Reimerswaal houdt bedrijfsgrond vast Huis-aan-huiskrant Borselse wethouder wil alweer aan de in de startblokken slag na onfortuinlijke val van paard Toptijd in dierenpension 22 Dinsdag 10 juli 2007 pzc B Dierenverzorger Kees Boonman in het kattenhotel Goblin Farm, waar nu zo'n 120 katten tijdelijk onderdak hebben. foto Dirk-Jan Gjeltema Drukte is nog geen reden om extra personeel aan te nemen. door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - Ze hebben maar een half uurtje tijd, want het is zo mer en dus toptijd in het dieren pension. Theo, Mies en Yvette Prins en Kees Boonman runnen met hun vieren het hondenpen sion en kattenhotel Goblin Farm in Heinkenszand. Met zo'n 120 katten en vijftig hon den zit het pension tot de nok toe vol, maar Mies piekert er niet over om vakantiekrachten in dienst te nemen om de werkdruk te ver zachten. „Nee hoor, want dat werkt hele maal niet", zegt ze, in de woonka mer van de Zeeuwse boerderij, aan de rand van het dorp. „Die mensen moet je alles nog leren en als ze het dan allemaal weten, zijn ze weer weg." Ze zijn hele dagen in de weer met de dieren die onder hun hoede worden gebracht. De hokken moe ten elke dag worden schoonge maakt, de honden worden drie keer per dag uitgelaten en er moet natuurlijk ook nog eten komen in de bakjes. De pensionhouders zor gen ervoor dat alle merken brokjes en blikjes aanwezig zijn. Opdat er altijd wel iets tussen zit dat de die ren lusten. Sommige dieren krijgen medicij nen. Mies: „Eigenlijk zijn dat er nog best wel veel, tegenwoordig. De wetenschap is ook zo veel ver der dan vroeger. Nu is er voor elk kwaaltje wel medicatie. Eigenlijk is er net zoveel als voor mensen." Kees: „Mensen hebben ook veel meer geld over voor hun dier dan vroeger." Mies vindt de drukte enorm gezel lig. Alleen met de regen van van daag is ze minder blij. Omdat de honden toch naar buiten moeten. „Maar met zo'n bui als daarnet wachten we wel even, hoor", zegt Kees. Overigens kunnen de dieren altijd wel naar buiten omdat alle verblijven een overkapping heb ben. 'Bij mij staat voorop dat ze straks verzorgd en gezond naar huis teruggaan' Baasjes die eerst eens even willen kijken waar hun huisdier de vakan tie doorkomt, worden geweigerd. Voor de krant maken ze vandaag een kleine uitzondering.. „Het le vert te veel stress op voor de die ren", zegt Mies. „En dat staat voor mij voorop. Dat ze goed verzorgd en gezond straks terug naar huis gaan." Het moge dan topdrukte zijn in het dierenpension, bij Goblin Farm zijn ze wel wat gewend. „We zitten vanaf mei al wel zo'n beetje vol", zegt Kees. „De vakanties lo pen zeker wel door tot oktober, de herfstvakantie. November is iets rustiger, maar dan sluiten de ande re kennels. In december begint de kerstvakantie alweer. Januari is de laatste jaren ook altijd drukker dan we verwachten." Gemeente wil 'nat' deel Olzendepolder Yerseke niet zomaar verkopen. door Luc Oggel YERSEKE - De belangstelling voor het 'natte deel' van bedrijventer rein Olzendepolder in Yerseke blijft uit. Toch wil de gemeente Reimerswaal de bouwgrond niet verkopen aan bedrijven die het wa ter niet echt nodig hebben. „Nee zeggen is wel moeilijk", erkent wet houder J. Sinke. De gemeente heeft in februari be sloten de duizenden hectares nat te grond een paar jaar in depot te houden voor aquaculturele bedrij ven. Die tonen echter tot op he den geen belangstelling, in tegen stelling tot ondernemingen die niet direct afhankelijk zijn van het verse Oosterscheldewater, dat via een leiding naar Olzendepolder wordt getransporteerd. „Het is moeilijk om nee te zeggen en voor Nieuwe wandelroutes op Noord-Beveland GEERSDIJK - Stichting Akkerleven opent vrijdag om 20.00 uur op landgoed Rijckholt in Geersdijk twee wandelroutes, een mountain bike- en een ruiterroute. De route vanaf het landgoed is 9 kilometer. Het pad dat begint op de parkeerplaats aan de Havenweg in Kortgene is 12 kilometer. Moun- tainbikers starten bij het Bokkegat (Wissenkerke); de ruiterroute ligt ten noordwesten van Kamperland. Tent in brand op camping Wissenkerke WISSENKERKE - Een voortent van een caravan op een camping in Wissenkerke heeft gisterochtend tussen 11.30 en 12.00 uur in brand gestaan. Buren hebben de brand in de tent op de camping aan de Vlietenburg- weg geblust. Het vuur is vermoede lijk aangestoken terwijl de bewo ners afwezig waren. Het schadebedrag is niet bekend. de bedrijven die wel willen kopen is het vervelend", zegt Sinke. Het laten braakliggen van de grond is evenwel kostbaar, geeft de wethou der toe. „Maar we willen voorko men dat we over twee jaar weer dure voorzieningen moeten tref fen om schaal- en schelpdierbedrij- ven alsnog van dienst te kunnen zijn." Dat er vanuit de sector waarvoor de bedrijfsgrond is bedoeld geen animo is, heeft volgens Sinke te maken met de 'dip' waarin de schaal- en schelpdiercultuur ver keert. „Er wordt nu weinig geïnves teerd, maar dat kan ook weer om slaan. Het is alleen moeilijk in te schatten wanneer dat gebeurt. Daarom hebben we ook afgespro ken om het een paar jaar aan te Het natte stuk van bedrijventer- rein Olzendepolder blijft groten deels ongebruikt, maar Reimers waal wil de grond alleen verko pen aan geschikte bedrijven. Brocantemarkt in paardenboxen KORTGENE - Mieke en Annebeth Poppelaars, die zichzelf De Brocan- tezussen noemen, houden vrijdag een brocantemarkt in Kortgene. De markt vindt plaats op het paar- denbedrijf aan de Molendijk 3. Er zijn geen stands, maar paarden boxen. Daarin stallen De Brocante- zussen en hun vrienden servies goed, keukenspullen en glaswerk uit. De markt is van 10 tot 16 uur. Gratis rondleiding in museum in Goes GOES - Historisch Museum de Be- velanden houdt elke tweede zater dag van de maand een gratis rond leiding. Komende zaterdag staat de wisselexpositie 'Water, vroeger en later' centraal. Die handelt over drinkwater door de jaren heen. Het museum is geopend van 12 tot 16 uur. Alleen de rondleiding is gra tis, er wordt dus wel entreegeld ge heven. zien en geen tien. Je kunt pas ach teraf beoordelen of we er goed aan doen om de grond nu nog vast te houden." Bang dat bedrijven die nu grond nodig hebben die buiten de gemeente gaan zoeken is Sinke niet. Overigens lijkt het sowieso lastig om voet aan de grond te krijgen op bedrijventerreinen in de ge meente Reimerswaal. Het college krijgt bijvoorbeeld regelmatig aan vragen binnen om biogas- en bio-ethanolinstallaties te mogen bouwen op bedrijventerrein Nis- hoek in Kruiningen, maar die wor den steevast afgewezen. Zo kreeg onlangs Bunt Beheer BV nog nul op het rekest en eerder ving pluim- veebedrijf Benefra bot. Om beter te kunnen omgaan met de verzoe ken wil de gemeente beleid ont wikkelen, maar dat is er nog niet van gekomen, zegt Sinke. „We heb ben die materie vanwege de druk te hier op het gemeentehuis nog j even vooruitgeschoven." GOES - In een horecagelegenheid op de Grote Markt in Goes is gis termiddag rond kwart voor zes een schilderij vernield. Een bezoeker van de horecazaak wilde de zaak niet verlaten - de man had een horecaverbod - en sloeg met zijn vuist tegen een schil derij. Hierdoor ontstond een scheur in het kunstwerk. Het schilderij heeft een waarde van honderden euro's. THOLEN - The Continental Singers, J een koor dat al zingend het evange lie brengt, treedt zaterdag 21 juli op in De Oesterschelp in Tholen. De Continentals begonnen 35 jaar geleden met één groep, maar te genwoordig zijn er jaarlijks al ze ventig groepen op pad die zingen in alle denkbare talen. Het optre den in De Oesterschelp begint om 20.00 uur. Man vernielt schilderij in Goese horecazaak Continental Singers zingen in Tholen-stad Goese Bode ligt in september op alle Bevelandse deurmatten. door Rob Paardekam goes - De Bevelanden krijgen er nog deze zomer een huis-aan-huis- krant bij. De Goese Bode, een uit gave van de West-Brabantse uitge verij Vorsselmans, ligt in de twee de week van september voor het eerst op de deurmat. In Brabant en Tholen geeft Vorssel mans al jaren bodes uit. Onlangs werden de Vlissingse en de Middel burgse Bode daar aan toegevoegd. Nu is Goes aan de beurt. Een an der blad dat het vooral van adver tenties moest hebben, de gratis krant BevelandSport, hield on langs al na twee uitgaven op te be staan, vanwege een gebrek aan ad verteerders. Directeur W. Vorssel mans denkt echter dat hij met de Goese Bode meer succes zal oog sten. „Elke regio in Nederland kan twee huis-aan-huisbladen hebben. De bodes in Middelburg en Vlissïn- gen lopen tot nu toe ook heel goed." Huishoudens op heel Noord- en Zuid-Beveland krijgen de krant straks op dinsdag of woensdag in de bus. De redactie is gehuisvest aan het Damplein in Middelburg. Daar worden alle drie de Zeeuwse bladen van Vorsselmans gemaakt. Vermue-Vermue waagt zich na kaakbreuk niet meer aan ringrijden. door Frank Balkenende OUDELANDE - De Borselse wethou der Marga Vermue-Vermue gaat volgende week weer aan de slag. Zij viel zaterdagochtend bij een op name voor het tv-programma 'Rienkriee mee de sterren' van haar paard en brak daarbij haar kaak. Het letsel is echter niet van dien aard dat zij voor langere tijd is uitgeschakeld. „Nee, hoor", zegt zij monter, „mijn kaak is wel gebroken, maar niet verschoven. Ik kan gewoon praten, lezen en schrijven, dus ik ga maandag weer werken." Vermue-Vermue is onervaren als ruiter. Voor het programma van Omroep Zeeland stapte zij voor de eerste keer op een paard. „En dat ging eigenlijk best wel goed", zegt zij. „Natuurlijk val je er wel eens 'Ik geloof dat ik beter een gemeente dan een paard kan besturen' af Afgelopen woensdag nog. Dat hoort er nu eenmaal bij." Zaterdagochtend in West-Sou burg, waar werd getraind voor de (na het ongeluk afgelaste) wed strijd in Meliskerke later die dag, leek alles vlotjes te verlopen. „Ik had zelfs in volle galop twee rin gen gestoken. Daarna ben ik van paard gewisseld en toen ging het mis. Ik viel eraf en er stond net een paaltje in de weg. Een kwestie van dikke pech, want het is een leuk programma." Minder prettig is dat zij voorlopig alleen vloeibaar voedsel tot zich kan nemen. Toch heeft ook dat een voordeel. „De kilo's zullen er afvliegen." Vermue-Vermue waagt zich niet meer op de rug van een paard. „Ik geloof dat ik beter ben in het besturen van een gemeente dan van een paard."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46