Zeeland PZC Duinherstelproject goed op stoom SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 21 22 Aanhoudingen in Renesse zeeuwse EEGES' 3i! Shoppen Bert Dolk uit Burgh-Haamstede wint Alpenrally Dinsdag 10 juli 2007 Watersnoodmuseum richt zich sterker op lesprogramma's Tip? redzzee@pzc.nl Plaggen moet vochtige duinvallei weer nat maken. door Piet Kieemans westerschouwen - Het zogehe ten Lifeproject - gericht op het her stel van open duingebied - ligt op Schouwen-Duiveland goed op stoom. Nadat eerder in de Maire bij Nieuw-Haamstede duingebied werd geplagd is het dit najaar de beurt aan duingebied bij Duinhoe ve en Meeuwenduinen. Het is de bedoeling dat daar ook struweel wordt weggehaald. Doel van dit alles is, legt C. van der Meer van Staatsbosbeheer uit, het gebied de openheid van vroe ger teruggeven. In de loop der ja ren verruigde het duingebied. Struikgewas als kruipwilg en de wilde vaste plant pitrus verdreef de oude vegetatie. Door dit groen - en ook duindoorn en Amerikaanse vogel kers - weg te halen en de voedsel rijke humuslaag af te graven krijgt verstuiving weer een kans. Als het struikgewas eenmaal verdwenen is wil Staatsbosbeheer runderen en pony's in het gebied laten grazen. Om van vochtige duinvalleien weer echt natte valleien te maken wordt ook hier veel graafwerk ver richt. Van der Meer: „De ervaring heeft ons geleerd dat plaggen heel goed werkt. De effecten zijn snel zichtbaar." Staatsbosbeheer neemt geen halve maatregelen. Op vijf locaties in het duingebied - met een gezamenlij ke oppervlakte van 2.3 hectare - wordt de voedselrijke humuslaag Staatsbosbeheer zal komend na jaar op vijf locaties in het Wester- schouwse duingebied struikge was weghalen en humusrijke grond afgraven. afgegraven tot een diepte van 25 centimeter. Een deel van de vrijko mende grond wordt vervolgens ge bruikt om de bermen aan te vul len langs het fietspad in de Bos- wachterij Westenschouwen. De rest van de grond wil Staatsbosbe heer gebruiken voor het aanleggen van 180 meter zandwal langs de Strandweg. Het is de bedoeling dat deze aansluit bij de daar reeds door stichting Open Duinen opge worpen wal. Wat er dan nog rest aan afgegra ven grond kan benut worden om een deel van het fietspad door de vroongronden tussen Renesse en Haamstede op te hogen. Zo kan wateroverlast in natte periodes worden voorkomen volgens Staats bosbeheer. Elders in het duinge bied van de Kop van Schouwen worden twee met ruigte overgroei de duinpoelen weer in ere her steld. Staatsbosbeheer hoopt dat bedreigde libellen- en amfibieën- soorten zich er dan weer zullen vestigen. Staatsbosbeheerwoordvoerder Van der Meer hoopt in oktober te kun nen beginnen met het graafwerk in het duingebied. Hij schat dat het karwei in ongeveer een maand tijd geklaard kan worden. renesse - Een 17-jarige jongen uit het Brabantse Son is in de nacht van zondag op maandag rond een uur of half drie door de politie aan gehouden in Renesse, nadat hij be trapt was op het bezit van zeven xtc-pillen. De jongen werd in eerste instantie bekeurd, omdat hij in de Bakkers gang - het doorsteekje tussen Kromme Reke en Hogezoom - te gen een kliko stond aan te plassen. Daarna bleek dat hij ook pillen in zijn zakken had. De jongen heeft afstand gedaan van de xtc-pillen en heeft een ver klaring afgelegd. De inwoner van Son is daarna op vrije voeten ge steld. Eerder die avond, rond een uur of tien, zijn eveneens in Renesse drie mannen uit Breda aangehouden, nadat hun voertuig was gecontro leerd. In de auto werden een nep- vuurwapen, een mes, een ploer tendoder, een paar zakjes hennep en enkele tientallen xtc-pillen aan getroffen. De 27-jarige bestuurder van de wa gen is aangehouden. Ook zijn twee inzittenden, jongens van res pectievelijk 18 en 19 jaar, zijn door de politie afgevoerd. Het drietal is ingesloten. Tip? redactie@pzc.nl Winkelen is voor dat echtpaar uit Vlissingen een noodzakelijk kwaad. Maar soms ontkomen ze er niet aan. De kledingkast schreeuwde laatst om nieuwe spullen en zuchtend gingen ze op pad. In de eerste winkel die ze te genkwamen, zochten ze met veel moeite drie T-shirts bij elkaar. Blij dat ze weer iets hadden om aan te trekken en nog blijer om dat ze snel weer weg konden uit de winkel, gingen ze naar de kas sa. Daar vertelde het meisje trots dat de klanten bij aankoop van drie kledingstukken, een vierde gratis kregen. De man en de vrouw zeiden resoluut in koor: „Nee, die hoeven we niet", en lie ten de caissière verbaasd achter. renesse - André van Duin zong het treffend: al les ziet er anders uit als de zon schijnt. En de ko peren ploert deed gisteren behoorlijk zijn best om de door veel regen geplaagde vakantievier- ders in badplaats Renesse te plezieren. Het mooie weer lokte meteen veel mensen van de camping naar buiten. Terrassen stroomden vol en hetzelfde gold voor het speelparadijs bij restau rant Schouwer Hoek aan de Laone bij Renesse. De speeltuin - een begrip in de Westhoek - werd onlangs heropend na een uitgebreide opknap beurt. Vrijdag wordt het assortiment nog verder vergroot en wel met een speciale Zweedse schommel. De hele zomer lang is er bovendien el ke woensdagmiddag - van 12.00 tot 17.00 uur - iets extra's bij Speelparadijs Schouwer Hoek. Een animatiestudio is dan present om kinderen te ver maken. foto Marijke Folkertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53