Nederlanders doelwit aanslag Tom 5 Frances EEZSZ Stoelendans van dronken rijders in Renesse Fans uit heel Zeeland verwelkomen vijfde film van Harry Potter MtllIIinHBHi KRAS.IML 1.Cancellara 6.36.15 2. Zabel z.t. 3. Napolitano z.t. 53. De Jongh z.t. ALC. KLASSEMENT 1. Cancellara 15.12.08 2. Klöden 0.33 3. Miliar 0.41 12. Dekker 0.51 zie pagina's 33,36 en 37 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 VLISSINCEN - Harry Potter wordt ouder en zijn pu- kocht. En beslist niet door kinderen. Harry's avon- teur Peter Serneels verwelkomde klokslag 12 uur bliek groeit met hem mee. Ruim voor de pu- turen zijn iedere keer een graadje grimmiger, en vannacht fans uit heel Zeeland en zelfs uit België, bliekspremière van zijn vijfde film, in de Vlissing- volgens de filmkeuring te eng om door kinderen Want daar is de film pas vandaag voor het eerst se bioscoop Cinecity, was de zaal bijna uitver- onder de twaalf te worden gezien. Cinecity-direc- te zien. foto Lex de Meester Negentien Afghanen, onder wie dertien kinderen, komen om. DEN HAAG - Bij één van de bloedig ste aanslagen in Afghanistan dit jaar zijn gisteren acht Nederlandse militairen gewond geraakt. Negen tien Afghanen kwamen om het le ven, onder wie dertien kinderen. Zeker 35 Afghanen raakten ge wond. De zelfmoordaanslag werd ge pleegd op de drukke markt van Deh Rawod in Uruzgan. Een auto bom ontplofte toen een Neder landse patrouille over de markt reed. Van de gewonde militairen verkeert er één in kritieke toe stand. Ze zijn allen overgebracht naar het hospitaal op Kamp Hol land. Bij de aanslag raakten volgens de politie 23 burgers gewond. De meesten werden ter plekke gehol pen door Nederlandse militairen. Volgens minister Van Middelkoop (Defensie) was de aanslag duide lijk gericht op het maken van slachtoffers onder de burgerbevol- king. De aanslag is de op twee na bloe digste in Afghanistan van dit jaar. Alleen een aanslag op een politie bus in de hoofdstad Kabul en één bij een Amerikaanse vliegbasis wa ren bloediger. De zelfmoordactie in Deh Rawod, waar het tot giste- De aanslag op de markt van Deh Rawod was één van de bloedig ste dit jaar in Afghanistan. De toestand van één van de acht ge wonde Nederlanders is kritiek. ren relatief rustig was, is wel de zwaarste tot nu toe in de provincie Uruzgan. Nog geen maand gele den reed een zelfmoordenaar met een bomauto in op een Nederland se patrouille in Tarin Kowt. Daar bij kwamen een militair en vijf Af ghaanse kinderen om het leven. Daarna volgden hevige gevechten rond Chora. Minister Van Middelkoop verklaar de gisteren dat er, ondanks het toe nemend geweld in Uruzgan, 'wel degelijk wederopbouw plaats vindt'. RENESSE - De politie hield gister ochtend in Renesse drie keer de zelfde auto aan met aan het sttiur telkens een andere dronken man. Aan de Roelandsweg werd om 3.40 uur een 19-jarige man uit Zee- wolde aan de kant gezet. Hij had bijna drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed en moest zijn rijbewijs inleveren. Een half uur later kwam de politie de auto aan de Lagezoom weer te gen. Ditmaal was een 20-jarige Til- burger de chauffeur. Ook hij had gedronken en was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. Om verdere problemen te voorko men belde het tweetal een kennis om hen terug te brengen. „Toeval lig werd de auto tegen half zes aan de Hogezoom nog eens gecontro leerd", meldt een politiewoord voerster. En jawel, de 22-jarige chauffeur uit Tilburg had 2,5 keer te veel gedronken en kon het rijbe wijs inleveren. „Tja, er wordt in Renesse streng gecontroleerd", al dus de woordvoerster. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en. 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 38. Vandaag geen uitslag van de stel ling. Door technische problemen met de site kon er gisteren niet op een actuele stelling gestemd wor den. die tot grote hoogte willen gaan, kijken op: www.pzc.nl/verkooptopper waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900-9697=1 Waanzinnige aanbieding! KRAS heeft 2 geweldige acties bedongen in Mercure Haren! Zowel bij een 4-daagse als een 5-daagse vakantie in juli en augustus krijgt u de laat ste nacht inclusief ontbijt GRATIS! MERCURE HAREN U verblijft in het 3-sterren Mercure Hotel Haren, nabij Groningen. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, gezellige bar en terras. INCLUSIEF: verblijf in een 2-persoonskamer in 3-sterren Mercure Haren met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma. en vr. van 15/7 t/m 29/10 3 dgn 4dgn 5 dgn Juli-oktober v.a. 69 v.a. 89 v.a. 125 Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 pers. Reisnummer AUTO 17.679, zie www.kras.nl/17679

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1