Afgekeurde hengsten doen het prima Driedaagse braderie en kermis in Vlissingen Thuis in.... jtr Hypotheken WLr Verzekeringen Pensioenen Beroep tegen celstraf voor verkrachting Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen 2 betalen! w WPZC Dinsdag 10 juli 2007 23 Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 18 -615151 www.donrisicobeheer.nl vlissingen - Het is komend week einde niet alleen kermis, maar ook braderie in Vlissingen. De kermis begint vrijdag met een laser- en vuurwerkshow en duurt tot en met volgende week zondag. De braderie duurt drie dagen: van vrij dag tot en met zondag. Natuurlijk zijn er de traditionele attracties: breakdance, tornado, cy clone, autoscooter en de achtbaan. Op het Bellamypark staat de kind erkennis met de draaimolen, mi ni-autoscooters en attracties als touwtrekken, eendje vissen en bal len gooien. Op donderdag is er nog eens vuurwerk. Op maandag is het 'blauwe maandag', met aller lei optredens in cafés en restau rants en een optreden van de ha venzangers op het kermisterrein. Ook tijdens de braderie zijn er op tredens in de stad. De gemeente adviseert mensen om - vooral op de openingsavond en op donderdag - met de fiets naar de kermis te komen. MIDDELBURG - Een 58-jarige Vlissin- ger tekent hoger beroep aan tegen een veroordeling door de recht bank in Middelburg. Die legde hem gisteren een celstraf van achttien maanden op, waar van drie maanden voorwaardelijk, en een contact- en straatverbod. Ook moet hij een schadevergoe ding van 3000 euro betalen. De man werd schuldig bevonden aan het verkrachten van zijn buur vrouw. Zij zocht een bijverdienste en maakte eens per week zijn wo ning schoon. Op 10 september 2006 greep hij haar plotseling beet, sleurde haar de slaapkamer in en blokkeerde de deur. Vervol gens werd de vrouw door hem bruut verkracht. I LangeVorststraat 98-102, Goes ZLTO en Bevelandse kerken houden voor het eerst een boerderij-kerkdienst in Colijnsplaat colijnsplaat - Landbouworganisa tie ZLTO en de gezamenlijke ker ken van Noord-Beveland houden zondag 29 juli voor de eerste keer een boerderij-kerkdienst. Dat ge beurt op het bedrijf van de familie Rijm aan de Emelissedijk 16 in Co lijnsplaat. Na de dienst, die om 19.00 uur begint, is er een rondlei ding op de boerderij. Belgische trekpaarden houden stranden in Veere schoon. door Anita Janse ZOUTELANDE - De belletjes aan de garelen van los en )uul rinkelen vrolijk. Dat is alles wat ze in de slaapstrandhuisjes van Dishoek ho ren van hun nieuwe vuilophaal dienst. „Het afval wordt fluiste rend verwijderd", zoals een van de bewoners het uitdrukt. Als de strandbewoners zich nog eens omdraaien in bed, heeft Wil ly Mertens er al een halve dag op zitten. Half vijf gaat zijn wekker. De rit van het Belgische Wuustwe- zel naar Walcheren heeft hij er graag voor over. Zolang zijn paar den maar kunnen werken. Daar is het hem om begonnen. Zijn stich ting Jut en Aer - menjargon voor links en rechts - streeft ernaar het Belgisch trekpaard in bedrijf te houden. Een jaar geleden nam Mertens contact op met de Stich ting Strandexploitatie Walcheren. Of hij de vloedlijn mocht reinigen. Het ophalen van vuilnis leek de SSW een beter plan. Mertens vond stalling voor zijn paarden op de boerderij van familie Cijsouw in Westkapelle. Vandaar vertrekt hij maandag-, woensdag- en vrijda gochtend om zeven uur richting Zoutelande waar zijn traject be gint. Menig weggebruiker zal zijn wenk brauwen optrekken bij het zien van het span. Na lassen en slijpen blijkt het chassis van een aanhang wagen het prima te doen als paar- denkar. Het voorste gedeelte, waar op Mertens de boel bestuurt, heeft hij te danken aan de Amish in Amerika waar hij geregeld heen reist om ideeën op te doen. Het is acht uur als de paarden maandagochtend in Zoutelande aankomen. De vuilniszakken moe ten, tegen de afspraak in, nog uit de bakken gehaald worden. Dat be tekent tijdverlies voor Mertens, maar hij haalt er zijn schouders over op. „Het is nog een beetje wennen. Dit is niet voor niets een proef', relativeert hij. Mertens heeft tien weken om te bewijzen 'Het is nog een beetje wennen. Dit is niet voor niets een proef dat trekpaarden op korte afstand even effectief zijn als vrachtwa gens. Als het bevalt, mag hij vol gend jaar terugkomen. De Dishoekse strandwachten heb ben de volle vuilniszakken al wel naast de bakken gezet. Niettemin wordt de regel dat er na tien uur geen paarden meer op het strand mogen, vandaag overschreden. Het is een druk weekend geweest. De opbrengst: twee uitpuilende wagens aan het eind van de rit. Al le natuurlijke pk's ten spijt, de duinovergang is te veel van het goede voor Jos en luul. „Het is te steil voor de paarden. Ze hebben bovendien geen grip op de stenen", zegt Mertens. Maar de jeep van strandwacht Albert staat al klaar. De karren worden over de opgang gereden en onder aan de duinen weer aangekoppeld. Dan gaat de tocht weer terug naar Zou telande waar het vuil in een contai ner verdwijnt. Nog eens een uur later draaien de bezwete paarden het erf van Cijsouw op. Twee afgeschreven aanhangwagens en twee afgekeur de hengsten blijken samen nog pri ma van nut te zijn. Als je maar geen horloge draagt. Willy Mertens uit Wuustwezel (B) haalt met zijn trekpaarden het vuilnis op van de Walcherse stranden. foto Ruben Oreel Nü 270 tabletten van 104,85 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk MM www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van 94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk Vï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25