In de Alphaklinik woedt een oorlog OM eist levenslang voor slachting in café Hijskraan plet woning Particuliere dienstverlening beter geregeld Onderzoek na vierde dode in Duitse kliniek www.dienstverleningaanhuis.szw.nl Belastingdienst Een chirurg is bezig met een hernia-operatie. Volgens wervelkolomspecia list Thomas Hoogland slaagt 95 procent van zulke operaties. foto CPD 6 Dinsdag 10 juli 2007 pzc Ex-echtgenote van voormalig LPF-kamerlid Van As slachtoffer. mÜnchen - Justitie in Duitsland stelt een onderzoek in naar het overlijden van de 50-jarige ex-vrouw van voormalig LPF-Ka- merlid Gerard van As in de omstre den Alphaklinik in München. Het is de vierde keer dat een patiënt overlijdt in de kliniek die in 1989 begon. Volgens de Nederlandse chirurg dr. Thomas Hoogland is er bij het narcotiseren iets mis gegaan en overleed de vrouw vier dagen la ter, op 14 april, aan de complica ties. Hij zegt het verschrikkelijk te vin den, maar zo'n sterfgeval is vol gens hem niet uitzonderlijk voor een ziekenhuis. Hoogland runt net als de Nederlandse chirurg Horst Dekkers een zelfstandige praktijk in de kliniek. Hoogland en Dekkers zijn echter sinds enige tijd ernstig gebrouil leerd en hebben meerdere rechts zaken tegen elkaar aangespannen. In de Alphaklinik worden jaarlijks meer dan vijfhonderd Nederland se patiënten geopereerd met klach ten aan rug, nek of knie. Bij de fataal verlopen hernia-opera tie lukte het volgens Hoogland niet de ademhalingsbuis in de luchtpijp van de patiënt te krijgen. „Uiteindelijk is de slang via een snee in de keel ingebracht. Maar dat heeft te lang geduurd. Er wa ren bloedstollingen en hartrit mestoornissen, vier dagen later is de vrouw aan een herseninfarct overleden." Totaal verziekte verhoudingen tussen Nederlandse chirurgen. door Berry van der Heijden MÜNCHEN - „Ik heb hem uit mijn praktijk gezet, want er zijn verve lende dingen gebeurd", zegt chi rurg Thomas Hoogland over Horst Dekkers. „Het is een echte rotzak. Eigenlijk zou hij niet moeten mo gen opereren", meent Dekkers over zijn concurrent van de bene denverdieping. De verhouding tussen de twee wervelkolomspecialisten die in de Alphaklinik in München ieder een eigen maatschap leiden, is totaal verziekt. Het overlijden van een pa tiënt in april na een operatie door Hoogland zet de verhoudingen he lemaal op scherp. Dekkers en een Duitse aandeel houder van de kliniek hebben Hoogland een operatieverbod op gelegd tot de uitslag van het onder zoek is afgerond. Hoogland zucht diep: „Afgesproken was directieza ken binnenskamers te houden." Ooit begon het zo mooi. Toen or thopedisch chirurg Thomas Hoog land in 1989 uit Breda vertrok, zet te de wervelkolomspecialist een goedlopende afdeling op in Mün chen. „In Nederland mocht je niet meer helpen als het operatiebud get op was. Daar kon ik niet te gen", vertelt hij. Hij ontwikkelde eigen operatietechnieken aan de rug. In München kon je binnen vierentwintig uur met een opera tie van je hernia worden verlost, luidde het verhaal. De Nederland se herniapatiënten stroomden toe. Hoogland haalde Dekkers naar de kliniek en leidde hem zelf op. Maar de chirurgen kregen al snel slaande ruzie. Via een rechtszaak lukte het Hoogland om Dekkers uit zijn maatschap te zetten, maar niet uit het gebouw. Daar begon Dekkers als concurrent een eigen afdeling. De oorlog was een feit. Hoogland: „Wij hebben de Duitse Artsenkamer gevraagd onderzoek 'Afgesproken was dat directiezaken binnenskamers zouden worden gehouden' in te stellen naar een aantal diag noses van hem, maar de Kamer zegt die taak niet te hebben." In middels probeert Hoogland via de rechter om Dekkers alsnog uit de kliniek te krijgen. Dekkers liet op zijn beurt in het vakblad Medisch Contact van juni optekenen dat Hoogland patiën ten betaalt om hem in diskrediet te brengen. Dekkers licht toe: „We hebben een verklaring op schrift van een ontevreden oud-patiënt van mij. Hoogland heeft hem ge vraagd een proces te voeren tegen mij en bood aan daarvan alle kos ten te dragen." Hoogland noemt de aantijging een leugen en smade lijk. „Een rechtszaak ligt in het ver schiet." Sjaan Hesselberth uit Vlaardingen voert met zeven ande re oud-patiënten eveneens een ju ridische strijd. Ze is vier keer door Dekkers geope reerd zonder dat daar volgens haar medische noodzaak toe bestond. Zulks zou blijken uit een door een andere arts opgestelde 'second opi nion'. Hesselberth: „In oktober dient in München een rechtszaak over de diagnose." Hesselberth klaagt dat Dekkers privédetectives op haar heeft afgestuurd. Dekkers: „Klopt. Gebleken is dat deze pa tiënt sinds de operaties weer ge woon op hoge hakken kan lopen." Volgens Hoogland staat als een paal boven water dat zijn kliniek goede resultaten boekt. „Sinds 1989 zijn hier zo'n veertigduizend patiënten behandeld. Bij de patiën ten die hier voor een hernia-opera tie kwamen, was bij ruim 95 pro cent het resultaat goed." Omdat de operatietechnieken die Hoogland en Dekkers toepassen nog niet on afhankelijk zijn getoetst en er geen objectief feitenmateriaal is, vallen deze claims moeilijk te verifiëren. Neurochirurg Wilco Peul, voorzit ter van de Nederlandse Vereniging van Wervelkolomchirurgen, heeft wel zijn bedenkingen. „Wekelijks hebben we te maken met patiën ten die hier aankloppen met Alp- haklinik-rekeningen van dertig- tot vijftigduizend euro. Nou, als wij een hele ruggengraat uit elkaar halen, is dat nog goedkoper!" Peul vreest dat in de Alphaklinik te snel wordt geopereerd. In een wetenschappelijk tijdschrift toon de hij onlangs aan dat 80 tot 90 procent van de hernia's binnen zes weken spontaan verdwijnt. Peul: „Ik zou op zijn minst advise ren: wacht even of de klachten niet vanzelf overgaan." Regelmatig houdt Dekkers spreek uur in een hotel in Noordwijk om nieuwe patiënten te werven voor zijn praktijk in München. Daar mag hij van de Inspectie voor de Gezondheidszorg mee doorgaan, aangezien hij zich in mei ook in Nederland als arts en als specialist heeft laten registreren. Op 27 juli is het volgende spreekuur. Hessel berth zal er dan ook zijn: „Mét spandoeken, om mensen te waar schuwen." Hulp inhuren óf wat bijverdienen met klussen? ledereen profiteert van de versoepelde regelgeving 'dienstverlening aan huis'. Allerlei hulp voor in én rond het huis kan nu worden ingeschakeld. Gemakkelijk, tot wel drie dagen per week. zonder administratieve rompslomp. Dus. of het nu gaat om hondenuitlaters, tuinhulpen of oppassers: particuliere hulp is beter geregeld! Kijk voor de nieuwe mogelijkheden voor opdrachtgevers en -nemers op: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Drie mannen mogen van officier van justitie nooit meer vrij komen. rotterdam - Het Openbaar Minis terie (OM) heeft gisteren tegen drie van de vier verdachten van de drievoudige moord in het Rotter damse café Inn 8c Out levenslange celstraffen geëist. De mannen zouden eind 2005 de bar aan de Schiedamsesingel zijn binnengegaan om geld te eisen in een ruzie met de eigenaar. Volgens het OM hebben de mannen ande re bezoekers afgeperst, hen vastge bonden, gekneveld, beschoten, met een brandbare vloeistof be sprenkeld en hen van hun vrijheid beroofd door de luiken van het ca fé omlaag te doen. Ook werd er brand gesticht. Volgens het OM zijn de verdachten extreem gevaar lijke mannen, ook al zien ze er niet zo uit. De 'onberekenbare kil lers' - allen al eens eerder veroor deeld voor vuurwapendelicten - deinzen er niet voor terug vol strekt willekeurige slachtoffers van het leven te beroven, aldus de offi cier van justitie. Daarom mogen zij niet meer terugkeren in de maatschappij. De verdachten wil den die nacht dat niemand de kroeg levend zou verlaten, omdat de bezoekers de gezichten van de mannen goed hadden gezien. Om zeker te zijn dat iedereen dood was, volgde na een eerste salvo uit een machinepistool een tweede. Als door een wonder werd niet ie dereen dodelijk geraakt. Uit onder zoek is gebleken dat slechts een van de vier verdachten niet zou hebben geschoten. blauwestad - Een hijskraan heeft gistermiddag een gloednieuw huis in Blauwestad in Oost-Groningen geplet. Er vielen geen gewonden. Een man die in het pand aan het werk was, is aan de dood ont snapt, hij kon net op tijd wegsprin gen. Het huis stond na een bouw periode van twee jaar op het punt te worden opgeleverd. De eige naars zouden er volgende week in trekken. De schade bedraagt enke le tonnen. De woning moet ver moedelijk helemaal worden ge sloopt, omdat door de klap de con structie is aangetast. De kraan be landde op de serre van de woning. Deze is totaal verwoest. Marith doet hefhuishouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6