Zeeland PZCI21 Goese Polder weer de klos Water in overvloed op Tholen PZC BEVELANDEN-THOLEN ÜÜM3EEÜIE3 I Shoppen Afgekeurde hengsten doen het prima Dinsdag 10 juli 2007 Reimerswaal houdt bedrijfsgrond vast Tip? redzzee@pzc.nl Wijk staat na hoosbui vorige week opnieuw met voeten in het water. door Frank Balkenende GOES - Exact een week na een for se hoosbui stond de Goese Polder gisteren opnieuw blank. Dit keer sloot de politie de wijk enkele uren af omdat putdeksels begon nen te drijven, met alle gevaren van dien voor voetgangers en auto mobilisten. Terwijl er in 's-Gravenpolder geen vuiltje aan de lucht was, stortte een wolkbreuk kort na één uur re gen, hagel en bliksem over Goes uit. Verschillende straten werden rivieren, zoals de 's-Heer Elsdorp- weg in Goes-Oost, het Marconige- bied, de Middelburgsestraat, de Le- westraat, de Kloetingseweg en de Zuidvlietstraat. De grootste problemen deden zich voor in de Goese Polder. De forse buien hielden langer aan dan vori ge week, waardoor de laaggelegen wijk - ooit moerassig gebied - in korte tijd veranderde in een zee. Tien tot vijftien centimeter stond er in onder meer de Van Hogen- dorplaan en de Thorbeckelaan. De Van Hallstraat was gisteravond nog steeds een riviertje. Auto's die er 's middags reden, zorgden voor waterballet, maar de politie sloot de wijk wijselijk enke le uren af, omdat de putdeksels door de tegendruk uit de riolen be gonnen weg te drijven. Vooral aan de Koos Vorrinkstraat en de Van Hallstraat, maar ook el ders in Goes, liepen kelders onder, net als de parkeergarage onder het stadskantoor. De brandweer zette vier auto's in om ze leeg te pom pen. Daarmee hield de inzet op. „We kunnen het water niet de wijk uitpompen", zei officier van dienst T. van der Borgt. Ook bij J. Kakebeeke van de Koos Vorrinkstraat was de kelder nat. „Maar ja, de overstorten staan vol. Het water kan nergens heen. De gemeente zou de capaciteit van het riool eens kunnen vergroten." De regenbuien zorgden gisteren op de Bevelanden vooral in Goes voor overlast. Straten en kelders kwamen blank te staan, met na me in de Goese Polder. Volgens de gemeente is de rioolca paciteit voldoende. Het riool is ech ter niet berekend op zo'n veertig millimeter regen per vierkante me ter per uur. Bovendien staan de vij vers in de Goese Polder vol en kan het water nergens naar toe. Het doortrekken van het toilet kan daardoor een inpandige overstro ming opleveren. Net als vorige week viel ook hier en daar de kabelontvangst weg. Volgens een woordvoerder van Delta door blikseminslag, maar vooral door het vele water dat in de verdeelstations liep. Reparatie teams zorgden snel voor herstel. Bij supermarkt Jumbo liep het ma gazijn onder water. Een medewer ker: „Maar met z'n allen even ste vig bezemen en het was opgelost." Koekjesfabriek moet productie stilleggen, kelders huizen blank. door Rob Paardekam THOLEN - Het noodweer hield ook het eiland Tholen gisteren in zijn greep. In Tholen-stad was er over last in onder meer de Doelweg, Cromvliet, Regentessestraat, Ven kelstraat, Bosstraat, Kotterstraat, Machteld van Gelrestraat en de Julianastraat. Die laatste werd korte tijd afgeslo ten, zodat passerende auto's het water niet de huizen in stuwden. Desondanks bleven niet alle wo ningen droog. Ook bij koekjesfabriek De Waal Banket aan de Edisonweg moest de brandweer pompen, nadat de boel was ondergelopen. „We heb ben de productie stil moeten leg gen", vertelt directeur J. de Waal. „Heel erg vervelend allemaal." Zeven jaar geleden heeft; zijn be drijf ook al eens ernstige water schade gehad. „Het riool hier kan gewoon geen grote hoeveelheden water aan." De blusgroepen van Sint-Maartensdijk en Sint-Anna- land werden naar Tholen gestuurd om te assisteren. In Sint Philipsland stonden ver schillende straten blank. „Het wa ter staat tot aan de voordeur", zegt J. Verwijs uit de Hengelosestraat. „We moeten alle zeilen bijzetten om het water buiten te houden." Volgens haar heeft de straat al ja ren overlast als het veel regent. „In het begin van de straat, dat nog la ter ligt, woonde een oude man, die de brandweer al belde als het nog maar begon. Hij wist dan toch dat het fout ging. Nu woont er ie mand anders, maar die man is aan het werk. Ik weet zeker dat hij straks water in zijn huis vindt." Aan de Molendijkseweg in Sint-Annaland moest de brand weer in actie komen, omdat een boerenerf blank stond. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Tip? redactie@pzc.nl Wateroverlast in Goes. Met de klok mee: 1. de hond geniet, het baasje minder (Goese Polder). 2. fietsers vinden op de Van Hogendorplaan amper het fietspad (Goese Polder), 3. wildwaterbaan op de Van Hogendorplaan, 4. pootjebaden op de 's-Heer Elsdorpweg in Goes-Oost. foto's Dirk-Jan Gjeltema Winkelen is voor dat echtpaar uit Vlissingen een noodzakelijk kwaad. Maar soms ontkomen ze er niet aan. De kledingkast schreeuwde laatst om nieuwe spullen en zuchtend gingen ze op pad. In de eerste winkel die ze te genkwamen, zochten ze met veel moeite drie T-shirts bij elkaar. Blij dat ze weer iets hadden om aan te trekken en nog blijer om dat ze snel weer weg konden uit de winkel, gingen ze naar de kas sa. Daar vertelde het meisje trots dat de klanten bij aankoop van drie kledingstukken, een vierde gratis kregen. De man en de vrouw zeiden resoluut in koor: „Nee, die hoeven we niet", en lie ten de caissière verbaasd achter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45