Memorial met emotie en veel goals ZATERDAG 14 JULI 2007 Volop activiteiten tijdens wielerweekeinde in 's-Heer Arendskerke Ajacied Ryan Babel persoonlijk akkoord over transfer naar Liverpool SPURIA PROMOTRUCK IN VLISSINGEN Zilver Postma op WK zeilen w pzc Donderdag 12 juli 2007 45 De familie van Jeffrey Donze kregen een ingelijst shirt van de spelers van Terneuzense Boys, net als de familie van Arjen Oostdijk. foto Wim Kooyman Terneuzense Boys wil vanaf nu weer aan voetballen denken. door Frits Bakker terneuzen - Het emotionele ap plaus verbrak de stilte die vooraf ging aan een bijzondere avond. Op het veld stonden de elftallen van Terneuzense Boys en RBC, daar te genover in de middencirkel de fa milies van twee verongelukte voet ballers. Jeffrey Donze en Arjen Oostdijk, allebei 23, kwamen in de nacht van 25 op 26 mei om door een eenzijdig auto-ongeluk. Terneuzense Boys speelde voor de twee voetballers gisteravond een memorial tegen RBC. Arjen was de spits van het eerste elftal, Jef frey een waardevolle kracht van het tweede elftal. Zo'n twaalfhon derd toeschouwers stonden voor de aftrap stil bij de fatale nacht, die de jonge levens zo plotseling heeft verwoest. „We waren ge schokt, we hebben geprobeerd om als club een hecht front te vormen en zien deze wedstrijd als een mar kant moment in de verwerking", sprak Boys-voorzitter Frans Willae- rt vanaf de middenstip. De ouders van Arjen Oostdijk kre gen een ingelijst shirt met het rug nummer 11, die van Jeffrey Donze met het nummer 4. Willaert over handigde een gedrukte versie van het condoleanceregister met 1278 berichten van medeleven. „Ze kwa men uit heel het land." En tenslot Jubileumeditie trekt naar verwachting driehonderd renners. door René van Stee 's-heer arendskerke - Wat ooit be gon als een kermiskoers is een kwart eeuw later uitgegroeid tot een wielerspektakel van formaat. Ter ere van het 25-jarig bestaan pakt het Rabobank Wielerweek end 's-Heer Arendskerke vanaf morgen groots uit. Secretaris Peter de Regt van het or ganisatiecomité verwacht in drie dagen zo'n driehonderd deelne mers. Zij doen mee aan diverse wielrendisciplines. Een hoogte punt is het Nederlands kampioen schap voor ID-racers dat zaterdag om 18.00 uur begint. Hier doen ge handicapte wielrenners tot en met 18 jaar aan mee. Ook andere sporters met een be perking komen in 's-Heer Arends kerke aan hun trekken. Zaterdag is er vanaf 12.15 uur een wedstrijd voor handbikers (met de hand voortgedreven). Om 15.00 uur be ginnen de tandems (met visueel gehandicapten achterop). In die ca tegorie is Arnold Polderman uit Axel deelnemer. Zijn eerstvolgen de doel is het WK in Bordeaux. [JJ Het wielerweekeinde in 's-Heer Arendskerke pakt dit jaar voor het laatst groots uit. Volgend jaar is er alleen een koers voor amateurwielrenners. te deelde aanvoerder Kees Kwak man aan de ouders de gesigneerde shirts van RBC uit. „Het is hard, maar na vanavond moeten we weer sportief gaan den Het wielerweekeinde van 's-Heer Arendskerke begint morgen om 17.30 uur met een race voor vetera nen en trimmers. Vanaf 18.45 uur is er dikkebandenrace voor koers- fietsen. Om 19.45 uur starten de se ries van de dernykoers, waarvan om 21.15 uur de finale begint. Zaterdag is er vanaf 11.15 uur een dikkebandenrace voor gewone fiet sen. Na de handbikers zijn vanaf 13:30 uur de steppers aan de beurt. Om 15.00 uur beginnen zowel de tandems als de ligfietsers, terwijl er vanaf 17.00 uur een tijdrit is voor alle disciplines. De afstand is 200 meter met vliegende start. Na het NK voor ID-racers begint om 19.00 uur de koers voor amateurs B. De elite en amateurs A worden om 20.15 uur weggeschoten. Zon dag zijn er vanaf 9.30 uur toertoch ten voor alle deelnemers aan het wielerweekeinde. Volgend jaar blijft het evenement in 's-Heer Arendskerke beperkt tot een wielerkoers voor amateurs. Dit komt vooral doordat de huidi ge grootschalige opzet voor zes man nauwelijks meer te behappen valt. Ook het achterwege blijven van financiële steun van zowel de gemeente Goes als de provincie voor de onderdelen waaraan de ge handicapten meedoen, speelt in dit besluit een rol. De Regt: „En dat betreuren wij ten zeerste, ze ker omdat wij het uitgangspunt huldigen dat gehandicapten en va lide mensen samen moeten kun nen sporten." ken", zei Leendert Geelhoed, die als trainer voor de zware taak staat om een grillige en begenadigde spits te vervangen. „We gaan Ar jen ontzettend missen in het elf Ajax onderhandelt nog over overgang van 20-jarige aanvaller. door Jop van Kempen amsterdam - Ryan Babel heeft gis termiddag een akkoord bereikt met Liverpool. Het is zeer waar schijnlijk dat ook Ajax en Liver pool snel tot overeenstemming ko men, waarna de 20-jarige Amster dammer zich speler van de 'Reds' kan noemen. Technisch directeur Martin van tal", keek hij vooruit naar het nieu we seizoen, dat na de degradatie van afgelopen jaar ook een nieuwe start moet betekenen. De trainer riep zijn spelers twee Geel van Ajax verwacht dat Liver pool vandaag met een beslissend bod komt. Het gaat om een bedrag van ruim zeventien miljoen euro. Babel onderging gisteren een medi sche keuring. Hij is bij Liverpool inzetbaar in de punt van de aan val, maar met Dirk Kuijt, Peter Crouch, Andrei Voronin en de on langs voor 36 miljoen euro aange trokken Fernando Torres is de con currentie daar hevig. De pijlsnelle Babel kan echter ook op de vleugels uit de voeten. In het roulatiesysteem van trainer keer op voor een training. „Deze wedstrijd is voor ons ook de afslui ting van een hoofdstuk dat diepe indruk heeft gemaakt op de club." Het voetbal zelf staat vanaf nu evenwel weer centraal, met een in tensieve aanloop en gisteravond te gen RBC Roosendaal de eerste wedstrijd, die in een 11-1-overwin- ning eindigde voor de profs. Zo waar stond er na drie minuten al een i-o-voorsprong voor de thuisclub op het scorebord. Gokan Ersahin verscheen alleen voor de goal van RBC en tikte de bal be heerst in de verste hoek. Daarna te kende zich logischerwijs een Bra bants offensief af dat het krachts verschil duidelijk aangaf De profclub uit de eerste divisie, die op trainingskamp is in Zeeland en aan zijn derde oefenpartij toe was, combineerde er lustig op los, troefde de tegenstander op snel heid, tactiek en techniek af en stond kort na de rust al op een io-i-voorsprong. Routinier Henk Vos was niet meegereisd, vooral Laurens ten Heuvel en Danny Guijt waren minstens zo trefzeker. Terneuzense Boys-RBC 1-11 (1-8). 3. Gokan Ersahin 1-0, 9. Ömer Özpoyraz 1-1,15. Laurens ten Heuvel 1-2, 22. Ma- dji Baidomti 1-3, 34. Danny Guijt 1-4, 36. Kees Kwakman 1-5, 39. Danny Guijt 1-6, 40. Laurens ten Heuvel 1-7, 48. Ömer Özpoyraz 1-8, 52. Laurens ten Heuvel 1-9, 53. Laurens ten Heuvel 1-10, 78. Danny Guijt 1-11. Scheidsrechter Angelo Boonman (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 1200. Fries verliest medalrace van de nieuwe wereldkampioen. cascais - Pieter-Jan Postma heeft gisteren in de finale van de Finn-klasse op het wereldkampi oenschap zeilen zijn leidende posi tie in het klassement niet kunnen vasthouden. De 25-jarige Fries ein digde voor de Portugese kust van Cascais in de medalrace achter zijn Spaanse rivaal Rafael Trujillo, die de finale won. Daardoor belandde Postma op de tweede plaats in het eindklas sement, kort achter de nieuwe wereldkampioen Trujillo. „Geen goud, dus blijft er nog wat werk te doen", reageerde hij tamelijk laco niek. Rafael Benitez liggen op de linker vleugel de beste kansen voor de in ternational. Die rol lijkt ook het meeste op het spel dat Babel vorig seizoen bij Ajax speelde. De linker vleugelpositie stelt hem in staat zijn sterke punten uit te buiten (passeren op snelheid en dan voor zetten of scoren) en zijn zwakke punten (balcontrole in de kleine ruimte, koppen) te verbloemen. Babel wordt door de overgang in één klap miljoenen rijker. Het is nog onbekend hoeveel seizoen hij bij Liverpool tekent. OP DEZE SPECIALE DAG KRIJGT IEDEREEN GRATIS 3 JAAR DIEFSTALVERZEKERING BIJ AANKOOP VAN EEN SPARTA ION ELECTRISCHE FIETS Troelstraweg 364, telefoon: 0118-477 230, vlissingen@fietsplezier nl JUts <fefUnef>s Jeremiasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47