'Bij een heleboel mensen gaat de vlag uit als de N57 er komt' Bouwvakkers vijf jaar in het Havenziekenhuis -Dl E RODE PILARE: Pannenkoeken eten in het bos spzc Donderdag 12 juli 2007 2 7 BURGH-HAAMSTEDE - Friedus en Ria Schijf uit Hoofddorp eten pannenkoeken bij het boswach tershuis in Burgh-Haamstede. Pannenkoeken met suiker waren gisteren de ravitaillering tijdens de jaarlijkse fietstocht van hulporganisatie Dorcas. De pannenkoekendames in het Gadra-bos (Geluk Aanwezig Door Rijke Arbeid) hadden het niet druk. Vermoedelijk vanwege de dreigende wol ken deden er slechts een tiental mensen mee aan de tocht. „Vorig jaar ging het niet door vanwege de hitte. Tja, het weer heb je niet in de hand", verzuchtte een van de Dorkasvrijwillig- sters. De opbrengst van de fietstocht is voor een project dat vrouwen in Ethiopië helpt een bedrijf je te beginnen. foto Marijke Folkertsma De Siimme Slank Shake: EINDELIJK FIT, VROLIJK EN BOVENAL GEZOND AFVALLEN! Toch aiie dagelijks aanbevolen vitaminen en mineralen binnenkrijgen! Maaitijdvervangende shakes 0^oi/v^.. Bepaal zelf hoeveel je afvalt! Ook uitermate geschikt om op gewicht te blijven. - X-TftNF" Fruity Fatbumer/ ti ChocoSte Fee Good Slank Slaks 18 porties/485 gr van 29* voor 26.92 1 I Onzekerheid langs het traject van de N57. Komt hij wel, of komt hij niet? door Nadia Berkelder serooskerke - „Dat ze het nu nog afblazen", zegt Mieke Roelofs, „dat kan ik me niet voorstellen." Ze woont in Serooskerke pal naast de oude N57. „We hebben dit huis tien jaar geleden gekocht, in de ver onderstelling dat de nieuwe weg er vijfjaar later zou liggen." De nieuwe weg zou niet meer langs haar huis gaan, maar achter de huidige Vrouwenpolderseweg Drogisterij Kruiderij Middelburg-Gues-Vlissmgen www.derodepilaren.nl lopen. Ze praat aan de voordeur, terwijl het verkeer langsraast. „Het vrachtverkeer neemt toe, contai nerwagens rijden 's nachts al in konvooi langs. Boeren hebben soms moeite om van het erf af te komen. Als het niet doorgaat, moet er een snelheidsbeperking op." Verderop hoopt Hans Hoek man van boomgaard de Zoete Kers nog steeds dat de nieuwe weg er niet komt. „We zitten in een agrarisch gebied, daar moeten ze de wegen op aanpassen. In de zo mer zitten er veel boeren op de weg. Het is belangrijk dat er goede afslagen naar de bedrijven ko- Rotterdams hospitaal voor zeelieden wordt ingrijpend verbouwd. rotterdam - De verbouwing is de ze week begonnen en gaat vijf jaar duren. Op de keuken na (die is al klaar) wordt het Havenziekenhuis in Rotterdam gerenoveerd. Op de tweede, derde en vierde eta ge komt de verpleegafdeling met 161 bedden. Op de derde komt ook de intensive care en de afdeling car men." Bram en Tiny Abrahamse hebben zo'n bedrijf „ik denk dat bij een heleboel mensen de vlag uitgaat, als die weg er komt", zegt hij. „Als je ziet hoeveel ongeluk ken hier gebeuren. Als je met je trekker de weg op moet, heb je een probleem." Bram Adriaanse is in het huis ge boren. De laatste jaren hebben ze het verkeer zien toenemen. „In de Rijkswaterstaat komt 35 miljoen te kort voor aanleg van de nieu we N57 op Walcheren. Mensen aan de oude N57 reageren op dit nieuws. diologie. Op de eerste etage ko men de operatiekamers, de polikli nieken en het laboratorium. Vier volwaardige isolatiekamers wor den ingericht op de vijfde etage, aangezien het ziekenhuis is gespe cialiseerd in tropenziekten. Daar is ook het stiltecentrum, de centrale rookruimte en vergaderkamers. Het Havenziekenhuis is sinds kort onderdeel van het Erasmus Me disch Centrum. Reden om dienst verlening te verbeteren en de be huizing te moderniseren. zomer staan ze hier stil tot aan Middelburg", zegt Tiny. De familie heeft verhuisplannen. Ze vertrek ken niet vanwege de weg, maar omdat ze met pensioen gaan. On zekerheid over de weg helpt na tuurlijk niet bij de verkoop van het bedrijf „Jammer", zegt Kees Beekman, die aan de Wilgenhoekweg woont, de doorgaande weg door Serooskerke naar Oostkapelle. Die weg zou een stuk rustiger worden door de aan leg van een rondweg. „Van mij mo gen ze die man die protesteert di rect met molen en al op een onbe woond eiland zetten." Bruënaar aangehouden voor geweldpleging middelharnis - Een 23-jarige inwo ner van Bruinisse is gisterochtend in alle vroegte aangehouden voor openlijke geweldpleging. De politie De Eilanden kreeg om 04.00 uur de melding dat er werd ingebroken in een school aan het Beneden Zandpad in Middelhar- nis. Toen de patrouillewagen op die plek arriveerde, gingen twee jongemannen ervandoor. Na een kor,te achtervolging kon de politie de Bruënaar in de kraag vatten. Be halve van geweldpleging wordt hij verdacht van poging tot inbraak en het spuiten van graffiti. Bij het fouilleren bleek hij diverse spuit bussen bij zich te hebben. De an dere verdachte is nog spoorloos. Waterfeest op Brouwersdam scharendijke - Waterspeeltuin, modeshow en een super-verloting. Zaterdag 14 juli vindt bij zeil- en surfcentrum De Grevelingen aan de Brouwersdam een Waterdag plaats. Vanaf 09.00 uur begint de inschrijving voor introductielessen zeilen en surfen. De Waterdag zelf begint om 10.00 uur. Voor de kin deren worden kinderactiviteiten georganiseerd. Het waterfeest wordt gehouden aan de Grevelin- genzijde van de Brouwersdam. Natuurvaartocht vanuit Burghsiuis burghsluis - Nationaal Park Oos- terschelde houdt op zaterdag 14 juli een natuurvaartocht. Onder leiding van een ervaren gids wordt een rondtocht gemaakt over de Oosterschelde. Daarbij be staat een reële kans dat onderweg zeehonden en bruinvissen gespot worden. De tocht wordt gemaakt met de ms Onrust en start om 11.00 uur in Burghsluis.Vooraf op geven is noodzakelijk via nummer 06-53535297. Choral Evensong in Adriaanskerk Dreischor dreischor - Het Schouws Kamer koor onder leiding van Marco 't Hart zingt zondagmiddag in de hervormde Adriaanskerk in Dreischor liederen van de Engelse componist Henry Purcell. De uitvoering is in het kader van de Choral Evensong, een oorspron kelijk Engelse kloostertraditie die vorig jaar door predikant Tim Wiersum in Dreischor is geïntro duceerd. Wiersum gaat zondag ook voor in deze muzikale kerkdienst die om 16.30 uur begint. Kleine roofdieren belagen weide westdorpe - De dierenweide aan de Amstelveenstraat in Westdorpe wordt geteisterd door wezels of bunzingen. De voorbije weken vie len meerdere konijnen, goudfazan ten en cavia's ten prooi aan deze 'ongenode gasten'. „Het ging tel kens om jonge, kleine dieren. Kip pen en ganzen werden ongemoeid gelaten. Daar leid ik uit af dat het niet om een vos gaat. De konijnen, cavia's en goud fazanten zitten in prima hokken, maar ze blijken dus niet 'wezelproofIn een week tijd waren alle hokken geplunderd", zegt beheerder S. de Putter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61