Binnenland Politie jaagt op gooiers betonblok in Zevenaar Kabinet wilde Zalm als baas van IMF Verbod in de maak op gebruik zware stookolie op zeeschepen Kamp Heumensoord klaar voor ontvangst militaire deelnemers Vierdaagse 4 Dinsdag 10 juli 2007 pzc Twee gewonden door vallend balkon wassenaar - In Wassenaar zijn gisterochtend twee personen ge wond geraakt nadat ze bedolven werden onder een balkon dat naar beneden kwam. Volgens de politie ging het om een 'arbeidsongeval'. Het ongeluk gebeurde in de Beu kenhorstlaan. De gewonden zijn onder het puin vandaan gehaald en naar een ziekenhuis gebracht. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, is volgens een woordvoerster van de politie nog onbekend. Cel en werkstraf voor verkiezingsfraude arnhem - Het gerechtshof in Arn hem heeft gisteren wegens verkie zingsfraude vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, op gelegd aan de voorzitter van de Gelderse Centrum Democraten, H. Selhorst. Hij kocht handtekenin gen van daklozen om aan de ge meenteraadsverkiezingen deel te kunnen nemen. Een andere ronse laar kreeg een taakstraf van 100 uur en een voorwaardelijke cel straf van zes weken. NIJMEGEN - Op militair kamp Heumensoord in Nij megen zijn gisteren de enorme laarzen en helm geplaatst als toegangspoort tot het verblijf van bijna 5000 militairen uit veertien landen. Iedere laars weegt 800 kilo en is 3,5 meter hoog. De helm is bijna 1000 kilo zwaar. Het is de vijfenveer tigste keer dat Heumensoord wordt ingericht als kamp voor militairen die meedoen aan de Nij meegse Vierdaagse, die volgende week dinsdag voor de eenennegentigste keer van start gaat. Vo rig jaar duurde het internationale wandelevene ment slechts één dag vanwege de hitte, foto GPD zevenaar - De politie in Zevenaar neemt het gooien met een blok be ton door het raam van een wo ning aan de Wittenburgstraat hoog op. Het betonblok kwam in de nacht van zaterdag op zondag terecht op het hoofd van een 6o-ja- rige vrouw, die vlak onder het raam lag te slapen. Zij heeft een hoofdwond opgelopen en is psy chisch flink aangeslagen, aldus een woordvoerster van de politie giste ren. Het projectiel waarmee is ge gooid blijkt een ongeveer vijftig ki lo zware steun voor hekwerken te zijn. Mogelijk hebben de daders het meegenomen van een bouwlo catie in de buurt. Omdat de getrof- PETER JE Wou MijM SfEM EVEN Ho«EKf'. WAöfROMv IN V REDES' A/^/aAA fen vrouw aan het verhuizen was, kan het zijn dat de daders dachten dat haar huis onbewoond was, al dus de politie. Het is nog niet duidelijk of er een relatie is tussen het incident aan de Wittenburgstraat en dat in de Hallsteinstraat even verderop. Daar gooiden onbekenden nog geen half uur later een keuken raam in met een soort kruik, die waarschijnlijk uit een tuin was ge stolen. Er vielen daar geen gewon den. De vrouw uit de Wittenburgstraat moest met haar verwondingen naar het ziekenhuis. Gistermorgen mocht zij naar huis. Ommezwaai vergt van raffinaderijen een investering van 1,5 mld. den haag - Een verbod op het ge bruik van zware stookolie door zeeschepen kost de Nederlandse raffinage-industrie 1,5 tot 2 miljard euro aan investeringen. Dit heeft het Energieonderzoek Centrum Nederland (ECN) uitgerekend. In opdracht van het Rijk stortte het ECN zich op de economische gevolgen van zo'n maatregel. In VN-verband wordt gestudeerd op het terugdringen van de luchtver vuiling door de zeescheepvaart. Technisch blijkt het mogelijk om de raffinage-industrie zo aan te passen dat de jaarlijkse productie van circa 8 miljoen ton stookolie geheel wordt omgezet in lichtere producten. Zware stookolie is een afValproduct dat ontstaat bij de raf finage van benzine. Pinkpop-publiek gaf 12 miljoen euro uit landgraaf - Tijdens het afgelo pen muziekfestival Pinkpop in mei hebben de bezoekers bijna 12 miljoen euro uitgegeven. 90 Pro cent werd op het festivalterrein zelf besteed. Deze uitgaven waren goed voor ruim 130 voltijdsbanen. Dat bleek gisteren uit een onder zoek door studenten van de Hoge re Hotelschool in Maastricht. Het onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van de gemeente Land graaf. Minister in de bres voor apenkenner den haag - Minister Maxime Ver hagen (Buitenlandse Zaken) gaat bij de Braziliaanse autoriteiten aan dacht vragen voor de zaak van de tot 14 jaar gevangenisstraf veroor deelde apenonderzoeker Marc van Roosmalen. De ex-Nederlander is veroordeeld voor biopiraterij. Politie rolt bende op: 29 man aangehouden oss - De bovenregionale recherche Zuid Nederland denkt met de aan houding van 29 verdachten een cri mineel netwerk te hebben opge rold dat vanuit Oss woninginbra ken en ladingdiefstallen pleegde. De bende zou voor miljoenen aan goederen hebben gestolen. Oud-minister voelt zich gevleid maar verkiest baan bij DSB-bank. den haag - Het kabinet heeft oud-minister Gerrit Zalm van Fi nanciën gevraagd of hij kandidaat wil zijn voor de hoogste post bij het Internationaal Monetair Fonds IMF. Zalm wil niet, bevestigen po litieke bronnen in Den Haag. Het IMF zoekt een nieuwe direc teur als opvolger van Rodrigo de Rato, die in oktober opstapt. Vol gens de traditie is de directeur van het IMF een Europeaan en wordt de hoogste post bij de Wereldbank vervuld door een Amerikaan. Zalm heeft gezegd dat hij gevleid is, maar niet geïnteresseerd. Zalm is twee weken geleden begonnen aan een baan bij de DSB-bank. De ministers van Financiën van de eurolanden zijn gisteren in Brussel bijeen geweest en vandaag vergade ren de 27 EU-ministers van Finan ciën. Maar een EU-kandidaat rolt daar waarschijnlijk nog niet uit. De Franse president Sarkozy zet voor de IMF-post zwaar in op de socialistische oud-minister van Fi nanciën Strauss-Kahn. Maar er klinkt aanzwellend protest tegen dat voorstel. Met Strauss-Kahn zouden de Fransen te zwaar verte genwoordigd zijn op internationa le posten. Zowel bij de Europese Centrale Bank en bij de Oost-Euro- pabank als bij de Wereldhandelsor ganisatie WTO zwaait een Frans man de scepter. Bovendien leverde Frankrijk al gedurende de helft van het 61-jarig bestaan van het IMF de directeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4