'meziek' van Corien Willy PvdA Hulst fel tegen fotopaneel SP Hulst eist uitleg over plan racecircuit Indringer doet zich voor als meteropnemer z pzc Dinsdag 10 juli 2007 23 De manier waarop Corien 'meziek' zingt, klinkt veel Zeeuws-Vlaamse dialectliefhebbers als muziek in de oren. foto's Peter Nicolai vergeten te worden. Ze willen daar om in elk geval samen met de Aar- denburgse multi-instrumentalist Jeets blijven spelen. En als het even kan, moet de band nog wor den uitgebreid met een bassist en een drummer. The Smit Project speelt in kerk in Nieuwvliet nieuwvliet - De Stichting Zomera- ivondconcerten aan Zee houdt elke fcioensdag in juli en augustus een ■pncert in verschillende kerken in ■iest-Zeeuws-Vlaanderen, ■eensdag speelt vanaf 20.00 uur Project in de Nederlands gf^fchnde kerk in Nieuwvliet. De éutfE^fciebecca (cello) en Catelijne en broer Mathieu (piano) B^^fcelen composities voor vier- ÉHVIg pianospel. Medewerker bedrijf in Sas slaat klant sas van cent - Een 29-jarige man uit België die zich gistermiddag tussen rond vier uur als klant aan diende in een bedrijf aan de Zand straat in Sas van Gent kwam lelijk op de koffie. De klant kwam een quad ophalen en werd daarbij volgens de politie zonder enige aanleiding in zijn ge zicht geslagen door een medewer ker van de zaak. Want voor het spelen van akoesti sche Zeeuwse liedjes hebben ze ge noeg aan een trio. Maar voor En gelstalige songs, blues- en rock nummers, die Willy ook schrijft, is een voller geluid vereist. Volgend voorjaar komt er in elk ge- Twintig maanden voor serie inbraken caravans middelburg - De rechtbank in Middelburg legde gisteren een 42-jarige, illegaal in Nederland ver blijvende, Algerijn een celstraf van twintig maanden op. Het vonnis was conform de eis. Van oktober 2006 tot en met januari 2007 pleeg de hij ettelijke inbraken in stavara- vans in Nieuwvliet, Cadzand, en Breskens. Hij leidde een zwervend bestaan en brak vooral in op aan een slaaplaats en eten te komen. Twee jaar voor metaaldief Terneuzen middelburg - Een 30-jarige Ter- neuzenaar verdwijnt voorlopig voor twee jaar achter de tralies. De man werd schuldig bevonden aan de diefstal van staal, brons en mes sing, op 21 maart uit een Terneu- zens bedrijf. De politie trof op het terrein van een oud ijzerhandelaar 650 kilo aan metalen aan in de kof ferbak van de auto van man en in ,een container van de handelaar?. val na de single In 't Zjiws een ep-tje (singletje met 4 nummers) met vier nummers uit. Daar zullen ook Engelstalige num mers op staan. Willy: „Het zou na tuurlijk mooi zijn als we echt enorm veel succes hebben. Maar door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsfractie van de Socialistische Partij (SP) in Hulst wil opheldering over uitspra ken van wethouder Toon Maas (Sportzaken) over verzoeken die bij de gemeente zijn ingediend voor het aanleggen van een racecir cuit en een dragstrip. Dat laatste is een stuk weg waar auto- en motor sprints op kunnen worden gehou den. De SP-fractie vindt dat de gemeen te Hulst 'als groene long van Zeeuws-Vlaanderen niet geschikt is om een racecircuit of iets soort gelijks te faciliteren'. Volgens de so cialisten doet het college van bur gemeester en wethouders er beter aan de kwaliteiten 'rust en ruimte' die de gemeente heeft goed te be nutten. De SP pleit er in dat verband bij het college voor initiatieven te on dernemen die deze kwaliteiten ver- voorlopig vinden we het al heel leuk als we wat vaker kunnen op treden. We zullen ons - waar schijnlijk nog als trio - in elk geval laten horen tijdens een liefdadig heidsoptreden voor het goede doel, aankomend najaar." der versterken. De partij denkt dan aan het uitbreiden van natuur gebieden en de aanleg en verbete ring van fietspaden. De socialisten willen ook graag we ten hoe de afwijzing van het recen te verzoek om aanleg van een dragstrip door de dragracevereni- ging Explosion zich verhoudt tot de uitspraken die wethouder Maas vorig jaar deed over de vestiging van een racecircuit. 'De instem ming van wethouder Maas is op merkelijk omdat in die plannen ook een dragstrip zou zijn opgeno men. De bereidheid tot medewer king van wethouder Maas wordt nog opmerkelijker gezien het feit dat de ambtelijke organisatie van de gemeente Hulst een negatief ad vies over de plannen heeft uitge bracht.' Daarom vraagt de SP inza ge in de plannen die vorig jaar en dit jaar bij de gemeente zijn neer gelegd. Afkeuring over project VW voor promotie oosten van de streek. door Harold de Puysseleijr HULST - Het Hulster gemeente raadslid Ron de Kort (PvdA) is he vig verontwaardigd over de plaat sing van fotopanelen voor de toe ristische promotie van Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Het project 'Oost-Zeeuws-Vlaande- ren in the picture' is opgezet door de VW Zeeuws-Vlaanderen met geld van de gemeenten Hulst en Terneuzen, de provincie en de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). De kosten bedragen zo'n 80.000 euro. De kritiek van de Hulster PvdA richt zich met name op de grote aluminium fotopanelen die op veel plaatsen in de streek geplaatst zijn. „Hoe verzin je zoiets. Het mooie polderlandschap verstoren met dit soort vreemde foto's. De organisatie heeft weinig verstand van de natuur. De onderwerpen vloeken ook behoorlijk met de om geving", aldus De Kort. Die roept bezoekers van zijn weblog (ronde- kort.nl) op te reageren op de nieu we promotiecampagne. Het afgelo pen weekend stuurden tien men sen een mailtje. Ze waren alle tien 'zeer negatief over deze verkwis ting van geld en aantasting van de natuur. De Kort gaat over de kwes tie ook schriftelijke vragen stellen aan het college van burgemeester en wethouders van Hulst. Directeur Nynke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen vindt het jammer dat De Kort ne gatief reageert op de fotopanelen. Ze wijst erop dat die maar drie maanden in het landschap te zien zijn en juist bedoeld zijn om de streek op een creatieve manier on der de aandacht te brengen. hulst - De Politie Zeeland waar schuwt voor een man die zich voordoet als medewerker van Del ta en zo probeert woningen bin nen te geraken. De politie doet dat naar aanleiding van een melding van een bewoon ster van een woning in de Honte- nissestraat in Hulst. Eind juni bel de bij deze vrouw een man aan, die verklaarde bij energiebedrijf Delta te werken. Hij zei dat hij de meterstanden op wilde nemen. De vrouw liet hem daarop binnen, waarna de man inderdaad enkele meterstanden noteerde. Doordat er een week later op nieuw een medewerker van Delta, dit keer de echte, op de stoep stond om de meterstanden op te nemen kreeg de vrouw uit Hulst argwaan. Na onderzoek van het energiebe drijf is gebleken dat de man die eind juni langs kwam, in bedrijfs kleding die leek op die van Delta, onmogelijk een medewerker is ge weest. De politie houdt het er dan ook op dat de man waarschijnlijk heel andere bedoelingen dan het opnemen van de meterstanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63