige week zijn gevallen. Volgens landbouworganisatie ZLTO is 700 hectare van de fruitteeltgrond ver- hageld. Vorige week maandag trok een bui nietsontziend over de lijn Oudelande, Baarland, Kwadendam- me, en Wemeldinge. Ook telers in Tholen en Rotterdam kregen klap pen. Daarbij ging de oogst op ze ker vijfhonderd hectare grond ver loren. Dinsdag werden West-Zeeuws-Vlaanderen, Wemel dinge en Kattendijke getroffen. ZLTO wil de komende tijd meer energie steken in voorlichting over preventieve maatregelen als het an- tihagelkanon of antihagelnetten. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. In de binnenstad van Terneuzen komen op steeds meer plaatsen camera's te hangen. fotomontage Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65