'Albert en Laurent op de vuist' Sarkozy onder vuur Primera 'Boeren van koe schaden milieu' Geroofde leeuwin terug Nieuwe voorraad! Knalaanbieding voor abonnees van 5,95 voor BON Michiel de Ruyter stripboek voor 3,95 Wees er snel bij, want OP=OP! 8 Dinsdag 10 juli 2007 PZC Ex-adviseur prins Laurent hangt vuile was koningshuis buiten. door onze correspondente Pascale Thewissen BRUSSEL - Ze zijn allebei gek op snelle auto's en vrouwelijk schoon. En dat is meteen alles wat koning Albert II en zijn jongste zoon Lau rent gemeen hebben. Dat beweert de ex-adviseur van Laurent, kolo nel Noël Vaessen, in zijn gisteren gepresenteerde schandaalboek. Vaessen, tussen 1993 en 1999 per soonlijke adviseur van Laurent, geeft het Belgische koningshuis een flinke trap na. Het boek heet 'Een prinselijk proces, De Cobur- gers, het koningskind en hun kolo nel'. De titel verwijst naar de LONDEN - Koeien die minder vaak boeren leveren een bijdrage aan de strijd tegen klimaatveranderingen. Daarom moeten deze herkauwers nieuwe soorten voeding krijgen waardoor er minder vaak oprispin gen zijn en de lucht dus schoner zal zijn. Dat hebben Britse weten schappers gezegd. Een beetje melk koe is elke dag goed voor honderd tot tweehonderd liter opgeboerd methaan, een belangrijk broeikas gas. rechtszaak, eerder dit jaar, rond fraude met marinegelden. Vaessen werd veroordeeld tot tweeëneen half jaar cel, waarvan twee jaar voorwaardelijk, voor verduisteren van geld van de krijgsmacht, dat hij gebruikte om de villa van Lau rent in Tervuren en zijn eigen bui tenverblijf in Oost-België op te knappen. Vaessen was en is nog steeds boos dat hij wél de cel in moest en Lau rent, die enkel als getuige was op geroepen, vrijuit gaat. De prins was volgens justitie niet op de hoogte. Onzin, beweert Vaessen: Kolonel Noël Vaessen beschul- digt prins van gesjoemel met fondsen en koning Albert van dood Duits echtpaar bij ongeval in 1972. BRUSSEL - De Franse president Ni colas Sarkozy is gisteren op weer stand gestuit van de ministers van Financiën uit de dertien eurolan den. Sarkozy's komst als staatshoofd voor een vergadering met minis ters is zeer ongebruikelijk. Hij wil de uitleggen waarom Frankrijk het financieringstekort mogelijk pas in 2012 - twee jaar later dan eerder in de EU afgesproken - op nul zal hebben. Hij wil 'een intelligente, dynamische toepassing' van het zo- „Laurent heeft actief meegewerkt aan het gesjoemel en wordt door het gerecht beschermd." In zijn boek rekent hij af met het koningshuis. Zo rakelt Vaessen on der meer het gerucht op dat Al- bert in 1972 een frontale botsing veroorzaakte in de buurt van Stave- lot, waarbij een Duits echtpaar om het leven kwam. Het paleis heeft het verhaal altijd ontkend. Verder beschrijft Vaessen hoe hij tussenbeide moest komen toen Al- bert en Laurent elkaar te lijf gin gen. Dat de twee niet met elkaar kunnen opschieten, is publiek ge heim. Ook heeft Vaessen het over de (bekende) huwelijksproblemen tussen Albert en Paola, die een tijdlang gescheiden leefden. In die periode verwekte Albert bij zijn minnares een kind. geheten Stabiliteitspact. Sarkozy kreeg van de ministers van Financiën bar weinig steun. „Ieder een was heel bezorgd" zei minister Wouter Bos na afloop. Alleen Bel gië steunde de Franse president. Als Frankrijk zich in 2010 niet houdt aan de afspraken is daar wei nig tegen te doen. „Tegen pure botte onwil is het Sta biliteitspact niet bestand", zei Bos. Behalve Nederland was ook Duits land fel gekant tegen de plannen van Sarkozy. GAZA-STAD - Leden van de Hamas-politie die gisteren in de Gazastrook het onderkomen van een drugsbende binnenvielen, troffen daar naast wapens en verdovende middelen een leeuwin aan die twee jaar geleden als welp uit de dierentuin van Gaza was geroofd. De leeuwin, met de naam Sabrina, bleek ondervoed en mist vier tanden, enkele nagels en zelfs een deel van haar staart. Het dier werd teruggebracht naar de dierentuin, waar ze werd herenigd met haar broer Sakher. Die wist twee jaar geleden de dans te ont springen door zich tegen zijn belagers te verzetten. De twee leken elkaar te herkennen en begonnen met elkaar te spelen. foto Hatem Moussa/AP HBTGEHHM VAN VERHAEQ&* "4 EUREDUCAHOtu JANKflAGT De korting is alleen geldig bij inlevering van de originele, volledig ingevulde bon op deze pagina bij o.a. de volgende Primera winkels. www.primera.nl prjmera Anthony Burger, MIDDELBURG Primera Van 't Westende, MIDDELBURG Primera Vlissingen, VLISSINGEN Primera Arnemuiden, ARNEMUIDEN Primera Oost-Souburg, OOST-SOUBURG Adres: Postcode Plaats^ Telefoon" Email: Lever deze bon in bij één van de deelnemende Primera winkels. Deze bon is geldig van 16 juni t/m 28 juli 2007. Maximaal 1 bon per persoon. OP=OP. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. Bekijk ook het privacy statement op www.pzc.nl 8 711688 666632 Beleef het mee Op 24 maart 2007 was het 400 jaar geleden dat Michiel de Ruyter in Vlissingen werd geboren. Het jaar 2007 staat daarom in het teken van de zeeheld. In het prachtige stripboek 'Het geheim van Michiel de Ruyter' wordt het avontuur verteld van het leven van Michiel De Ruyter. Van heel gewone Nederlandse jongen uit Vlissingen tot Europa's grootste zeeheld. Leef mee met zijn avonturen: van de walvissenjacht tot zeegevechten en ontsnappingen. Op 69-jarige leeftijd vecht Michiel de Ruyter zijn laatste gevecht. Ontdek het geheim van deze zeebonk. Het geheim van Michiel de Ruyter Een prachtig stripboek voor jong en oud. Lekker om te lezen: op vakantie aan het strand, op de achterbank in de auto of lekker thuis op de bank. Natuurlijk is het stripboek ook een leuk kadootje: ren nog snel naar de winkel. Het stripverhaal 'Het geheim van Michiel De Ruyter' is het eerste project van de Stichting Eureducation. Een deel van opbrengst van de verkoop van de stripboeken gaat naar het Kikafonds. Naam: Uniek Het stripboek is uniek in Nederland. Getekent door Mare Verhaegen, vroegere hoofdtekenaar van de Suske en Wiske stripalbums. Alleen op vertoon van de volledig ingevulde bon met korting te koop bij Primera. Leuk op vakantie: op de achterbank, in het vliegtuig of op het strand! De actie loopt vanaf 16 juni 2007 tot en met 28 juli 2007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8