Virtual versus Google Earth Pal|iculiere dienstverlening beter geregeld -> www.dienstverleningaanhuis.szw.nl Gewonden Isaf spoedig terug Aantal legaal spijbelende kinderen loopt op tot 170 North Sea Jazz Festival geeft jeugd lesje percussie PZC Donderdag 12 juli 2007 5 Microsoft gaat de concurrentie aan met luchtfoto's van Google. LEEUWARDEN - De gevangenen van De Blokhuispoort in Leeuwarden worden gelucht. Op de velden van Cambuur staan voetballers in kor te broek rond de middenstip. Wie Leeuwarden vanuit de lucht be kijkt, ziet dingen die vanaf de grond verborgen blijven. Google Earth veroorzaakte vorig jaar met wereldwijde satellietbeelden een revolutie op internet. Iedereen wil de zijn eigen huis en auto vanuit de lucht bekijken. Concurrent Microsoft zag dit met lede ogen aan en zette alles op al les om Google af te troeven. Het re sultaat, Virtual Earth, is impone rend. Scherpere beelden, niet al leen recht van boven vanuit de sa telliet, maar ook in driedimensio nale vogelvlucht. Sinds kort zijn steden als Leeuwar den, Breda, Kerkrade, Maastricht, Venlo, Drachten en Groningen ake lig nauwkeurig te bekijken op maps.live.com. Komend najaar moet heel Nederland scherp op in ternet staan. Google bood al zicht op de daken van huizen en auto's. Microsoft zoomt nog verder in, zodat je ook de gevels van gebouwen kunt zien. Het is soms zelfs mogelijk om te kijken of het raam openstond toen de foto werd genomen. Bij Microsoft is het mogelijk om je huis te bekijken vanuit alle wind richtingen. Het vliegtuig met de fo tograaf moest hiervoor wel heel wat baantjes maken. De foto's date ren van begin juli 2006. Microsoft heeft grote plannen met Virtual Earth. Bedrijven zullen naar verwachting steeds meer ge bruik gaan maken van de foto- en kaarttechnieken. Nu al hanteren makelaars de kaarten van concur rent Google Earth om de plek van een woning aan te geven. De ontwikkeling zal hard gaan. Bezoekers rosse buurten zullen wellicht minder enthousiast zijn. Binnen afzienbare tijd wil Micro- soft voorwerpen van 50 centime ter grootte herkenbaar maken van uit de lucht. De volgende stap is waarschijnlijk om beelden vanaf de straat zelf te maken. Daarmee ontstaat ook een discussie over pri vacy. Veel mensen vinden het leuk om hun huis aan te wijzen, maar bezoekers van rosse buurten en naaktstranden zullen er minder enthousiast over zijn. Hulp inhuren óf wat bijverdienen met klussen? ledereen profiteert van de versoepelde regelgeving 'dienstverlening aan huis'. Allerlei hulp voor in én rond het huis kan nu worden ingeschakeld. Gemakkelijk, tot wel drie dagen per week, zonder administratieve rompslomp. Dus, of het nu gaat om hondenuitlaters, tuinhulpen of oppassers: particuliere hulp is beter geregeld! Kijk voor de nieuwe mogelijkheden voor opdrachtgevers en -nemers op: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid ROTTERDAM - Kinderen doen mee aan een work shop percussie. Het North Sea Jazz Festival, dat morgen officieel van start gaat, verzorgde giste ren een speciaal programma voor jonge jazzfans. Het festival organiseert samen met het Rotter damse filmhuis Lantaren/Venster het North Sea Jazz Festival for Kids. De jeugd wordt getrakteerd op muziek, workshops en voorstellingen. Zo is de voorstelling Porgy Bess van Frank Groothof te zien, net als optredens van Nederlandse jeugdor kesten. De kinderen kunnen ook een workshop jazz-dance/breakbeat-dance en percussie of ani matietekenen krijgen. De 'volwasseneneditie' van het jazzfestival in Ahoy begint morgen en duurt tot en met zondag. foto Robin Utrecht/ANP Luitenant Tom Krist is er het ergst aan toe en is buiten bewustzijn. DEN HAAG - Vier Nederlandse Isaf- militairen die dinsdag door de aan slag in Deh Rawod in Uruzgan het zwaarst gewond zijn geraakt, wor den op korte termijn naar Neder land vervoerd. De zwaarst gewonde militair is de 24-jarige luitenant Tom Krist. Hij is buiten bewustzijn en verkeert in kritieke toestand. Krist wordt verpleegd in het militair hospitaal in de provincie Helmand. De ande re drie gewonden zijn stabiel en worden verpleegd in het militair hospitaal op Kamp Holland bij Tarin Kowt. De situatie van de ove rige vier gewonde militairen is vol gens Defensie ook stabiel. Door de aanslag van een zelfmoordenaar op de bazaar in het dorpje Deh Ra wod werden in totaal dertien in woners gedood. De zelfmoorde naar zat niet in een bomauto maar liep door de menigte heen, zo be vestigde een woordvoerder van De fensie woensdag buitenlandse be richtgeving hierover. Z&mercMwbtedCng' 99, In het bosrijke Drenthe biedt Langewold Hotel**** u een 3-daagse zomeraanbieding voor slechts 99,00 p p Inclusief: 2x overnachtingen op een luxe kamer met ligbad en balkon, 2x ontbijtbuffet en één uitstekend verzorgd 3-gangen diner, GRATIS gebruik van Sauna, Turks stoombad en fitnessruimte. Bel snel: 050 - 501 38 50 - Roden of kijk op: www.WeekendjeDrenthe.nl DEN HAAG - Een recordaantal kin deren is vorig schooljaar vrijge steld van de leerplicht op grond van religie of levensovertuiging. In totaal kregen 170 kinderen toestem ming van de gemeente om 'legaal te spijbelen', het hoogste aantal in tien jaar. Dat blijkt uit cijfers die staatssecre taris Sharon Dijksma (Onderwijs) gisteren naar de Eerste Kamer stuurde. Volgens Dijksma gaat het om ongeveer honderd gezinnen die met succes vrijstelling van de leerplicht hebben aangevraagd. Dat is mogelijk als ouders voor hun kinderen in de omgeving geen school kunnen vinden die past bij hun levensovertuiging. Vaak gaat het om orthodox-gere formeerden en aanhangers van het holisme. Zij zijn niet verplicht om hun kinderen zelf te onderwij zen, maar volgens de Nederlandse Vereniging voor Thuis Onderwijs (NVvTO) gebeurt dat vaak wel. Thuisonderwijs is omstreden, om dat niemand toezicht houdt op de kwaliteit ervan, ook de onderwijsinspectie niet. hef$uishouden ■-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5