Sport |DSaiL Floyd Landis is het wachten op uitspraak spuugzat Chocolade Jacques stopt Vos derde in tweede Giro-rit LRuXB Unieke zeil arrangementen tijdens Sail de Ruyter! 1 'I PZC Donderdag 12 juli 2007 43 LA FERTE-MILLON - Toeschouwers in het Franse plaatsje La Ferte-Millon zien het peloton voorbij flitsen. Binnen een halve minuut is iedereen gepasseerd. Maar de man in de deuropening heeft daarna altijd de beelden nog. foto Christophe Ena/AP BRUSSEL - Chocolade Jacques stapt uit het wielrennen. Het bedrijf sponsort al vier jaar de professione le wielerequipe Chocolade Jac- ques-Topsport Vlaanderen, maar maakte woensdag bekend de over eenkomst niet te verlengen. Volgens een woordvoerder van de chocoladefabrikant verandert in 2008 de marketingstrategie en de wielerploeg zou daarin niet pas sen. Bij Chocolade Jacques, uitko mend in de tweede divisie, fietsen geen Nederlanders. CITTICLIO - Wereldkampioene Ma rianne Vos is in de vijfde etappe van de Giro d'Italia Femminile als derde over de eindstreep gereden. De rit van gisteren was 104,5 kilo meter lang met start en aankomst in Cittiglio. De Nederlandse wiel- renster won, op 52 seconden ach terstand van winnares Nicole Brandl, de sprint om de derde plaats van Monia Baccaille. Twee de werd de Italiaanse Marta Bastia-^ nelli. De Zwitserse Brandl heeft in het algemeen klassement haar achter stand op gele-truidraagster Edita Pucinskaite uit Litouwen ver kleind tot 18 seconden. Vos neemt de negende plaats in met bijna drie minuten achterstand. W Van 23 t/m 26 augustus 2007 doen honderden grote en kleine zeilschepen, tientallen internationale Tall Ships en enkele stoomschepen de haven van Vlissingen aan voor het grootste nautische spektakel ooit in Zeeland georganiseerd: Sail de Ruyter. Wij bieden u de mogelijkheid om op een unieke wijze dit spektakel te beleven. De middagtochten beginnen in de haven van Vlissingen waar u de Tall Ships, de activiteiten op het water en op het land op ontspannen wijze al varende kunt aanschouwen. Daarna kiezen wejict ruime sop en hijsen de zeilen voor een heerlijk zeiltochtje over de Schelde. Tijdens de tocht wordt u getrakteerd op heerlijke Hollandse en Zeeuwse tapas. Dc avondtochten worden afgesloten met spetterend vuurwerk (23 en 24 augustus) of een spiegelgevecht (25 augustus). De raiddagzeiltocht op 26 augustus is extra spectaculair, dan vindt namelijk de vlootschouw plaats die u vanaf het water meemaakt. Reiscode: DO 23/8 VR24/8 ZA 25/8 ZO 26/8 14.00- 17.30 NLVM2308 NLVM2408 NLVM2508 NLVM2608 20.00 -.23.30 NLVA2308 NLVA2408 NLVA2508 r T j Jcl) ik wil een schitterende zeiltocht beleven tijdens Sail de Ruyter ji> Voorkeursboeking, reiscodeAlternatieve reiscode I Als de door u gekozen voorkeursboeking vol is, dan kunt u een alrernatief aangeven. I .SE Wilt u geen alternatieve dag dan vult u alleen de voorkeursboeking in. 1 1 S I Aantal personenx 59,95 p.p. I Aantal kinderen t/m 12 jaarx 44,95 p.p. f -*2 I Reserveringskosten 7,50 I I I Ik machtig 'de Zeilvaart' om eenmalig het totaalbedrag van I af te schrijven van mijn rekeningnummer1 I Naamm/v 1 I Adres I PostcodeWoonplaatsI o> Telefoon overdagit I E-mail adresDatum Handtekening Stuur deze coupon in een ongefrankeerde I envelop op naar;'de Zeilvaart' Anrwoord- 222, 1600 VB Enkhuizen O 1 -c Amerikaan volgt de Tour de France voor de televisie. door Edward Swier JOIGNY/CHICAGO - „Het wordt nu toch echt tijd, vind je niet?" Floyd Landis - aan de telefoon vanuit Chicago is het wachten spuugzat. De Amerikaan, tot nog toe win naar van de Tour de France van 2006, is nog altijd in afwachting van het vonnis in de tegen hem lo pende dopingzaak. Zijn plasje is weliswaar geanaly seerd, maar een commissie buigt zich sinds half mei over de vraag of de gevolgde procedures juist wa ren. „Het is belachelijk dat het zo lang moet duren. Ze hadden me al lang vrijuit moeten laten gaan, ik heb niets verkeerd gedaan. Het lab van Chatenay-Malabry moeten ze per direct sluiten, daar maken ze meer fouten dan een normaal den kend mens zich kan voorstellen." Landis gaf gisteren in Chicago, waar hij zijn boek promoot, tekst en uitleg. De 31-jarige Amerikaan heeft moeite zijn woede te kanali seren. „Maar ik heb het recht om van me af te bijten." Je agent vertelde dat je vlak voor de start van de Tour een dipje had. „Ja, ik kon moeilijk met die emo ties omgaan. Ik was er maar wat graag bijgeweest in Londen. Nu, na dat ik een paar etappes op televisie heb gevolgd, voel ik me iets relax ter. Ik bekijk het letterlijk met iets meer afstand. De rit van vandaag is trouwens de eerste die ik gemist Floyd Landis heb. Wie heeft er gewonnen? Hus- hovd, mooi voor hem. Maar ik zou hem eigenlijk nog meer eer gun nen. Ik baal ervan dat het ook nu nog over mij én over de Tour van 2006 gaat. Het is niet eerlijk voor 'Ik zal ze krijgen! En ik kom terug naar de Tour. Dat is zo'n mooi evenement' het huidige Tourpeloton dat mijn zaak nog steeds boven deze Ronde van Frankrijk zweeft." Je moet, na de behandeling van jouw zaak door het Amerikaanse anti-do- pingbureau Usada, nu al bijna twee maanden op de uitslag wachten. „Het zou gewoon niet zo lang mo gen duren. Deze hele kwestie duurt nu al een jaar. Na de zitting bij het Usada had ik gedacht snel wijzer te zijn, maar inmiddels baal ik er echt stevig van. Dit kunnen ze me toch niet aandoen, mij niet, maar ook de wielersport niet." Je kunt zeggen: ze moeten er zo lang over nadenken, dat pakt misschien wel goed uit. „Het kan beide kanten op. Ik trek er geen conclusies uit. Ik weet wel dat ze mij moeten vrijspreken en dat lab in Frankrijk als de wiede weerga moeten sluiten. Er zijn wat mij betreft, en dat heb ik volgens mij ook voldoende aangetoond in mijn verdediging én in mijn boek, zoveel fouten gemaakt dat het een schande zou zijn als zo'n instantie kan blijven bestaan." Ben je niet bang dat je - hoewel ze misschien erkennen dat er veel fouten door het laboratorium zijn gemaakt - toch veroordeeld wordt? Iedere ren ner lijkt momenteel verdacht. „Als ze dat doen, dan is er geen hoop voor het wielrennen meer. Dan veroordelen ze me dus omdat ik een wedstrijd heb gewonnen. Dan kunnen ze zich in de toe komst beter het geld van al die tes ten besparen en meteen de win naar voor het gerecht slepen. En zonder fatsoenlijke vorm van pro ces aan de schandpaal nagelen." Stel, ze spreken je vrij, wat gebeurt er dan? „Er zullen er een heleboel zijn die mij dan moeten gaan betalen. Ik zal ze krijgen! En ik kom terug naar de Tour. Dat is zo'n mooi eve nement! En ik wil mijn carrière niet op zo'n 'shitty' manier als nu beëindigen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45