Zeeland iW PZCI21 Man met Cape aan Westerschelde ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 WBlI v 22 Jongen gesnapt met neppistool D'r gao elemaol niks boven Zeêuwse 'meziek' Ziekenhuis is goed voorbereid op ramp j ^mmÉUÈÉ Dinsdag 10 juli 2007 Tip? redtern@pzc.nl inrrr" 'Man met cape' wordt met een heftruck naar de juiste plaats gebracht foto's Wim Kooyman Thom Puckey bij zijn geesteskind. even om glimlachen. Hij heeft zijn schepping nog geen naam gege ven, maar vindt het wel mooi als Terneuzenaren zelf al benoemen. De kunstenaar heeft de man niet in een cape gehuld, maar laat hem een wapperend doek met een figu ratief landschap vasthouden. Puckey, die al 28 jaar in Nederland woont, ontleende de anatomische figuur en het landschap aan een zestiende-eeuwse prent. Het wap perende doek is geïnspireerd op de geplooide gewaden waarin beeldhouwers in de Italiaanse Re naissance hun creaties hulden. Puckey heeft zijn beeld niet zozeer met de rug naar de Schelde gezet, als wel met het gezicht naar de stad. „Als het beeld aan het eind van de week goed op zijn plaats staat, kom ik misschien vanzelf op een naam. Het kan best zijn dat op eens een passende naam uit de lucht valt. Het is mogelijk dat ik bij de officiële onthulling begin september het beeld nog een titel geef." De 59-jarige Puckey is al decennia lang een internationaal gewaar deerd kunstenaar. Hij beschouwt het enorme beeld - 4,80 meter hoog, 5 meter breed en 4,50 meter diep - als een kroon op zijn werk. „Met deze afmetingen loop je toch wel tegen de grenzen van het mo gelijke aan Ik ben er ook 3,5 jaar mee bezig geweest." Het beeld kreeg gisteren al vorm, maar moet nog diverse keren uit el kaar voor het definitief kan wor den verankerd. Puckey hoopt dat het vrijdag goed op zijn plek staat. Beeldbepalend kunst werk verrijst deze week aan Scheldeboulevard. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Elf jaar nadat de eer ste ideeën voor een beeldbepalend kunstwerk aan de Schelde in de Terneuzense raad opborrelden, ar riveerde het beeld van de Engelse kunstenaar Thom Puckey op de Scheldeboulevard. Het spraakmakende beeld, de SGP sprak zich eerder uit tegen een naakte man in de openbare ruim te, staat in de volksmond al be kend als Man met de cape. Hopelijk is het een regencape, merkten en kele omstanders op toen het giste ren enkele keren met bakken uit de lucht kwam. Puckey kon er wel Tijdschema plaatsing beeld Het werk van Puckey is eind vo rige week in drie delen overge bracht naar Nederland. Gistermorgen (11.15 uur) arri veerde het zes ton zware beeld op de Scheldeboulevard. Het kunstwerk stond tegen de avond zo goed als overeind. Het beeld moest weer van zijn plek en uit elkaar om het goed te verankeren en de fundering met beton te verzwaren. Na plaatsing moet 'man met ca- een groene kleur krijgen een hittebehandeling, officiële onthulling is begin Voor het rechtop zetten was een kraan nodig. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. CLINGE - De politie hield gisteroch tend op een recreatieterreintje aan de Opperstraat in Clinge een 14-ja- rige jongen aan uit Sint-Niklaas die in het bezit bleek van een bol letjespistool. Een passant had het nepwapen voor de tent van de jon gen zien liggen en belde de politie. De Belgische jongen deed afstand van het namaakwapen en werd in vrijheid gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61