De vlag uit als de weg komt Lonink plaatst vraagtekens bij rentabiliteit van skihal Vlissingen Crematorium Goes kost Middelburg geld B PZC Donderdag 12 juli 2007 29 De familie Adriaanse woont pal naast de oude N57. Als de nieuwe weg er komt, wordt het gedeelte voor hun deur een stuk minder druk. foto Ruben Oreel Onzekerheid langs het traject van de N57. Komt hij wel, of komt hij niet? door Nadia Berkelder SEROOSKERKE (w) - „Dat ze het nu nog afblazen," zegt Mieke Roelofs, „dat kan ik me niet voorstellen." Ze woont pal naast de oude N57. „We hebben dit huis tien jaar gele den gekocht, in de veronderstel ling dat de nieuwe weg er vijf jaar later zou liggen." De nieuwe weg zou niet meer langs haar huis gaan, maar achter de huidige Vrou- wenpolderseweg lopen. Ze praat aan de voordeur, terwijl het verkeer langsraast. „Het vracht verkeer neemt toe, containerwa gens rijden 's nachts al in konvooi langs. Boeren hebben soms moei te om van het erf af te komen. Als het niet doorgaat, moet er een snel heidsbeperking op." Verderop hoopt Hans Hoekman van boomgaard De Zoete Kers nog steeds dat de nieuwe weg er niet komt. „We zitten in een agrarisch gebied, daar moeten ze de wegen op aanpassen. In de zomer zitten er veel boeren op de weg. Het is belangrijk dat er goede afslagen naar de bedrijven komen." Bram en Tiny Abrahamse hebben zo'n bedrijf. „Ik denk dat bij een heleboel mensen de vlag uitgaat, als die weg er komt", zegt hij. „Als je ziet hoeveel ongelukken hier ge beuren. Bram Adriaanse is in het huis ge boren. De laatste jaren hebben ze het verkeer zien toenemen. „In de zomer staan ze hier stil tot aan Middelburg", zegt Tiny. De familie heeft verhuisplannen. Ze vertrek ken niet vanwege de weg, maar omdat ze met pensioen gaan. On- Bewoners langs de huidige N57 zien de nieuwe weg liever van daag dan morgen komen. Vracht wagens denderen voorbij en boe ren kunnen amper hun erf af. zekerheid over de weg helpt na tuurlijk niet bij de verkoop van het bedrijf „Jammer", zegt Kees Beekman, die aan de Wilgenhoekweg woont, de doorgaande weg door Serooskerke naar Oostkapelle. Die weg zou een stuk rustiger worden door de aan leg van een rondweg. „Van mij mo gen ze die man die protesteert di rect met molen en al op een onbe woond eiland zetten. Ik ontken niet dat het vrachtverkeer toe neemt. Dat merk je hier al. Het is niet erg als er vrachtwagens voor bij komen, maar ze rijden hier met tachtig voorbij, dan lig ik te schudden in mijn bed." Storing zorgt voor files bij brug Sluiskil sluiskil - Een storing in de ver keerslichten voor de brug bij Sluis kil heeft gistermiddag rond half twee aan beide kanten voor kilo meters lange files gezorgd. De brug was toegankelijk, de slagbomen stonden omhoog, maar de stoplichten bleven op rood staan. Automobilisten wer den daardoor aan het twijfelen ge bracht. „Automobilisten gingen voorzichtiger rijden", aldus woord voerster B. van der Weele van Rijkswaterstaat. Havenziekenhuis wordt in vijfjaar gerenoveerd rotterdam - De verbouwing is de ze week begonnen en gaat vijf jaar duren. Op de keuken na (die is al klaar) wordt het Rotterdamse Ha venziekenhuis compleet gereno veerd. Op de tweede, derde en vierde etage komt de verpleegafde- ling van 161 bedden. Op de derde ook de intensive care en de afde ling cardiologie. Op de eerste etage komen de operatiekamers, polikli nieken en het laboratorium. Vier volwaardige isolatiekamers wor den ingericht op de vijfde etage. WK-selectiewedstrijd voor honden in Hulst hulst - Op het terrein van hon densportvereniging Omega in Hulst wordt zondag 22 juli gestre den om de Reynaerttrofee, een in ternationale hondenwedstrijd. Aan deze selectiewedstrijd voor het wereldkampioenschap doen dertig zogenoemde africhtingscom- binaties van diverse rasverenigin gen mee, uit Nederland, België en Luxemburg. De wedstrijd is van 7 tot 19 uur aan de Bietenweg tussen Hulst en Clinge. Brabander gewond bij bedrijfsongeluk sluiskil - Een 25-jarige man uit Schaijk is gisterochtend gewond ge raakt bij een ongeval op een be drijf aan de Oostkade in Sluiskil. Rond half twaalf kwam de Braban der tijdens werkzaamheden met zijn arm knel tussen een lopende band. Hij werd door collega's be vrijd. De man is met onbekend let sel aan arm en hand naar het streekziekenhuis in Terneuzen ge bracht. Kritiek burgemeester op regierol van provincie Zeeland. door Conny van Gremberghe terneuzen - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen gelooft niet dat de Vlissingse skihal-plannen gen bedreiging vormen voor een tortgelijk project in zijn gemeen- 3e Terneuzense burgemeester ".lering getrokken uit de toe- t rond het Zeeuws-Vlaamse glingsproject en meent js te mogen plaatsen bij gid van het Vlissingse kkan niet in de ■lts van het Vlissingse project kijken, maar ik weet wel zeker dat er problemen ontstaan rond de rentabiliteit van het geheel. Dat zie je in Nederland gebeuren met al dit soort initiatie ven", stelt Lonink. Op diverse websites heeft de Ter neuzense burgemeester de voor bije dagen reacties gekregen op het feit dat hij, ondanks het bestaan van het Zeeuwse grote stedenover- leg, onwetend is geweest over het Vlissingse plan. „Gemeenten blij ven hoe dan ook proberen om za ken van de grond te tillen. Dat kan moeilijk worden verboden. Dat ge meenten geen afstemming zoeken is spijtig. Wat overigens wel duide lijk is is dat de juiste regierol op ruimtelijk gebied niet ligt bij de provincie. Misschien heeft de pro vincie juist in Terneuzen iets te veel regie willen voeren", zegt Lo nink. Vooralsnog gaat hij ervan uit dat de skihal in de Koegorspolder eerder geopend zal zijn dan een voorziening in Vlissingen. Wan neer die opening is voorzien is nog steeds de vraag. Voor de invul ling van de bedrijfsruimten die de eigenlijke skihal in Terneuzen ren dabel moeten maken is door de provincie nog geen verklaring van geen bezwaar afgegeven. Ook kun nen ondernemers in Terneuzen nog bezwaarprocedures aanspan nen tegen de invulling met detail handel. Bevelanden nu nog aangewezen op Walcherse voorziening. door Nadia Berkelder middelburg - Dat het geld gaat kosten, staat vast, maar hoeveel de gemeente Middelburg erbij in schiet als er in Goes een cremato rium komt, is nog niet duidelijk. „Het is afwachten hoe het zich ont wikkelt", zegt wethouder H. van Klinken (SGP). Een derde van het aantal crema ties in Middelburg betreft perso nen die afkomstig zijn van de Be velanden. Daarnaast verliest de gemeente Middelburg inkomsten doordat er sinds kort twee begrafenisonderne mers een eigen koffiekamer heb ben geopend. De gemeente wil zelf de koffieka mer op de begraafplaats gaan ex ploiteren. „Zodat de winst ten goede komt aan de hele gemeenschap", zegt de Middelburgse wethouder. Voorlo pig is dat - op last van de recht bank - nog even uitgesteld. De gemeente Middelburg heeft nooit overwogen om de begraaf plaats aan een commercieel bedrijf over te doen. Van Klinken „We vinden dat dit een taak is die bij de overheid thuishoort."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57