Weer veilig aan boord van De Festijn Laatste fase bouw Blaauwe Hoeve .Sas van Gent voelt zich door ^-Zeeland tekortgedaan Zpzc Dinsdag 10 juli 2007 25 Reparatie van ponton voorkomt halsbrekende toeren voor rondvaart. door René Hoonhorst BRESKENS - De 4-jarige Waker Moeliker uit Waarde is een echte zeebonk, weet zijn vader. Hij moet dus tijdens de zomervakantie een keer sleepnetvissen met rederij De Festijn. Hoewel Waker de krabbenpas be heerst en heel goed zijwaarts kan lopen, is schipper Rolf Hoving blij dat zijn gasten niet langer halsbre kende toeren hoeven uit te halen om aan boord te komen. Tot eind vorige maand maakte De Festijn noodgedwongen gebruik van een steiger in de Breskense vissersha ven, omdat de ponton in de han delshaven buiten gebruik was. De drijvers van de ponton raakten dit voorjaar lek. Hoving trok eind mei aan de bel, omdat hij vreesde dat zijn gasten in het hoogseizoen nóg niet fatsoenlijk aan boord kon den stappen. „Maar de gemeente heeft haar belofte gelukkig inge lost. Net vóór de maand juli be gon, was de toeristensteiger weer in orde. Er zijn nieuwe stalen drij vers onder de steiger aangebracht. Die drijvers hebben een coating en als die goed wordt onderhou den, kunnen we een tijdje voort." De ponton in de handelshaven is aanleg- en afhaalsteiger voor aller lei vaartuigen. Voor De Festijn, de 'De dag is goed voor stoere kinderen als ze krabbetjes en zeesterren kunnen aaien' enige vaste gebruiker, is de steiger van levensbelang. „Vooral voor het sleepnetvissen en de tochtjes naar de Hooge Platen is de steiger nood zakelijk. In de vissershaven moe ten mensen bij eb soms een me tershoge steile trap afdalen of ze halen bij vloed natte voeten. Zeker als er dan veel kinderen en oude ren meegaan, kun je dat niet ma ken", betoogt Hoving. Net als Walter Moeliker is Arjan Helms (5) uit het Drentse Veen oord heel stoer. Hij zou dan öok vast wel een steile trap hebben be klommen of zijn afgedaald om aan boord te komen. Maar het gaat hem niet om het klimmen. Arjan wil zeedieren zien: zeehonden op de platen en zandbanken en krab betjes, zeesterren, mosselen en kleine visjes in de netten en aqua ria. Eventjes zo'n zeediertje bekij ken en - beter nog - vasthouden is een belevenis die de rest van de dag beklijft. Het blijft wel bij eventjes, want de bemanning van de Festijnschepen gooit allé gevangen vis binnen een half uur terug de Westerschelde in. Het gaat tenslotte niet om de vangst, maar om het bekijken. Alleen het weer zit nog wat tegen. Doordat de zon gistermorgen eerst scheen, boekte Hoving een volle boot. „Maar de tocht van negen uur heb ik laten schieten, omdat de voorspelling niet best was." Toeristen stappen de Festijn op voor een tochtje op de Westerschelde. foto Peter Nicoiai jstische organisatie niet in op [■Ie verzoeken. - Conny van Cremberghe SAS VAN GENT - De stad Sas van Gent, het eerste en eigenlijk enige industriële centrum in Zeeland, kon zich in vroeger jaren goed pro fileren via de organisatie voor het vreemdelingenverkeer, cle VW. Zowel plaatselijk, regionaal als pro vinciaal. Sinds de reorganisatie van de VW, waarbij Sas van Gent een eigen VW (alsmede een kan toor) verloor, komt het plaatsje en haar ondernemers in het toeris tische publicitair verkeer amper nog aan bod. Gerrit-Jan Bogert, webmaster van Sasvangent.nu, heeft al herhaaldelijke malen VW Zeeland gevraagd de informatie op de provinciale site over Sas van Gent te updaten, maar tevergeefs. Ook het plaatsen van linken op de VW-site van bijvoorbeeld het In dustrieel museum in Sas van Gent is tot nu toe nagelaten. Volgens N. van der Ploeg van de VW wordt Sas van Gent echt niet vergeten: „Het klopt dat onze plaatselijke info wat gedateerd is, maar daar wordt aan gewerkt. We herzien onze ABC-gids en Sas komt dan ook aan bod." Metamorfose verpleeg- en verzorgingshuis in Hulst nadert voltooiing. door Harold de Puysseleijr hulst - De bouwactiviteiten bij de Blaauwe Hoeve in Hulst gaan dit najaar hun derde en voorlopig laat ste fase in. Het gaat om een restau rant, een bruin café, een keuken en woningen voor mensen die li chamelijke verzorging behoeven. Tegen eind volgend jaar is de meta morfose van het oude verpleeg- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve aan de Truffinoweg gereed. De bouw kostte ruim veertig mil joen euro. De apotheek en de huisartsenprak tijk zijn al open. Binnenkort vol gen de winkel, de kapsalon en de schoonheidssalon. In september gaat een deel van het verpleeghuis tegen de vlakte. De afdelingen Esdoorn en Elzen boom blijven nog even staan om dat de bouw van ouderenhuisves ting in Sint-lansteen vertraagd is. Die maand wordt ook het nieuwe medisch centrum (naast de hoofd ingang) volledig in gebruik geno- De eindfase betreft onder meer woningen voor mensen die licha melijke zorg behoeven. De Blaau we Hoeve krijgt ook ruim twee honderd parkeerplekken. men. Dat bevat onder meer een zorghotel, herstelafdeling van het ziekenhuis, een huisartsenkliniek en praktijken voor fysio- en ergo therapie. In de eerste week van september verhuizen ook de psycho-geriatri- sche patiënten naar de zes groeps woningen. Na de bouwactiviteiten zijn er volgens directeur Lex Janse van zorgstichting Cu ramus circa tweehonderd parkeerplaatsen op het terrein. De gemeente voert dit jaar al een parkeerverbod op de Truffinoweg in, zodat de verkeers problemen daar zijn opgelost. De nieuwbouw is zaterdag 25 au gustus van 10 tot 16 uur open voor belangstellenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65