Panorama's en vergezichten Waarom zou je 30 AANBEVOLEN zomer@pzc.nl www.pzc.nl PZC Een echt Zeeuws panorama, uitzicht over het Veerse Meer. VEERSE Grote Kerk w at zijn de mooi ste uitzichten van Zeeland en waarom? Vijf Iaan het woord over hun ul tieme Zeeuwse plekje. Meneer en mevrouw De Jonge uit Vlake kunnen echt genieten van het uitzicht vanaf de toren van de Grote Kerk in Veere. „Een uniek uitzicht en een aanrader voor de vakantiegast." Deze plek biedt je een prachtig panorama. Het Veer se meer, de daken van Veere en het weidse Zeeuwse landschap in de verte. 2 Meneer C. Potter uit Kapelle kent vele mooie plekken in de provincie, maar zijn favo riete plekje is de Valdijk, die langs het heggengebied ten zuiden van Nisse is gelegen. „Deze dijk ademt een zeer serene rust uit. Slechts voetgangers en fietsers mogen er komen. Geen autoverkeer dus, maar wel prima bereikbaar met de auto. Aan het begin bij de over gang van de Zwaakweg naar de Brilletjesdijk is een parkeerplaats. Ter hoogte van de weel die daar langs ligt, een overblijfsel van een oeverval en dijkdoorbraak, heb je een prachtig uitzicht over het heg gengebied, met op de achtergrond de toren van Nisse." 3 Het mooiste uitzicht heb je volgens mevrouw A. van den Dries uit Oost-Souburg bo ven op de duinen bij Westduin, tussen Zoutelande en Vlissingen. „De verschillende kleuren groen zijn echt schitterend. Je hebt er een uniek uitzicht over de stran den waar je mooie schepen voor bij ziet varen en je hebt er ook nog eens zicht op de boulevard van Vlissingen." 4 „Als je vanaf Haamstede rich ting Renesse op de Recreatie- verdeelweg rijdt en afslaat op de Wellandweg, heb je een prach- Ceen mooiere provincie dan Zeeland, ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prachtig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevolen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: foto Han de Jonge tig uitzicht op het dorpje Noord- welle", aldus mevrouw H. Veling uit Noordwelle. „De kerktoren in het midden, de huizen er om heen, geen enkele hoogbouw, maar wel een aantal fraaie boerde rijen en graanvelden. Volgens mij is het zelfs een beschermd dorpsge zicht. Elke keer word ik weer hele maal verliefd als we hier langsrij den. En dat hoor ik van meer men- 5 Het Vrouwenputje aan de Oostweg tussen 's-Heer Arendskerke en Goes is het mooiste punt, volgens G. Steen hard uit 's-Heer Arendskerke. Ei genlijk vindt hij de vier kilometer lange wandeling naar het Vrou wenputje toe, met als startpunt de speelboerderij 't Klokuus in zijn woonplaats, helemaal de moeite waard. „De route loopt via een prachtig stukje natuurgebied. Een maal aangekomen bij het Vrou wenputje kun je zittend op de bankjes genieten van de rust, plan ten en de vormgeving van het per ceel." Voor morgen willen we graag van u weten waar de mooiste boom van Zeeland staat. door Jenneke Schepens Aardenburg in Zeeuws- Vlaanderen is de oudste stad van Zeeland. De vroegste sporen van be woning dateren al van 6500 jaar ge leden. Logisch dat een plaats met zo'n rijk verleden een archeolo gisch museum heeft; om de schat ten uit het verleden tentoon te stel len. Op de begane grond vind je vondsten uit de tweede en derde eeuw na Christus, de tijd dat Aar denburg is gesticht. Op de eerste verdieping liggen stukken uit de middeleeuwen, toen Aardenburg een grote havenstad was, waar de handel floreerde. Eén van de spectaculairste vond sten die het Archeologisch Mu seum herbergt, is het hurkgraf van ZOMERAGENDA OP PAD Roofvogelshow Demonstratie met verschillende soorten roofvogels. Oostkapelle, Terra Maris, 16.30 en 19.00 uur. Oude ambachten Demonstraties van het werken met oude trekpaarden en andere oude ambachten in het kader van de Wisseltentoonstelling Het Trekpaard. Museum Goemanszorg, Molenweg 3, Dreischor. Toeristenmarkt Seizoensmarkt Zoutelande, 12.00 - 21.00 Kaasboerderij Rondleiding op kaasboerderij De Vos in Biervliet. Entree €3,00 en kinderen tot 6 jaar €1,00. Geopend vanaf 13:30 uur Biervliet, Kaasboerderij De Vos Helenaweg 4. Zeelessen Kamperland Strandbezoekers ontdekken hoe het le ven in zee en op het strand is. De duur van de les is ongeveer 2,5 uur. Kosten zijn 2,50 euro per persoon. Aanvang 19:00 uur bij Strandpaviljoen 'De Ban- jaard' in Kamperland. Zeeland Outdoor In Nieuw en Sint Joosland wordt vanaf 18.30 uur Zeeland Outdoor gehouden bij manege De Kroo. MUZIEK Carillon Carillonconcert van Henk Verhoef, in het kader van de Summer School van de Roosevelt Academy. Middelburg, Lange Jan, 18.45 uur. Orgelconcert Bernard Winsemius verzorgt orgelcon cert, met werken van Sweelinck, Butler, Buxtehude en Bach. Middelburg, Lutherse Kerk, 20.00 uur. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Die Hard 4: 18.30 en 21.15 uur; Transformers: 13.45, 15.30, 18.30 en 21.15 uur; Shrek the Third: 13.45,16.00 en 18.30 uur; Shrek de der de: 13.45, 16.15, 18.30 uur; Haaibaai: 13.45 uur; Pirates o.t. Caribbean 3; 15.30 20.45 uur; Ocean's Thirteen: 20.45 uur. de oudste Aardenburger. Door ie mand in foetushouding te begra ven, leg je hem terug in de schoot van moeder aarde. Dit zou helpen bij de wedergeboorte. Deze man leefde circa 275 jaar na Christus en was vermoedelijk op zoek naar schatten en buit in het Romeinse Aardenburg. Het gevecht met de Romeinen heeft hij niet overleefd. Een gat in zijn schedel duidt erop dat hij hardhandig is neergeslagen. Het kleinste voorwerp ligt in een kast vol make-upspulletjes, zoals kammetjes, zalfplaatjes, ringen, een epileertangetje en een deel van een spiegel. Het is het topje van een bronzen haarspeld. Het is een hondje van slechts een centi meter groot, maar het is prachtig versierd en gedetailleerd. Overdre- Of schrijf ons: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes Rondleiding door het Portaal van Viae Terneuzen. Een kijkje achter de schei het sluizencomplex en de havens, om van een gids. Duur ca. 3 uur en bij ger nemers is er ook een rondvaart. Aanv aan Haven/Westsluis in Terneuzen, 0 Op melkveehouderij De B in Retranchement kunne lenden een rondleiding m. Aanvang 11.00 uur. Entree De Blauwe Hoeve, Braamd Retranchement, 0117-421

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32