In de tunnel zie je alleen maar muren PZC Dinsdag 10 juli 2007 De kosten van de tunnel zijn voor menigeen een reden om met de Prinsen Maxima of Prins Willem Alexander naar 'de overkant' te gaan. «BME foto Ruben Oreel Zelfs Canadezen weten dat je binnen twintig minuten van Vlissingen in 'Bresjes' bent. door Kaman Yu e meeuwen vliegen hoog in de lucht om te kijken of er nog een stukje brood te krijgen is. De schepen verdwijnen aan de hori zon. In Breskens staat de Prins Willem Alexander in de startblokken en vanuit Vlis singen vaart de Prinses Maxima naar de overkant. Al vroeg in de ochtend hebben mensen zich verzameld in de kleine terminal in Vlis singen om naar 'Bresjes' te gaan. „It takes about twenty minutes to get the re", hoor je een Canadees stel tegen elkaar zeggen. Andria en Michael Flaherty uit Bar- rie, Canada, maken de overtocht met de veerboot Prinses Maxima. Dit is voor hen de eerste keer dat ze meeva ren op een ferry. Samen met een Nederland se tante uit Middelburg gaan ze een dagje naar België. „Het is weer eens wat anders dan met de au to door de tunnel, want dan zie je alleen maar muren en wanneer je op de boot zit, zie je een heel mooie omgeving en kan je ge nieten van het mooie weer", aldus Michael. De zoute zeelucht, spetters van de golven, dat wil je toch niet missen. Twee oudere echtparen, De Ruiter en Van Beek, uit Ridderkerk en Krimpen aan de IJs- sel maken elk jaar gebruik van de veerboot. „We zien de majesteiten als een vakantie attractie en we komen al jaren naar Zeeland omdat wij een vaste standplaats hebben op een camping in Oostkapelle. Het is zonde om met eigen vervoer naar de andere kant te gaan. Ten eerste moet je richting Goes rij den. En ten tweede moet je twee keer €4,50 betalen voor de tol omdat je heen en terug moet. Vervolgens is het nog een eind rijden voordat je op je bestemming bent. Nee, we gaan liever met de boot. Dit is tevens een goede vakantiebesteding." De tocht duurt inderdaad ongeveer twintig minuten. Het Canadees stel is aardig op de hoogte en gaat goed ingepakt de boot af, het slechte weer tegemoet. Het weer is gedu rende de tocht in één keer omgeslagen. De zon scheen volop in Vlissingen en eenmaal aangekomen in Breskens, regent het pijpen stelen. Maxima gaat terug naar Vlissingen. De nieu we bezoekers sprinten naar boven om een goed plekje te bemachtigen. Op de boot kan je goed merken welke personen toeristen zijn en welke niet. Wanneer de boot een maal vaart, komen de camera's te voor- 'De meeuwen vliegen met je mee en zwermen rond de veerboot als echte gidsen' schijn en lijkt het net of je op de boot zit met allemaal Japanners. „Lekker shoppen", wordt met een Belgische tongval gezegd door twee jonge stellen uit Blankenberghe. Zij zien de twee boten meer als een snel vervoersmiddel om aan de andere kant te komen dan als een toeris tische attractie. „Wij komen vaker in Vlissin gen en vanuit Blankenberghe is de makke lijkste en snelste manier om met de ferry te gaan." De kosten die een ritje met de auto met zich meebrengt beïnvloeden ook de keuze voor de boot. Met een rugzak op de rug en goede wandel schoenen aan vertrekken Wim en Arie uit Purmerend en Temeuzen vanuit Breskens naar de geboortestad van Michiel de Ruyter. Beide verblijven op een camping in Niéuw- vliét. Alleen is het voor Wim de eerste keer dat hij met de boot meegaat. „Arie moet van zijn vrouw boodschappen doen en ik heb besloten om met hem mee te gaan", zegt Wim. „Ik verblijf nog zes maanden in Zeeland en zal, denk ik, nog regelmatig ge bruik maken van deze twee koninklijke schepen." Terwijl de meeste mensen op de boot naar buiten zitten te kijken hoe hoog de golven komen, zit een Duits gezin, familie Flore uit Duisburg, netjes met z'n vieren, ouders, zoon en oma op een rij met elkaar te pra ten. Ze verblijven momenteel in een vakan tiehuisje in Breskens. Op de vraag waarom zij de boot pakken om naar de overkant te gaan, antwoorden zij: „ons zoontje wil graag met de boot. De laatste keer dat hij heeft gevaren, was hij drie en nu is hij ne gen. Vandaag gaan we naar de markt in Mid delburg." Het zijn niet alleen toeristen die gebruik ma ken van de ferries. Er nog heel wat Zeeuw en van Walcheren, de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland die Zeeuws-Vlaanderen per fiets willen verkennen. Terug aan wal in Vlissingen hangen de meeuwen er nog steeds. Ze vliegen met je mee naar de ande re kant en terug. Het zijn als het ware gid sen die je begeleiden van Vlissingen naar Breskens en andersom. GEEN TOEGANG H S3 AFSTAPPEN®<y» Veel mensen zien de veerboot als een toeristisch uitstapje. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31