Niet te druk, wel te lang Goesenaar krijgt zes jaar voor steekpartij Oud-katholieke gemeenschap komt bijeen PZC Dinsdag 10 juli 2007 Tl Organisatie, bezoekers en deelnemers tevreden over Marinedagen. door Maurit5 Sep VLISSINGEN - Het transferium was overbodig, het was niet té druk, maar het festivalterrein was wel wat aan de lange kant. Dit zijn de lessen die de organisatie van de Zeeuwse Marinedagen trekt. Een 8 van de bezoekers (volgens een enquête door het evenemen tenbureau dat het terrein huurde) en een BZ (Bravo Zulu: marinevak taal voor heel goed) van de marine voor de Zeeuwse Marinedagen. En dus is André Bakker van de Stich ting 400 jaar Michiel de Ruyter te vreden. „Ik had er toch al een goed gevoel bij, maar dit zijn na tuurlijk mooie beoordelingen." Eén van de belangrijkste kritieken was dat bezoekers het terrein te groot vonden. De totale route was 4,5 kilometer lang en er waren nogal wat stukken waar niks te zien of te doen was. Bakker: „Daar kunnen wij weinig aan doen. Je moet de Keersluisbrug over en de Binnenhaven is, het spijt me dat ik het moet zeggen, toch een beetje een oude sannie. Een deel van de Dokhaven was bovendien onbruik baar, omdat de kade slecht is. Mis schien kunnen we een volgende keer een kortere route maken, of schepen dichter bij elkaar leggen. Dat hangt wel af van de diepgang. Die is niet overal voldoende." Dure lessen zijn dat het transfe rium in Vlissingen-Oost (inclusief dertig pendelbussen) en de drie fietsparkeerplaatsen matig tot nau welijks zijn gebruikt. De ruimte op het terrein van Cobelfret (capa citeit: 10.000 auto's) is voor 10 pro cent benut geweest. „We hebben elke dag al vrij snel het aantal pen- 'Het transferium en de fietsenstallingen zijn nauwelijks gebruikt' delbussen verminderd. Ook die extra fietsenstallingen kostten veel geld, maar mensen zetten hun fiets gewoon waar ze dat willen. Op die posten kunnen we de vol gende keer dus wel bezuinigen." Die komt er wellicht over vijfjaar. „De Marine heeft eigen vlootda gen in Den Helder. Maar men was erg tevreden over Vlissingen, dus misschien kunnen we hier eens in de vijf jaar Marinedagen houden. Daarover gaan we serieus praten." Man stak zwangere vrouw en haar moeder in buik, borst en rug. MIDDELBURG - Een 20-jarige Goese naar is gisteren door de rechtbank in Middelburg voor driemaal po ging tot doodslag veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. De rechtbank achtte niet bewezen dat er sprake was van het voor moord vereiste 'na kalm beraad en koel overleg'. De man stak de zwangere ex-vrien- din van een rivaal op 4 april met 'een mes in de borst en buik en de F moeder van de vrouw in de rug. linnen de groep waarin de Goese- aar verkeerde was het gebruike- dat als er iets moest worden gevochten en de opponent was ^te vinden, er directe familiele- tof dierbaren geslachtofferd moesten worden. Op de bewuste dag ging de Goesenaar naar Vlissin gen om met zijn rivaal een en an der uit te praten. Toen hij deze niet kon vinden wilde hij bewij zen dat hij zonder veel problemen in staat was om diens zwangere, in middels ex-vriendin te vinden. Met die vrouw ontstond een klei ne woordenwisseling. De Goese naar pakte zijn mes en stak haar. De vrouw liep een klaplong op. Het ongeboren kind liep voor zo ver bekend geen letsel op. De moe der, die op het gegil van haar doch ter kwam aanrennen werd even eens gestoken. Volgens de Goese naar was ze zelf twee keer zelf in het mes gelopen. De rechtbank rekende het de Goe senaar bijzonder zwaar aan dat - terwijl hij wist dat de vriendin zwanger was - hij haar met het mes ook in de buik had gestoken. XECUTIEVERKOOP fcg 11 juli 2007 om 10.00 uur bpenbare verkoop plaats. Bïkoop komt voor rekening van: bJguyen fe koop wordt aangeboden: 'Een personenauto merk Mitsubishi, type Carisma 1.6, kleur groen, bouw jaar 2000, kenteken 19-FR-XP. De plaats van verkoop is: Goes, J.P. Coenstraat 44 Bezichtiging woensdag 11 juli 2007 van 09.45uur tot 10.00 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/ Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop 06-13 54 03 98. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop Belastingdienst GOES - De oud-katholieke gemeen schap in Zeeland houdt zaterdag een kerkdienst in de dagkapel naast de Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Pastoor J. van Handenhoven uit Sint Ni klaas gaat voor in de eucharistievie ring. Ongeveer tien keer per jaar wordt een oud-katholieke viering gehouden. Oud-katholieken wo nen verspreid door heel Zeeland. De dienst begint om 10.30 uur. MODE GOES MIDDELBURG TERNEUZEN ZiERIKZEE De schepen die deelnamen aan de Marinedagen zijn gisteren uit de Binnenhaven vertrokken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67