Sport Fietsen van Nice naar Goes Ajax wijst een bod van Liverpool op Babel af Blauwe witpen bezorgt Duinkerke winst meïoI-anjeTp'EK 36 Dinsdag 10 juli 2007 PZCW DUIVENSPORT Pommeroeul (17271 jonge duiven). Samen spel 1: 1. H. Calon (1492 m/m), 2. N. Pro voost, 3. J. de Ruijsscher, 4,5,6,9. Sarie von Hout, 7. A. Neve, 8. comb. Waebeke, 10. A. Dusarduijn. Samenspel 2: 1. C. de Mul (1530 m/m), 2,3,6,9. R. van Damme, 4. A. Nicolaas, 5,8. D. Dobbelaar, 7. L. Bentz, 10. R. Herman. Samenspel 3:1,3.1. Merckx (1578 m/m), 2. P. d'Hondt, 4. A. Mattens, 5. gebr. Van Beveren, 6. W. Vergauwen, 7,9. J. Pardon, 8. A. v.d. Bran den, 10. P. Rokven. Samenspel 4: 1,2. D. Fran se (1503 m/m), 3,7. comb. Franse, 4,10. J. van 't Westende, 5. Ellie v.d. Swaluw, 6. J. Steen hard, 8. H. Koks, 9. J. Geluk. Samenspel 5: 1,4,5. P. Neels (1551 m/m), 2. A. Mieras, 3. G. Boone, 6,7,8. gebr. Clement, 9. J. de Goffau, 10. M. van Iwaarden. Samenspel 6:1. C. Moeli- ker, 2,4,10. S. Berkey, 3,9. D. Vaders, 5,6,7. comb. Hoek, 8. L. de Kwak-Koolaard. Samen spel 7: 1,7. J. Hage, 2,3,6. K. van Belzen Rzn, 4,5,10. G. de Nooijer, 8,9. C. Schroevers. Tarbes (1952 oude duiven). Samenspel 1: 1. S. v.d. Lijke sr (1282 m/m), 2,3. mevr. Buijze&Zn, 4. E. Coppens, 5,6,7,9. H. Calon, 8. R. Zeegers, 10. E. Ulijn. Samenspel 2: 1. P. Pieters&Zn (1306 m/m), 2. D. Scheele, 3. H. v.d. Veeke, 4. J. Buijze, 5. M. Silvius, 6,10. J. v.d. Veeke, 7. w. Dobbelaar, 8. J&JP. Nolet, 9. H. Ze- gers. Samenspel 3: 1. J. van Goethem (1236 m/m), 2,3,8. J. v.d. Bosch, 4,5. O. van Damme, 6,10. comb. Elegeert, 7. A. Thijs&Zn, 9. B. de Waal. Samenspel 4: 1,3,6. W. Muller&Znn (1298 m/m), 2,8. C. Witte, 4. H. Westveer, 5. F. Janssens, 7. C. de Putter, 9. Jos van Belzen, 10. W. Versluys. Samenspel 5: 1,4. J. Duinker- ke (1316 m/m), 2. J. Dekker, 3. M. van Iwaar den, 5 A. van Stee, 6,8. S. Leloux, 7. comb. Glerum/van Oosten, 9,10. E. Dek. Samenspel 6: 1,3. P. Potappel (1260 m/m), 2. comb. v.d. Zande, 4. J. Moerland, 5. A. Bijl, 6,8. JJ. Bolier, 9. P. Wgemaker, 10. L. v.d. Berge. Samenspel 7: 1,9. H. Siereveld (1310 m/m), 2. comb. Flip- se, 3. A. Stroo, 4. K. Siereveld, 5. C. v,d, Graaff&Zn, 6. gebr. de Nooijer, 7. F. Albers, 8. J. Schroevers, 10. H. Melis. Provinciaal Tarbes (1952 duiven): 1. J. Duin- kerke (Wemeldinge), 2. H. Siereveld (Vlissin- gen), 3. P. Pieters&Zn (Philippine), 4. W. Muller&Znn, 5. S. v.d. Lijke sr. Nieuw vluchtprogramma In verband met de vogelgriep in Frankrijk heeft de Afdeling Zeeland'96 een nieuw vlucht programma opgesteld. Oude duiven: 14 juli Chimay (vitesse), 21 juli Beckingen (midfond), 28 juli Offenburg (dagfond). Jonge duiven: 14 juli Chimay (vitesse), 21 juli Bouillon (vites se), 28 juli Bettembourg (mid fond), 4 augustus Bouillon (vit esse), 11 augustus Homburg (midfond), 25 augustus Hom burg (midfond), 8 september Homburg (midfond). Natoer: 11 augustus Pomme roeul, 18 augustus Mettet, 25 augustus Chimay, 1 september Marche en Famenne, 8 septem ber Bouillon. Opleer: 9 juli Duffel, 6 augus tus Duffel. Zo'n veertig liefhebbers doen voor het goede doel mee aan tocht. door Jan Dagevos GOES - Zo'n veertig wielerliefheb- bers beginnen 4 augustus aan een monstertocht van 1400 kilometer. Ze rijden in een week tijd van Ni ce naar Goes. Met de rit wordt geld ingezameld voor de stichting Fietsers voor Fietsers. Het is een or ganisatie die zich inzet voor men sen met een handicap, die ook sportief willen fietsen. Het idee voor de tocht ontstond vorig jaar, toen Ton Smeets en Cees-Jan Berman met een grote groep fietsers in de Franse Alpen verbleven. Als bestuursleden van de stichting Fietsers voor Fietsers wilden zij iets groots organiseren, waarmee ze in één keer een groot bedrag zouden kunnen binnenhalen. Er werd in eerste instantie gedacht aan een variant van de bekende wielerkoers Parijs-Nice, maar er werd gekozen voor een tocht met aankomst in Goes. Deelname aan de tocht is gratis. De organisatie zorgt voor vervoer naar Frankrijk, hotelovernachtin gen en begeleiding door volgwa- gens. In ruil hiervoor moeten de deeelnemers zorgen voor hun per soonlijke sponsoring. Elke te rij den kilometer van de tocht moet met tenminste één euro worden gesponsord. Dat levert dus per deelnemer minstens 1400 euro op. In eerste instantie leek dat een groot bedrag, maar een maand voor vertrek heeft iedereen aan de opdracht voldaan. Tot de deelnemers behoren onder anderen Kees Bal, Patrick Tolhoek, 1^ Tal van wielerliefhebbers gaan geld inzamelen voor de stichting Fietsers voor Fietsers. Dat wordt gedaan met een tocht van Nice naar Goes, over 1400 kilometer. Bert Steenbakker en Kees Zwam- born. Gezien het niveauverschil is ervoor gekozen om in vier groe pen te rijden. Tijdens de laatste etappe op zater dag u augustus, die van Waterloo naar Goes loopt, wordt er geza menlijk gereden. In Rilland wordt de groep aangevuld met handbi- kers, fietsers met een verstandelij ke beperking en burgmeester en wethouders van de gemeente Goes. Hierna gaat het richting Goes waar omstreeks 17.00 uur de finish van de tocht is. Wie meer informatie wil kan te recht op de website www.ni- ce-goes.nl. Engelse club heeft een Amsterdams tegenvoorstel in beraad. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax onderhandelt met Liverpool FC over een trans fer van Ryan Babel. De Engelsen hebben gisterochtend een bod van naar schatting vijftien miljoen eu ro uitgebracht op de twintigjarige Amsterdamse aanvaller. Dat be drag vond Ajax te laag. De Amsterdamse club deed wel meteen een tegenvoorstel dat de Engelsen nog in beraad hebben. „Zij zijn nu weer aan zet", aldus Ajax' technisch directeur Martin van Geel. Babel heeft bij Ajax een verbintenis tot 2010. Naar verluidt moet de aanvaller twintig miljoen euro kosten. Na het EK voor Jong Oranje zei Ba bel dat hij nog een seizoen bij Ajax zou blijven, maar de interesse van de Engelse topclub kan daar een stokje voor steken. Vorig jaar nam de achtvoudig international in gezelschap van Robin van Per- sie al een kijkje bij Arsenal. Babel komt bij Liverpool in aan merking voor de positie van spits of 'winger', aanvallende flankspe ler. Voor de punt van de aanval heeft Liverpool-trainer Rafael Be- nitez de beschikking over Dirk Kuijt, Peter Crouch, Andrei Voronin, Craig Bellamy en de on- Liverpool aast op Ryan Babel. langs voor 36 miljoen euro aange kochte Fernando Torres. Waar schijnlijk vertrekt Bellamy deze zo mer. Als wingers heeft de verlie zend finalist van de Champions League onder anderen Jermaine Pennant en Harry Kewell in de ge lederen. Boudewijn Zenden ver ruilde Liverpool vorige week voor Olympique Marseille. Mochten Ajax en Liverpool over eenstemming bereiken over de transfersom voor Babel, dan is de overgang daarmee nog niet beklon ken, aldus Babels zaakwaarnemer foto Dennis Beek/ANP Winnie Haatrecht. „We willen zelf graag met Liverpool spreken om te horen welke rol ze voor Ryan in ge- Zaakwaarnemer: 'Ryan is uiteraard wel gecharmeerd van Liverpool' dachten hebben. Als daar muziek in zit, komt Ryan zelf bij de club kijken. Is zijn gevoel goed, dan moeten de persoonlijke financiële voorwaarden nog worden bespro ken. Want ook al zijn de clubs er uit, de speler bepaalt uiteindelijk zelf waar hij speelt. Maar Ryan is uiteraard wel gecharmeerd van Li verpool." Babel heeft momenteel nog vakan tie. Omdat hij met Jong Oranje het EK heeft gespeeld, hoeft hij zich pas volgende week maandag bij Ajax te melden. Als Babel naar Li verpool vertrekt, dan zal Ajax voor de linkervleugel een nieuwe aan valler aantrekken. Door het ver trek van Tom de Mul naar Sevilla zoeken de Amsterdammers ook voor de rechtervleugel versterking. „En we willen nog een pinch-hit- ter aantrekken," aldus Van Geel. De Mul tekende gisteren een vijfja rig contract bij Sevilla. Naar schat ting heeft de Spaanse winnaar van het Uefa Cuptoernooi vijf miljoen euro betaald voor de Belg. De Mul had in Amsterdam een contract tot 2008. De Mul werd gescout bij het voor malige Belgische filiaal Germinal Beerschot Antwerpen. In 2002 kwam hij naar Amsterdam, waar hij in 52 duels vijf keer scoorde. Hij werd ook nog een seizoen ver huurd aan Vitesse. Klaas-Jan Huntelaar heeft besloten dat hij komend seizoen 'in princi pe' bij Ajax wil blijven spelen. „Ik heb in de vakantie nagedacht en besloten dat ik wil blijven. Tenzij er een grote club als Manchester United langskomt." Koos van Popering uit Bruinisse is winnaar vanuit Barcelona. door Fred Rabout WEMELDINGE - Joop Duinkerke uit Wemeldinge en Koos van Pope- ring uit Bruinisse pakten afgelo pen weekeinde de provinciale ze ges vanuit respectievelijk Tarbes en Barcelona. Voor Duinkerke deed een tweejari ge witpen doffer op weduwschap dat. Het was de zevende getekende van de acht die de 62-jarige melker voor dit concours had ingekorfd. Het was gelijk zijn eerste provincia le zege in de 53 jaar dat hij de dui vensport („niet al te fanatiek") be oefent. Duinkerke klokt zelfs nog met de 'goeie ouwe constateur'. Met 26 koppels behoort hij zeker op de overnachtfond tot de kleine re liefhebbers. De doffer zat op we duwschap en het was pas zijn tweede overnachtavontuur. Koos van Popering die samen met zijn zoon Robert actiefis in de dui vensport heeft wat dat betreft al meer ervaring. Drie keer won hij Limoges en twee keer eerder Barce lona. „Het moest er weer eens van komen", aldus de 52-jarige melker, die een ervaren zesjarige duivin de hoofdprijs zag pakken vanuit Bar celona. Nationaal telt Zeeland op Barcelo na overigens niet mee. Van Pope ring is met een veertigste plaats de enige Zeeuw in de top honderd. La Souterraine werd afgelast van wege de vogelgriep), terwijl de jon ge in het Belgische Pommeroeul werden gelost. Isidoor Merckx uit Clinge kreeg met een snelheid van 1578 meter per minuut de snelste naar huis. Joop Duinkerke met zijn snelle witpen. foto Dirk-jan Gjeltema WARSCHAU - Mitchel Kouwijzer heeft met het Nederlands basket balteam onder 20 jaar het derde pouleduel gewonnen op het Euro pees kampioenschap voor B-lan den. De Terneuzenaar won gisteravond in Warschau met Jong Oranje met 85-62 van Zwitserland. Het was de eerste zege voor de Nederlandse ploeg na eerdere nederlagen tegen Estland en gastland Polen. De twintigjarige Kouwijzer, komend seizoen weer uitkomend voor Den Helder, speelt vandaag met Neder land zijn laatste poulewedstrijd te gen Ierland. Winst is noodzakelijk om de derde plaats in de poule ze ker te stellen. Met die plaats kan long Oranje nog maximaal de negende plaats veroveren op het EK. Die plaats be haalde de ploeg ook bij het vorige EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38