Milj oenenschade door hagelbuien Zeeland <Gr Super Voordeel! 199 95 Goes in Concert is met nog een paar dagen te gaan niet uitverkocht mbp I %00 PM Voskamp Kleine roofdieren belagen dierenweide in Westdorpe De ailerscherpste prijs. Graag gedaan. GAZELLE EASY GLIDER G SPARTA ION Zeeuwse fruittelers gedupeerd door forse hagelbuien. door Lilian Dominicus GOES - Zeeuwse fruittelers lijden vier a vijf miljoen euro schade door de hagelbuien die deze en vo rige week zijn gevallen. Volgens landbouworganisatie ZLTO is 700 hectare van de fruitteeltgrond ver- hageld. Vorige week maandag trok een bui nietsontziend over de lijn Oude- lande, Baarland, Kwadendamme, en Wemeldinge. Ook telers in Tho- len, Hoekse Waard en Rotterdam kregen klappen. Daarbij ging de oogst op zeker vijfhonderd hectare grond verloren. Dinsdag werden West-Zeeuws-Vlaanderen, Wemel dinge en Kattendijke getroffen, woensdag ging het om Waarde en Tholen. Op Walcheren heeft het, in vergelijking met de rest van de provincie, minder geregend. Teler J. de Reyger uit Oudelande raakte nu anderhalve week gele den zijn oogst van een heel jaar kwijt. „We hebben een compleet jaar voor niets gewerkt", consta teert hij. Hij heeft een bedrijf van vijftien hectare groot; de schade schat hij op minimaal 100.000 eu ro. „De appels gaan nu recht streeks naar de fabriek, voor een jo- denfooi. Pas in september, oktober volgend jaar kunnen we weer oog sten." Verzekerd is hij niet, dat is te duur. Van de werking van een antihagelkanon is hij niet over tuigd. „De wetenschap staat er niet achter." Toch wil ZLTO de komende tijd meer energie steken in voorlich ting over preventieve maatregelen als het antihagelkanon of antiha- gelnetten. Ook komt er onderzoek naar de werking van het antihagel kanon. Het lijkt erop dat de plek ken waar een kanon is geplaatst minder erg zijn getroffen. Zo zijn de hagelbuien volledig voorbij het land van teler A. Voge laar uit Krabbendijke getrokken. Maar of het kanon op zijn land daarvan de oorzaak is, is nog maar de vraag. „Het apparaat stond wel volop in werking", meldt Vogelaar. „Ook in Borsele staan kanonnen en daar is ook weinig tot geen schade", zegt A. Slabbekoorn van ZLTO. „Maar het kan ook zijn dat de hagelbaan er sowieso niet over was getrokken." Zeeuwse fruittelers lijden vier tot vijf miljoen euro schade door de hagelbuien die deze en vorige week zijn gevallen. Sommigen zijn de hele jaaroogst kwijt. Organisator hoopt wel zelfde aantal kaarten als vorig jaar te verkopen. door Luc Oggel GOES - Er zit 'progressie' in de kaartverkoop voor Goes in Con cert, zondag op de Grote Markt, maar uitverkoop zit er niet in. Dat zegt coördinator A. Schuurbiers van de organiserende Stichting Goes Promotie. „We hopen uit te komen op het aantal van vorig jaar." Toen bleef de teller steken op 6400, terwijl er 8000 kaarten be schikbaar zijn. Hoeveel toegangsbe wijzen er op dit moment over de toonbank zijn gegaan, kan Schuur biers niet aangeven. „Ik hou zelf de betalingen bij, maar we hebben een groot aantal verkooppunten. Die storten allemaal op een ander moment." Hoewel er beweging in de verkoop zit ('Er lijkt een eindspurt in te zet ten') is het volgens Schuurbiers al duidelijk dat 'het schip niet bin nenkomt'. Om tegemoet te komen aan late beslissers zijn er zondag ook aan de kassa nog kaarten te koop. Mensen hoeven er echter niet op te rekenen halverwege de avond voor een habbekrats naar binnen te kunnen. „Zelfs voor het laatste liedje van (afsluiter) Jan Smit moet je gewoon het hele be drag betalen." Voor Schuurbiers is het gissen naar de reden voor de teleurstellen de verkoop. „In geld uitgedrukt hebben we dit jaar een behoorlijk zware line-up, dat hoop je dan met iemand als Jan Smit terug te verdienen. Die gedachte blijkt niet waterdicht te zijn. Als ik dat wist, was ik steenrijk. Gezien de arties ten denk je uit te verkopen, maar dat is dus geen garantie." Volgens Schuurbiers hebben ook andere, soortgelijke evenementen in Nederland te kampen met te genvallende belangstelling. „Je merkt dat er eigenlijk maar een be perkt aantal artiesten is waar je uit kunt putten. Ilse DeLange is na tuurlijk een absolute topper, maar zij zal in haar eentje geen achtdui zend man naar de Markt trekken. Iemand als Frans Bauer waar schijnlijk wel, maar die doet geen openluchtconcerten. Ach, mis schien moeten we ons niet blindst aren op die 8000." Hoopgevend is in elk geval de weersverwachting voor komend weekeinde. „Daar zijn we erg blij mee." Het is de vierde keer dat er een groot concert op de Grote Markt in Goes wordt gehouden. Dit jaar treden behalve Jan Smit en Ilse De- Lange, Van Velzen en Moss op. In 2003 en 2005 speelde Blof op de Grote Markt. Toen waren alle kaar ten wel op. Vorig jaar traden Kre- zip, Guus Meeuwis en Racoon op. 12 Het concert van Jan Smit, Ilse De- Lange, Van Velzen en Moss op de Grote Markt in Goes raakt waarschijnlijk niet uitverkocht. Er zijn 6400 kaarten verkocht. Konijntjes, cavia's en goudfazanten prooi voor roofdieren. door Raymond de Frel WESTDORPE - De gemeentelijke die renweide aan de Amstelveenstraat in Westdorpe wordt geteisterd door wezels of bunzingen. De voorbije weken vielen meerdere konijnen, goudfazanten en cavia's ten prooi aan deze 'ongenode gas ten'. „Het ging telkens om jonge, kleine diertjes", zegt beheerder Simon de Putter. „De kippen en ganzen wer den ongemoeid gelaten. Daar leid ik uit af dat het niet om een vos gaat, maar om een wezel of bun zing. De konijnen, cavia's en goud fazanten zitten op zich in prima hokken, maar ze blijken dus niet 'wezelproofIn een week tijd wa ren alle hokken geplunderd. We mogen geen klemmen zetten, om dat wezels en bunzingen be schermde dieren zijn." De Putter vreest dat hij geen ko nijn meer over heeft als de diertjes in hun huidige onderkomen blij ven zitten. „Dit roofdier gaat slim te werk, want het waagt zich niet zelf in het hok. Het sleurt de die ren door een gat naar buiten. In to taal zijn we vijf cavia's, twee goud fazanten en vijf konijnen kwijt." De Putter heeft inmiddels van de gemeente Terneuzen toestemming om een nieuw hok te kopen, dat bestand is tegen wezels en bunzin gen. PZC Donderdag 12 juli 2007 CoolBest alle soorten, 2 pakken a 1 literj2i52/3^8T Deze actie wordt procentueel verrekend Pepsi, Sisi of 7-Up alle soorten, 4 flessen a 1.5 liter naar keuze M M's pinda, chocolade, crispy of Maltesers XL stazak of uitdeelzak 300/430 gram actie-kiloprijs vanaf H.62 WapenaeR Jong belegen kaas vers van het mes per kilo De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 12 juli t/m zondag 15 juli 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P DOLLE DONDERDAG: met gratis extra accu t.w.v. 400,-! niet in combinatie met andere acties/geen inruil www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31