PSV verwacht Alex niet meer Het geld is goed in de Ronde van Westdorpe Memorialduel Terneuzense Boys wpzc Dinsdag 10 juli 2007 37 Danko Lazovic wordt op zijn eerste training voor PSV gecoacht door assistent-trainer Tony Bruins Slot. foto Ed Oudenaarden Landskampioen begint in Eindhoven aan seizoensvoorbereiding. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV heeft de hoop nog niet opgegeven dat Alex terug keert in Eindhoven. „De deur staat heel ver open voor Alex", zei direc teur Jan Reker gisteren. Hij schat de kans dat Alex komend seizoen voor PSV speelt echter niet hoger in dan 0,1 procent. Ook trainer Ro nald Koeman houdt de ontwikke lingen rond de Braziliaanse verde diger nauwlettend in het oog. „Ik heb begrepen dat de deal met TERNEUZEN - Voetbalclub Terneu zense Boys speelt morgen een me- morialwedstrijd tegen eerstedivi- sionist RBC Roosendaal. Het duel staat in het teken van de clubleden Arjen Oostdijk en Jeffrey Donze. Zij kwamen eind mei om het le ven bij een verkeersongeval. RBC Roosendaal, op trainings kamp in Renesse, werkt belange loos mee aan de wedstrijd. Daar door is de toegang gratis. Het aan- vangstijdstip is 19.30 uur. Het pu bliek wordt echter verzocht een kwartier eerder aanwezig te zijn in verband met een korte plechtig heid. Voorzitter Frans Willaert van Terneuzense Boys zal daarbij een toespraak houden. Ook zijn er de overhandiging van de shirts met rugnummers van beide spe lers en een gebundelde versie van de reacties uit het condoleancere gister op internet. Chelsea nog niet rond is. Alex blijft bij ons van harte welkom, we zullen er ook zeker achteraan gaan, maar ik geloof er niet écht in dat hij terugkeert." Een langer ver blijf kan alleen aan de orde komen als Alex afziet van een contract bij Chelsea, omdat hij verwacht te weinig aan spelen toe te komen. Reker benadrukte verder nog eens dat ook Phillip Cocu van harte wel kom blijft bij PSV. „Voor hem staan alle deuren open. Het zou fantastisch zijn als hij in een bepaalde rol aan PSV verbonden blijft." Danko Lazovic verscheen gisteren op de eerste training van de Eind- hovese club met het nummer ne gen op zijn shirt, ten teken dat hij de nieuwe spits is van PSV. Als jonge prof van Partizan Belgrado was Lazovic al in beeld bij PSV. Van een transfer kwam het des tijds niet, maar via Feyenoord, Bayer Leverkusen, weer Partizan en Vitesse verscheen hij alsnog in Eindhoven. „Ik ben hier om met PSV kampioen te worden, dat is het enige wat telt. Na zeven jaar Danko Lazovic traint voor het eerst bij PSV. De kans dat hij gaat samenspelen met Alex is heel klein geworden. Hij verkast vrijwel zeker naar Chelsea. wachten komt mijn droom uit en ben ik speler van PSV. De familie Lazovic is blij vandaag." Ronald Koeman had geen goed ge voel over de afwezigheid van zijn andere aanvaller, Arouna Koné. Die was in de veronderstelling was dat PSV donderdag aan het nieu we seizoen zou beginnen. „Dat is onprofessioneel. Hij had er moe ten zijn. Daar krijgt hij nog wel iets over te horen." Ook Jonathan Reis was niet op de eerste training. Hij moet - net als de nieuwelingen Fagner en Rajko- vic - nog de formaliteiten voor het verkrijgen van een werkvergun ning afronden. Gerwin de Regt is de man in vorm bij Zeeuwse criteriums. door Wim de Vos WESTDORPE - Waarom springt het kermiscriterium van Westdorpe er ieder jaar opnieuw weer uit? Die vraag is gemakkelijk te beantwoor den omdat ook coureurs niets menselijks vreemd is. Immers, er is jaarlijks behoorlijk wat te verdie nen in Westdorpe. Vanavond staat het peloton weer aan de start in de Bernhardstraat. Toch leert een blik op de voorlopi ge deelnemerslijst dat het in de voorinschrijving niet extra hard is gelopen. Er staan vooralsnog niet meer dan 35 renners ingeschreven. Toch is dit voor de organisatie, de stichting Wielerpromotie Westdor pe, niets om op dit moment al ze nuwachtig te worden. Het is im mers normaal dat op de dag van de wedstrijd nog een groot aantal renners onaangekondigd komt aan waaien. Vooral Belgische renners komen zich dan alsnog aanmelden en daar rekent de organisatie, die eerder al borg stond voor het dis trictskampioenschap op de weg, dit jaar ook op. De wielerronde van Westdorpe is traditiegetrouw een sterk be zette koers. Ook vanavond ver wacht de organisatie een aan sprekend deelnemersveld. Gerwin de Regt is momenteel erg sterk in de Zeeuwse wedstrijden. Binnen een week tijd schreef de coureur uit Nispen de wedstrijden in Sint-Jansteen en Kruiningen op zijn naam. De Brabander zal daar om als één van de favorieten van start gaan. Hij zal het moeten op nemen tegen onder anderen Od- win Bink, Wilfried Bastiaanse, Art hur Farenhout, Jean-Pierre Verstra- eten en de Zeeuwen Dirk van Dam, Johnny Hoogerland, Pieter Israël, Niek Rentmeester en Ralph Schaalje. De wedstrijd in Westdorpe gaat om 19.00 uur van start en de af stand bedraagt So kilometer. Om 18.00 uur is er eerst een dikke-ban- denwedstrijd voor de jeugd. RKC verslaat WCS op veld IJzendijke ijzendijke - De voetballers van RKC Waalwijk hebben gistera vond hun eerste van drie oe fenwedstrijden tijdens hun trai ningskamp in Zeeland gewonnen. De eerstedivionist versloeg op het veld van IJzendijke het WCS-elf- tal met 1-0. Dustley Mulder maakte na rust het enige doel punt. Het WCS-elftal is' een ploeg van profs die nog zonder club zitten en zich in de kijker willen spelen. Zij staan onder leiding van trainer Jan van Dijk. Wim van Sparrentak beste Nederlander zermatt - Atleet Wim van Spar rentak heeft als enige Nederlander de Matterhorn-marathon binnen de vier uur afgelegd. De loper van Dynamica liep de wedtrijd waarbij een hoogteverschil van 1500 meter overwonnen moest worden in 3.54,24. Vorig jaar was Wim Be- suijen de snelste Zeeuwse loper in 3.59. Die deed nu niet mee, maar Marius Besuijen wèl Hij realiseer de een tijd van 4.40,29. John Gue- quièrre, ook van Dynamica, liep 5.16,55. Dat was zo'n zeven minu ten sneller dan vorig jaar. Lourens bij laatste acht in Arnemuiden arnemuiden - Bij het Arnetoer- nooi heeft tennisser Marcel Lou rens zich geplaatst voor de kwartfi nales in de zesde categorie van het mannenenkelspel. De speler van DOS uit Vlissingen won in straight sets van Harald de Schep per: 7-6 en 6-2. Lourens speelt nu tegen de als eerste geplaatste John Verhage om een plek in de halve eindstrijd. In het dubbelspel speel den Lourens en De Schepper sa men in plaats van tegen elkaar. Zij versloegen met 6-1 en 6-2 Steven de la Cousine en Michel l'Abee. Domburg handhaaft zich in eerste klasse domburg - Het tennisteam van Domburg heeft zich gehandhaafd in de eerste klasse van de districts competitie. Het team eindigde op een vierde positie in de poule, ter wijl het nog een wedstrijd in te ha len heeft. Domburg won de laatste wedstrijd met 4-2 uit in Sas van Gent tegen Drive. De Schenge uit Arnemuiden ein digde in de andere eerste klasse op een tweede positie. Op de laatste speeldag won het team met 6-0 van degradant Tebo uit Heinkens- zand. Lesley Kerkhove trekt vorm door essen - Tennisster Lesley Kerhove heeft zich gisteren in het Duitse Es sen geplaatst voor het hoofdtoer nooi van de German Junior Open. De vijftienjarige speelster uit Zie- rikzee versloeg in de kwalificatie van dit ITF 1-toernooi de Duitse Anna Depenau. De setstanden wa ren 6-1 en 6-2. Kerkhove trekt hiermee de vorm door waarmee ze zondag het ITF 2-toernooi in Castricum op haar naam schreef. Door die zege klom ze op de wereldranglijst voor speel sters tot 18 jaar van de 306e naar de 156e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39