slooft ouderwets aan de tobbe Geen extra subsidie Podium Reimerswaal DE RODE PILAREN!- Kleine roofdieren belagen weide B PZC Donderdag 12 juli 2007 27 Vrijwel alles wat honderd jaar geleden bij de was kwam kijken, maakten de leden van Mooi Zeeland gisteren aanschouwelijk. foto's Willem Mieras De Slimme Slank Shake: EINDELIJK FIT, VROLIJK EN BOVENAL GEZOND AFVALLEN! Toch alle dagelijks aanbevolen vitaminen en mineralen binnenkrijgen! Maaltijdvervangende shakes 1/ Bepaal zelf hoeveel je afvalt! Sjr Ta Ook uitermate geschikt om op gewicht te blijven. ■fïujt X-ïR:NE:" Fruity Fatburner/ Chocolate Feel Good Slank Shake 29H 92 18 porties/485 gr voor 26, ^verkrijgbaar bij Drogisterij Kruiderij l Midticlbiirg-Gocs-VIissingen jg www,derodepiIaren,nl ESTDORPE - De dierenweide aan Amstelveenstraat in Westdorpe dt geteisterd door wezels of pgen. De voorbije weken vie- rdere konijnen, goudfazan- via's ten prooi aan deze sten'. „Het ging tel- •;ne dieren. Kip- pen en ganzen werden ongemoeid gelaten. Daar leid ik uit af dat het niet om een vos gaat. De konijnen, cavia's en goudfazanten zitten in prima hokken, maar ze blijken dus niet 'wezelproof. In een week tijd waren alle hokken geplunderd", zegt beheerder S. de Putter. Gemeente vindt structurele verhoging met 5000 euro te veel. door Luc Oggel RILLAND - De gemeente Reimers waal wijst een verzoek van Po dium Reimerswaal om de subsidie structureel met vijfduizend euro te verhogen af De stichting is te leurgesteld. „We vragen het niet voor niets." Podium Reimerswaal, dat culture le evenementen in de gemeente or ganiseert, krijgt nu jaarlijks bijna 19.000 euro van de gemeente, maar heeft desondanks eigenlijk al tijd tekort. Over afgelopen seizoen is er een gat van 7000 euro. „Ik doe dit nu dertien jaar en in die tijd is de subsidie geen cent ver hoogd", zegt programmeur J. Boonman. „Artiesten zijn inmid dels wel veel duurder geworden en omdat we geen eigen zaal hebben, moeten we de dorpshuizen huren en vaak ook voor licht en geluid zorgen. Het is eigenlijk een won der dat we niet veel grotere tekor ten hebben." Wethouder J. de Kunder (cultuur) vindt dat Podium Reimerswaal eerst zelf moet proberen om 'crea tieve oplossingen' te vinden om de begroting op orde te krijgen. „Je hoort wel eens dat je als ge meente geen oog voor cultuur zou hebben als je zo'n verzoek niet ho noreert. Dat is niet het geval, we dragen Podium Reimerswaal best een warm hart toe, maar om zo maar even 5000 euro extra te ge ven vinden we iets te veel van het goede." Dat het subsidieverzoek wordt af gewezen, is volgens Boonman ove rigens niet problematisch. „Dank zij sponsorgelden kunnen we blij ven bestaan." Flinke buit bij inbraak in Yersekse school YERSEKE - Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag in gebroken in een schoolgebouw in Yerseke. Uit het gebouw werden de volgen de goederen weggenomen: een te levisie, een dvd-speler, twee ra dio's een elektrische kookplaat en een playstation. De waarde van de gestolen spullen is niet bekend. Drankrijder twee keer aangehouden GOES - Een 20-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder bleek gister nacht niet onder de indruk van het feit dat hij om drie uur op de Van Hertumweg in Goes zijn rijbe wijs was kwijtgeraakt wegens rij den onder invloed. De man had meer dan twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Een kleine twee uur later consta teerde de politie dat hij gewoon weer in zijn auto was gestapt. Jonge torenvalken in beslag genomen GOES - De Algemene Inspectie Dienst (AID) heeft, naar gisteren bekend is gemaakt, vorige week donderdag bij een particulier op Zuid-Beveland drie jonge torenval ken in beslag genomen. Waar op Zuid-Beveland dat is gebeurd wil de dienst niet zeggen. De dieren bleken in het wild te zijn gevan gen, wat verboden is. De eigenaar en de persoon die de vogels lever de hebben een boete gekregen. Elke dinsdag open huis in Zeeuwse Koorschool GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes kan deze vakantie voor het eerst in jaren geen zomerconcer- ten houden, omdat de Maria Mag- dalenakerk een grondige restaura tie ondergaat. In plaats daarvan is de koorschool de hele vakantie el ke dinsdagochtend tussen 11.00 en 12.00 uur open voor mensen die er een kijkje willen nemen. De koor school ligt aan de Singelstraat 7. Portemonnee gerold van vrouw uit Tholen sint-annaland - In een super- markt aan de Spuistraat in Sint-An- naland is gisterochtend de porte monnee gerold van een zestigjari ge vrouw uit de gemeente Tholen. De vrouw had tijdens het bood schappen doen de tas met daarin haar portemonnee aan de winkel wagen gehangen. Even later kwam zij tot de ontdek king dat de portemonnee was weg genomen uit haar boodschappen tas. Orgelconcerten in de Maria Magdalenakerk GOES - De jonge organist Hayo Boerema geeft woensdagavond 18 juli om 20.00 uur een concert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Boerema is organist van de Grote of St. Laurenskerk te Rot terdam. Drie dagen later, op zater dag 21 juli, geeft Kees van Eersel het zogenoemde Marktconcert. Hij speelt vanaf 13.30 uur werken van Buxtehude, Richter, Franck en een improvisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55