Dierenpension verwerkt topdrukte Meeleven en meedoen Gemeente creëert nat gebied bij Trekpaarden Jos en Juul verwijderen afVal nieuw gemeentehuis in Tholen fluisterend van strand bij Dishoek SPZC Dinsdag 10 juli 2007 25 Drukte is nog geen reden om extra personeel aan te nemen. door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - Ze hebben maar een half uurtje tijd, want het is zo mer en dus toptijd in het dieren pension. Theo, Mies en Yvette Prins en Kees Boonman runnen met hun vieren het hondenpen sion en kattenhotel Goblin Farm in Heinkenszand. Met zo'n 120 katten en vijftig hon den zit het pension tot de nok toe vol, maar Mies piekert er niet over om vakantiekrachten in dienst te nemen om de werkdruk te ver zachten. „Nee hoor, want dat werkt helemaal niet", zegt ze, in de woonkamer van de Zeeuwse boerderij, aan de rand van het dorp. „Die mensen moet je alles nog leren en als ze het dan alle maal weten, zijn ze weer weg." Ze zijn hele dagen in de weer met de dieren die onder hun hoede worden gebracht. De hokken moe ten elke dag worden schoonge maakt, de honden worden drie keer per dag uitgelaten en er moet natuurlijk ook nog eten komen in de bakjes. De pensionhouders zor gen ervoor dat alle merken brokjes en blikjes aanwezig zijn. Opdat er altijd wel iets tussen zit dat de die ren lusten. Sommige dieren krijgen medicij nen. Mies: „Eigenlijk zijn dat er nog best wel veel, tegenwoordig. Nu is er voor elk kwaaltje wel me- Het is hoogseizoen bij honden- pension en kattenhotel Goblin Farm in Heinkenszand. Ook in de rest van het jaar is er geen kla gen over drukte. dicatie." Kees: „Mensen hebben ook veel meer geld over voor hun dier dan vroeger." Mies vindt de drukte enorm gezel lig. Alleen met de regen van van daag is ze minder blij. Omdat de honden toch naar buiten moeten. Overigens kunnen de dieren altijd wel naar buiten omdat alle verblij ven een overkapping hebben. Baasjes die eerst eens even willen kijken waar hun huisdier de vakan tie doorkomt, worden geweigerd. Voor de krant maken ze vandaag een kleine uitzondering.. „Het le vert te veel stress op voor de die ren", zegt Mies. „Het staat voor mij voorop dat ze straks goed ver zorgd en gezond terug naar huis gaan." Het moge dan topdrukte zijn in het dierenpension, bij Goblin Farm zijn ze wel wat gewend. „We zitten vanaf mei al wel zo'n beetje vol", zegt Kees. „De vakanties lo pen zeker wel door tot oktober, de herfstvakantie. In november is het iets rustiger, maar dan sluiten de andere kennels. In december be gint de kerstvakantie alweer. Janua ri is de laatste jaren ook altijd druk ker dan we verwachten." braderie in Vlissingen VLISSINGEN - Het is komend week einde niet alleen kermis, maar ook braderie in Vlissingen. De kermis begint vrijdag met een laser- en vuurwerkshow. De braderie duurt van vrijdag tot en met zondag. Op maandag is het 'blauwe maan dag'. Dan zijn er optredens in ca fés en restaurants en een concert van de havenzangers op het ker misterrein. Museum in Goes heeft gratis rondleiding GOES - Historisch Museum de Be- velanden geeft elke tweede zater dag van de maand een gratis rond leiding. Aankomende zaterdag, 14 juli, staat de wisselexpositie 'Wa ter, vroeger en later' centraal. Die handelt over drinkwater door de jaren heen. Het museum is geo pend van 12.00 tot 16.00 uur. Al leen de rondleiding is gratis, er wordt dus wel entreegeld geheven. Drie dagen kermis en Kids-Art-Park gaat wederom niet door DOMBURG - Het Kids-Art-Park is niet aan Domburg besteed. In de tweede week van augustus zouden kinderen op het strand terecht kunnen om hun fantasieën om te zetten in kunstwerken. Evenals vo rig jaar gaat het evenement echter niet door. De Stichting Sophies kunstprojecten kreeg van de ge meente maar de helft van de ge vraagde 5000 euro subsidie. Ook werd slapen op strand verboden. Wetland biedt ruimte aan vogels, maar dient ook als waterberging. door Rob Paardekam THOLEN - Tholen krijgt er een fraai stukje natuur bij. Naast het in aan bouw zijnde gemeentehuis aan de Postweg legt de gemeente nog dit jaar een drie hectare groot moeras gebied aan. Dat gebeurt in samenwerking met het waterschap Zeeuwse Eilanden, omdat daar de nodige kennis zit. De kosten komen wel voor reke ning van de gemeente, al heeft die hulp gekregen van het Rijk in de vorm van een subsidie van hon derdduizend euro. Die werd twee jaar geleden al toegekend, want het plan heeft altijd al deel uitge maakt van de nieuwbouw van het gemeentehuis. De aanleg van het zogeheten wet land dient twee doelen: in de eer ste plaats is het een waterberging voor de nieuwbouwwijk Stads- zicht. Anderzijds is het straks ook een gebied waar de natuur onge stoord zijn gang kan gaan en vo gels voedsel kunnen zoeken of een veilige slaapplaats vinden. Voetpa den moeten het gebied toeganke lijk maken voor de bevolking. De gemeente legt momenteel de laatste hand aan het bestek en hoopt snel een bedrijf te kunnen gaan zoeken dat het wetland kan aanleggen. Daarbij is enige haast geboden. Het moerasgebied moet er eind van het jaar liggen. Stichting Jut en Aer mag zich in tien weken tijd bewijzen. door Anita Janse ZOUTELANDE - De belletjes aan de garelen van Jos en Juul rinkelen vrolijk. Dat is alles wat ze in de slaapstrandhuisjes van Dishoek ho ren van hun nieuwe vuilophaal dienst. „Het afval wordt fluiste rend verwijderd", zoals een van de bewoners het uitdrukt. Als de strandbewoners zich nog eens omdraaien in bed, heeft Wil ly Mertens er al een halve dag op zitten. Half vijf gaat zijn wekker. De rit van het Belgische Wuustwe- zel naar Walcheren heeft hij er graag voor over. Zolang zijn paar den maar kunnen werken. Daar is het hem om begonnen. Zijn stich ting Jut en Aer - menjargon voor links en rechts - streeft ernaar het Belgisch Trekpaard in bedrijf te houden. Een jaar geleden nam Mertens con tact op met de Stichting Strandex- ploitatie Walcheren. Of hij de vloedlijn mocht reinigen. Het op halen van vuilnis leek de SSW een beter plan. Mertens vond stalling voor zijn paarden op de boerderij van familie Cijsouw in Westkapel- le. Vandaar vertrekt hij maandag-, woensdag- en vrijdagochtend om zeven uur richting Zoutelande waar zijn traject begint. Het is 8.00 uur als de paarden maandagochtend in Zoutelande aankomen. De vuilniszakken moe ten, tegen de afspraak in, nog uit de bakken gehaald worden. Dat be tekent tijdverlies voor Mertens, maar hij haalt er zijn schouders over op. „Het is nog een beetje wennen. Dit is niet voor niets een proef', relativeert hij. De Belg heeft tien weken om te bewijzen dat trekpaarden op korte afstand even effectief zijn als vrachtwa gens. Als het bevalt, mag hij vol gend jaar terugkomen. De Dishoekse strandwachten heb ben de volle vuilniszakken al wel naast de bakken gezet. Toch wordt de regel dat er na 10.00 uur geen paarden meer op het strand mo gen, vandaag overschreden. Het is een druk weekeinde geweest. De opbrengst: twee uitpuilende wa gens aan het eind van de rit. DOMBURG - Twee clowns en zo veel mogelijk en- week op in de badplaats. Het Meeleeftheater thousiaste kinderen. Dat is de cast voor het Mee- draait om het contact met de kinderen. Zij mo- leeftheater in Domburg. gen meespelen en meedansen. De twee clowns In de vakantie treedt het theater twee keer in de verzorgen toneelstukjes. De voorstellingen duren drie kwartier en worden in de zomer in Domburg elke maandag en vrijdag gespeeld tussen 18.45 en 19.30 uur. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57