PZC I 33 Steegmans is kopman de baas Mapei wordt genoemd in dopingzaak Treintjes van klassementsrenners zorgen voor wrevel 36 Toertocht van Nice naar Goes voor het goede doel Tip? sport@pzc.nl Als Tom Boonen (links) beseft dat hij niet over zijn gangmaker Gert Steegmans heen gaat komen, gunt hij hem joviaal de zege. foto Oliver Weiken/EPA ven bekeken als bendeleden in ben dan een klimmer", zei hij. „Ik plaats van wielrenners." heb er zelfs nog een nieuwelingen- Het kan verklaren waarom het record staan. Op de 2000 meter." ook Boonen gisteren niet uitmaak- In die begintijd was Steegmans te wie er uiteindelijk als eerste zijn Boonen meestal de baas. Vorig wiel over de streep drukte. Boo- jaar - toen de rollen allang omge- nen en Steegmans zijn daarnaast- draaid waren - vroeg Boonen makkers van het eerste uur. Al van- Steegmans (die toen McEwen naar af hun jonge jaren vochten ze on- de zeges leidde) naar Quick Step derling pakkende duels uit. In te komen. Omdat hij hem nodig Gent, op de baan van het Kuipke, had om weer Tourritten te kun- leerde Steegmans pas koersen, nen winnen. Gisteren telde dat „Hier 200 meter verder kwam ik niet. „Nadat Tom er eerst voor ge er achter dat ik eerder een sprinter zorgd had dat niemand meer langs ons kon komen, hield hij volgens De Belgische wielerploeg Quick mij de laatste 50 meter de benen Step laat Gent juichen: Gert stil." Of Steegmans daar mee zit? Steegmans wint de etappe, Tom „Nee. Als het een geschenk is, is Boonen wordt tweede en pakt het het mooiste geschenk dat ik de groene trui. ooit heb gehad." Boonen kan gangmaker bij de finish van Gent niet bijhouden. door Ad Pertijs gent - Hij kwam als eerste over de streep in Gent, maar hij was de laatste om er doekjes om te win den. „Ik denk dat Tom Boonen me vandaag de zege cadeau gedaan heeft", sprak Gert Steegmans. Steegmans was de man die voor de deur van het Kuipke zijn Quick-Step-kopman naar de eerste grote zege van het seizoen had moeten leiden. De krachtpatser uit Vlaams Limburg trok echter zo hard door dat Boonen er niet meer over heen kon komen. Die Hooggeklasseerden zorgen voor gevaar in laatste kilometers. door Ad Pertijs gent - De finale van de tweede Touretappe werd gisteren ontsierd door een massale valpartij. Op 2700 meter van de finish sloegen vooraan in het peloton enkele ren ners tegen de vlakte en dat veroor zaakte een enorme kettingbotsing. De 'berg met renners' blokkeerde de weg volledig. Ongeveer 25 rij- hield als troostprijs de groene trui over aan zijn tweede plek. Na afloop wilde iedereen van teambaas Patrick Lefevere weten of hij niet liever Boonen had zien winnen. „Het zal me een zorg zijn wie er wint van ons. Het belang rijkste is dat we als ploeg hebben geantwoord op alle kritiek en aan vallen van de laatste tijd. Oke, we hebben dit voorjaar geen grote koers gewonnen, maar dit geldt voor mij ook als een klassieker." Steegmans refereerde er ook aan. Hoe alle aanvallen over dopingge- bruik (van met name de Belgische senator Jean-Marie Dedecker) de ploeg hadden gekrenkt. „Na weer zo'n aanval in de krant voelden we ons bij terugkeer op de luchtha- ders zaten vóór de val en konden sprinten voor de zege. De valpartij werd veroorzaakt door een sprinter: Erik Zabel. Hij raakte een achterwiel, schoot uit zijn pedaal en sleurde Quinziato mee in zijn val. Voor Bennati, Hus- hovd, Förster en Vaitkus kwam er eveneens een pijnlijk einde aan de sprint. Rodriguez was er het ergst aan toe. Zijn schouder moest gis teravond door de scanner. Ook gele-truidrager Cancellara lag er tussen. Met een pijnlijke pols. De schade viel volgens de Zwitser mee. Tijd verloor hij er ook niet mee. In vlakke ritten wordt bij val partijen de tijd op 3000 meter voor de streep opgenomen. Bram Tankink: 'Klasse mentsrenners, blijf weg uit de sprint' Volgens Bram Tankink van Quick Step is het voornamelijk de schuld van renners als Cancellara dat de inleiding van de massasprint le vensgevaarlijk is. „Klassementsren ners sturen hun eigen treintjes overal dwars doorheen. Met al het gewring en gevaar van dien. En waarom? Voor hen wordt de tijd toch opgenomen op 3 kilometer voor de finish. Blijf weg uit de mas sasprint, zou ik willen zeggen." In het verleden waren klasse mentsrenners bang tijd te verlie zen in een massasprint, omdat er gaten kunnen ontstaan in het lint van renners. Speciaal om de sprints veiliger te maken is de drie-kilometerregel ingevoerd. rome - De Italiaanse overheid heeft belastende papieren gevon- den over wielerploeg Mapei, dat nu onder de nieuwe sponsornaam Quick Step in de Tour rijdt. Dat meldde de Duitse tv-zender ARD gisteren. Het Belgisch/Italiaanse profteam zou systematisch met epo, anabolen, testosteron, insuli ne en andere verboden middelen gewerkt hebben. De dopingjagers kunnen er echter geen namen van renners bij plaatsen. De gegevens dateren uit 2001. De Zwitser Fabian Cancellara, de hui dige gele-truidrager in de Ronde van Frankrijk, was in 2001 en 2002 in dienst van Mapei. Wereldkampi oen Paolo Bettini uit Italië reed in 1999 voor de wielerploeg. Ook Tour-deelnemers Patrik Sinkewitz en Michael Rogers reden destijds voor Mapei, maar in de opleidings- ploeg. Ook dopingcharter voor teammanagers gent - Na de renners zijn nu ook de teammanagers en alle andere medewerkers van de wielerploe gen aan de beurt. De UCI wil dat ook zij een anti-dopingcharter on derschrijven. De deelnemers beloven dat zij nooit een renner zullen aanmoedi gen dope te gebruiken. Ook moe ten ze de nodige maatregelen ne men om doping te weren. De on dertekenaars riskeren een boete van een jaarsalaris als zij de regels van de charter niet naleven. Bergje boter voor Belg Nick Nuyens gent - Wielrenner Nick Nuyens is 250 kilogram boter rijker. Die prijs lag klaar voor de laatste Belg die tij dens de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk het dorp Diksmuide zou passeren. Diksmuide staat bekend als het plaatsje van de boter. De prijs is een publiciteitsstunt. De boter wordt nu verkocht aan de hoogste bieder en de Quick- Step-renner mag dan een goed doel uitzoeken waar het geld naar toe zal gaan. Tussensprint in geboortedorp Leblanc gent - Voormalig Tourdirecteur lean-Marie Leblanc wordt vandaag in zijn geboortedorp Fontaine- au-Bois geëerd door de wielerge- meenschap. Op 103,5 kilometer na de start in Waregem zal in het Noord-Franse dorp de tweede tussensprint van de dag plaatsvin- den. Leblanc is het stralende middel punt van een receptie die door het Conseil Général du Nord, het be- stuur van het departement, wordt georganiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35