Zeeland pzc It De vlag gaat uit als die weg er komt Crematorium Goes gaat Middelburg geld kosten WALCHEREN 31 deDRVKKERY Brasseriemenu met ssmibbeeeqbi IJS Diny kan nu goed lezen en schrijven Donderdag 12 juli 2007 Groot onderzoek om armoede in Zeeland in kaart te brengen Tip? redwalch@pzc.nl De familie Adriaanse woont pal naast de oude N57. Als de nieuwe weg er komt, wordt het gedeelte voor hun deur een stuk minder druk. foto Ruben Oreel Onzekerheid langs het traject van de N57. Komt hij wel, of komt hij niet? door Nadia Berkelder SEROOSKERKE - „Dat ze het nu nog afblazen", zegt Mieke Roelofs, „dat kan ik me niet voorstellen," Ze woont pal naast de oude N57. „We hebben dit huis tien jaar geleden gekocht, in de veronderstelling dat de nieuwe weg er vijf jaar later zou liggen." De nieuwe weg zou niet meer langs haar huis gaan, maar achter de huidige Vrouwen- polderseweg lopen. Ze praat aan de voordeur, terwijl het verkeer langsraast. „Het vracht verkeer neemt toe, containerwa gens rijden 's nachts al in konvooi langs. Boeren hebben soms moei te om van het erf af te komen. Als het niet doorgaat, moet er een snel heidsbeperking op." Marinus de Later heeft pas het huis tegenover Roelofs gekocht. Het dak ligt eraf de restauratie is in volle gang. „Het is een dom per", zegt hij. „Als je als Rijkswa terstaat nou twintig jaar bezig bent en je verkijkt je totaal op het bedrag, dat kun je toch niet uitleg gen?" Hij vindt het onacceptabel dat er wel een tunnel bij Middel burg komt, maar dat er aan de weg verderop niets zou veranderen. „De weg wordt steeds drukker, ie dereen heeft een tom-tom, dat dendert maar door. Straks komt al les van de A58 in de trechter bij Serooskerke terecht. Dan wordt het alsnog een soort snelweg. Ie- 'Als je hier met je trekker de weg op moet, dan heb je een probleem' der weldenkend mens weet dat dat niet kan." Verderop hoopt Hans Hoekman van boomgaard de Zoete Kers nog steeds dat de nieuwe weg er niet komt. „We zitten in een agrarisch gebied, daar moeten ze de wegen op aanpassen, in de zomer zitten er veel boeren op de weg. Het is belangrijk dat er goede afslagen naar de bedrijven komen." Bram en Tiny Abrahamse hebben zo'n bedrijf „ik denk dat bij een heleboel mensen de vlag uitgaat, als die weg er komt", zegt hij. „Als je ziet hoeveel ongelukken hier ge beuren. Als je met je trekker de weg op moet, heb je een pro bleem." Bram Adriaanse is in het huis ge boren. De laatste jaren hebben ze het verkeer zien toenemen. „In de zomer staan ze hier stil tot aan Middelburg", zegt Tiny. De familie heeft verhuisplannen. Ze vertrek ken niet vanwege de weg, maar omdat ze met pensioen gaan. On zekerheid over de weg helpt na tuurlijk niet bij de verkoop. „Jammer", zegt Kees Beekman, die aan de Wilgenhoekweg woont, de doorgaande weg door Serooskerke naar Oostkapelle. Die weg zou een stuk rustiger worden door de aan leg van een rondweg. „Van mij mo gen ze die man die protesteert di rect met molen en al op een onbe woond eiland zetten. Ik ontken niet dat het vrachtverkeer toe neemt. Dat merk je hier al. Het is niet erg als er vrachtwagens voor bij komen, maar ze rijden hier wel met tachtig voorbij, dan lig ik te schudden in mijn bed." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Dat het geld gaat kosten, staat vast, maar hoeveel de gemeente Middelburg erbij in schiet als er in Goes een cremato rium komt, is nog niet duidelijk. „Het is afwachten hoe het zich ontwikkelt", zegt wethouder H. van Klinken (SGP). Een derde van het aantal crematies in Middel burg betreft personen die afkom stig zijn van de Bevelanden. Daar naast verliest de gemeente inkom sten doordat er kort geleden twee begrafenisondernemers een eigen koffiekamer hebben geopend. De gemeente wil zelf de koffieka mer op de begraafplaats gaan ex ploiteren. „Zodat de winst ten goe de komt aan de hele gemeen schap", zegt Van Klinken. Voorlo pig is dat - op last van de recht bank - nog even uitgesteld. Middelburg heeft nooit overwo gen om de begraafplaats aan een commercieel bedrijf over te doen. „We vinden dat dit een taak is die bij de overheid thuishoort." vanavond vanaf 17.30 uur gekookte mosselen of geitenkaas- filodeegpakketje en koffie of thee 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 51 Middelburg T0118886886 www.de-drvkkery.nl Bestuurder rijdt vijftig kilometer te hard RITTHEM - De politie heeft giste rochtend rond acht uur het rijbe wijs ingenomen van een 21-jarige Vlissinger. De man reed met 153 kilometer per uur over de Sloeweg-Noord bij Ritthem. Op die weg is de maxi mumsnelheid honderd kilometer per uur. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Tip? redactie@pzc.nl We hoeven in dit hoekje geen overbodige opmerkingen over het weer te maken. Iedereen heeft er zo onderhand wel de buik van vol. Zo ook die Goesenaar. En om toch eens een ander geluid te ho ren besloot hij naar vrienden in Zuid-Frankrijk te bellen. Hij had op het nieuws al dingen gezien over bosbranden, dus daar zal al licht minder regen vallen was zijn idee. ja, het was in heel Frankrijk slecht, maar in het uiterste zui den was het goed warm, kreeg hij te horen. „Sterker nog", klonk het aan de andere kant van de lijn, „het is hier zo warm dat ze ijsblokjes in de pastis doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27