Meningen Eén skihal lijkt genoeg PZC Dinsdag 10 juli 2007 9 POSTVAK 'WÊÊÊKÊÊÊUKÊ Wie aan Zeeland denkt, heeft het niet direct over skieën. Toch zijn ondernemende gees ten er van overtuigd dat (dag) toe risten en eigen inwoners tussen zon, zee en strand door naar de lange latten zullen grijpen. Na Ter- neuzen willen ze nu ook in Vlissin- gen een skihal bouwen. Opvallend is dat van de 28 reacties die het plan tot gisteren heeft opgeleverd op het PZC-forum, bijna niemand echt negatiefis over een indoor- sneeuwhelling in Zeeland. Maar één hal lijkt de meesten hier toch meer dan genoeg, wil de voorzie ning ook toekomst hebben. Waarom geen mooie overdekte schaatsbaan in plaats van twee ski hallen, vragen vier lezers zich af? Of waarom geen 'giga ijshal met skeelerbanen en halfpipes voor de normale jeugd', schrijft Daan. 'Een multifunctionele disco erbij en de zaak is compleet', aldus Rob van Dooren. P. de Vos weet al hoe het anders eindigt: „Wees eens inven tief en probeer elkaar de loef niet af te steken, maar samen te wer ken. Als we zo met elkaar omgaan, hebben we slechts verliezers." He lemaal het idee van een 'verontrus te ondernemer': „Het kan toch niet zo zijn dat de nieuwe pu bliekstrekker van Terneuzen al voordat het opengaat concurrentie uit Zeeland krijgt." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Natuur Wat heeft de familie Beijersber- gen toch tegen échte natuuront wikkeling? Ecoloog en natuur mens doen eeuwenlange natuur lijke processen, van zeekraal tot duizendjarige eik mét bijbeho rende biodiversiteit, af als: 'Alle maal hetzelfde, daar hebben we al genoeg van'. Waar zijn in Ne derland nog zoetwatermoerassen die volledige natuurontwikkeling hebben doorlopen? Vanaf de eer ste pioniers, wilgen en berken tot de duurzame lang levende bomen zoals eik en taxus verstrijken vele eeuwen, waaraan diverse zeldza me amfibieën, vleermuizen, pad destoelen enzovoort gerelateerd zijn. Wat écht Zeeuws is, of ge noemd wordt, is 'koppigheid' en dat wordt niet enkel door de zo genoemde ecologen benoemd of verwoord. G. Calon Oud Viissingen 28, Hoek Ambachtschool Vorige week lazen we in PZC een mededeling de oude ambachts school opnieuw te starten, omdat een groot tekort aan technici zou ontstaan. Nou waren op het mo ment dat de technische school verdween nagenoeg alle mensen die iets van technisch onderwijs af wisten al overtuigd van de ramp die sluiting betekende. Ge volg: al jaren is er tekort aan tech nische werkers. Het technisch on derwijs was goed in staat aan staande vakmensen een goede start te geven. De politiek besliste echter dat school moest worden opgeheven, zonder enig inzicht in de problemen die zouden ont staan. Een extra reden om politie ke besluiten te wantrouwen. Abso luut nodig is hier een zelfstandige school van te maken en niet de af valbak van grote scholen. J.P. Jansen van Rosendaal Troelstralaan 12, Axel Homohaters Hoe is het nu toch in godsnaam mogelijk dat gewoon dikwijls lie ve mensen die niemand kwaad doen, alleen per toeval van men sen van hetzelfde geslacht hou den, steeds maar weer beledigd en in elkaar geslagen worden. En het ergste en echt ongelooflijk is dat de agressie tegen deze mensen weer toeneemt. Walgelijk en on menselijk, dit moet snel een halt worden toegeroepen; dan maar eventueel strenger straffen, kei hard! Of dat de mensen die van de ze idioterie getuige zijn, gewoon moedig voor de onschuldige slacht offers durven op te komen. Je schaamt je toch gewoon dat in zo genaamd tolerant Nederland dit soon engerds maar ongestraft ie mand in elkaar slaat die wat an ders in elkaar zit ten opzichte van de liefde. Keihard optreden, en als het even kan daar niet te lang mee wachten. H.M.Z. Boer Westerzicht 445, Viissingen Canon Leuk dat er weer een mooi ge bouw mag bij komen met een mu seum van de canon. Ik vraag me wel af of dan iedere schoolklas van elke uithoek van het land naar Arnhem moet reizen (een school reis misschien?) en hoeveel dagen moet dat dan duren om de kinde ren de canon te leren? Ik had op school gewoon Vadges (Vaderland se geschiedenis) en Alges (Algeme ne geschiedenis). Weliswaar saaie boekjes met weinig plaatjes. Als ik daarvan leuke videofilms had mo gen zien, had ik dat een heerlijk vak gevonden. Elke school heeft te genwoordig video, nu de video films nog maken van de canon, een schoolreis naar het Archeon en het openluchtmuseum, en dan hebben we bereikt wat de bedoe ling is. Daarvoor hebben we dan 50.000 euro, en geen duur gebouw nodig. Marijnisse heeft heel wat voor elkaar gekregen, instemming van iedereen, een speeltje voor Plasterk, brood en spelen voor de mensen, maar helaas geen beter onderwijs in de Vadges. J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Canon (2) De vaderlandse canon, duidelijk omschreven op een dubbele pagi na (PZC 4/7), heeft mijn kennis ook weer enigszins bijgespijkerd. Nooit geweten dat Eise Eisinga uit Franeker een amateur-anatoom is geweest! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Skihal Met een kruising die het midden houdt tussen respect en verbazing heb ik in de PZC van 7 juli gelezen dat er een nieuwe skihal gebouwd gaat worden in Viissingen, op zon 25 kilometer afstand van de skihal in Terneuzen. Zeer benieuwd ga ik zijn naar de reactie van het provin cie bestuur. Zij hebben immers vooral alle procedures uit de kast gehaald om de bouw in Terneu zen tegen te houden. Ik dacht toen dat ze jaloers waren dat zo'n mooi project in Zeeuws-Vlaanderen zou worden gerealiseerd. Nu denk ik iets anders. De gemeente Terneu zen doet er ondertussen goed aan snel de vergunningen voor alle be drijven die zich bij de skihal wil len vestigen te verlenen. Zodat een rendabele start is gegarandeerd. Dan beschikt Zeeuws-Vlaanderen niet alleen over het beste zieken huis van Zeeland, maar ook over een attractie met uitstraling waar ik zeker gebruik van zal maken. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg N57 In het redactioneel commentaar in de PZC van 6 juli wordt geconclu deerd dat Middelburg geen uitstel van de aanleg van de N57 kan lij den. Op blz. 29 van dezelfde krant; verdubbeling Sloeweg en Tractaat- weg in 2013 gereed. Zie hier het probleem; met de N57 óm Middel burg wordt voor het vrachtverkeer tussen west-België en de Maasvlak te de rode loper uitgerold. Getuige de uitlatingen van het college van B en W van Schouwen-Duiveland en wethouder Melse van Veere ten aanzien van mogelijke tolheffing op de aan te leggen A4 en de twee de Maasvlakte, staat het Platform N57, waarin bezorgde burgers zich hebben verenigd, niet alleen in haar vrees voor een transportas over de Dammenroute. N57; Goed voor Middelburg, slecht voor Zee land. Leo Dalebout Gapingseweg 6, Gapinge Ambtelijke puinhoop Iedereen is weer 'geschokt' over de ambtelijke puinhoop in het Vlis- singse stadhuis. Twaalf'topambte naren' doen in hun 'ivoren toren/ bastion' precies wat zij willen! De politiek verantwoordelijke wethouder laat een en ander ui teraard weer 'onderzoeken' door een extern - en uiteraard niet voor niets werkend - bureau.. Dit duurt DRIE maanden(!) Zélf blijft zij - ook betaald - zitten... Ik stel voor de twaalf'top'ambte- naren wegens wanprestatie, in competentie én bestelen van de gemeenschap per direct te ont slaan; overigens zónder riante wachtgelden/ vergoedingen con form de zaak 'Wille' te Oostburg. Als dank voor het bovenstaande krijgen zij nu drie maanden - ui teraard betaald - gedwongen ver lof.. En dit alles zo 'geheim' mogelijk! Waarvan (wederom) akte. Geert B.L. van Kesteren Boulevard Bankert 584, Viissingen Stratenloop Bij het lezen van het verslag van de stratenloop in Zoutelande, in de PZC is het weer net alsof het een mannen-loop was, er komt geen woord in voor over het feit dat er ook vrouwen meegelopen hebben. Alleen in de uitslagenlijst zijn ze terug te vinden,met overi gens mooie tijden! Er doen inder daad meer mannen mee en de vrouwen doen het vast niet om in de krant te komen, maar het is toch niet meer dan normaal dat er in zo'n verslag wat over terug te vinden is. Dit verschijnsel valt al ja ren op, er werd ook in deze ru briek regelmatig op gewezen, maar er veranderde nooit iets, terwijl er intussen toch al wat generaties ver slaggevers langs kwamen: kom op mannen, iets vrouw-vriendelijker verslaggeven asjeblieft! Huug Sala Domburgseweg 46, Domburg Wet Administratieve Lastenverlichting en Vereenvoudiging In Sociale verzekeringen....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9