'Winkeliers slecht af tijdens Marinedagen' Zeeland 'De Bluesroute nodigt uit om gas te geven' Vermue wil weer aan de slag Kids-Art-Park gaat aan Domburg voorbij 22 Dinsdag 10 juli 2007 pzcW De Bluesroute in de Middelburgse wijk Mortiere. foto Ruben Oreel Doorgaande weg Mortiere is racebaan voor bewoners. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Bluesroute in de Middelburgse wijk Mortiere is één lange baan asfalt. Automobilisten kunnen zich er moeilijk inhou den, klagen buurtbewoners. „Die weg nodigt gewoon uit om gas te geven", zegt Wilfred van Luijk. Sa men met zijn buren heeft hij ge klaagd bij de gemeente, bij de pro jectontwikkelaars die de huizen bouwen en bij de wijktafel. Tot nu toe zonder resultaat. Ze rijden er soms wel tachtig, zegt Van Luijk. „In de vierde versnel ling, terwijl dertig de maximum snelheid is. Bouwverkeer komt op topsnelheid langs, maar ook men sen die verderop in de wijk wo nen, rijden veel te hard. Er moet iets gebeuren, anders loopt het goed fout. Ja, ik laat de kinderen nog wel buiten spelen, want je kunt ze moeilijk op hun stoel vast binden." De klacht is niet uniek. Sinds in al le Middelburgse woonwijken der tig als maximumsnelheid geldt, wordt er op veel plaatsen op grote schaal te hard gereden. Omwonen den klagen massaal, maar optre den is lastig, zeggen de instanties. Bovendien is het vaak kostbaar om snelheidsremmers zoals drem pels aan te brengen. De gemeente Middelburg heeft verschillende campagnes gevoerd om automobi listen op hun gedrag te wijzen. De Bluesroute is - net als de hui zen die er aan staan en de wijk er omheen - nog niet af Van Luijk vraagt zich af waarom het niet mo gelijk is om nog wat extra drem pels aan te leggen. „Er komen wel twee drempels, op de kruisingen, maar daartussen liggen stukken as falt van wel vijfhonderd meter. Als antwoord op ons verzoek krijgen we van iedereen te horen dat er bordjes aan het begin van de wijk staan." Net op deze maandag is het vrij rustig in de straat. Dat komt doordat de Bluesroute van wege werkzaamheden is afgeslo ten. Doorgaand verkeer moet om rijden. Verkeerswethouder Frank Streng zegt de klachten uit de Mortiere niet te kennen. „Maar als die men sen dat zeggen, leggen we gewoon twee slangetjes op de weg, dan we ten we het zeker." Die 'slangetjes' registreren het aantal auto's dat passeert, de snelheid waarmee ze passeren en het tijdstip waarop dat gebeurt. Over welke maatrege len genomen gaan worden, laat Streng zich nog niet uit. „Na de zo mervakantie doen we die metin gen, dat is een toezegging die ik wil doen. We hebben bij de ge meente mensen die doorgeleerd hebben voor verkeer, die zullen het college een oplossing voorleg gen." Het is volgens Streng niet mogelijk om op korte termijn een elektro nisch bord neer te zetten dat aan geeft hoe hard iemand rijdt. Die borden zijn nogal populair. „Elke wijk aast op die borden, maar op een gegeven moment komt er wel één beschikbaar." Bewoners in de Middelburgse wijk Mortiere klagen over auto mobilisten die te hard rijden. Het gaat om bouwverkeer, maar ook om wijkbewoners. Vlissingse middenstand draaide minder omzet dan op andere dagen. door Miriam van den Broek vlissingen - Ondernemers in de Vlissingse binnenstad hebben het afgelopen weekeinde niet zo goed van de 150.000 bezoekers aan de Marinedagen en het Straatfestival kunnen profiteren als gehoopt. Op vrijdag daalde de omzet zelfs tot wel vijfentwintig procent. Ondernemer Harrie van Hal van Primera zegt dat het probleem ligt bij niet nagekomen afspraken met de organisatoren van het evene ment. „Ik ben zo boos; dat wil je niet weten", zegt de ondernemer die ook secretaris is van de winke liersvereniging. „We hebben in de voorbereidingen veel gesprekken gevoerd met de gemeente en met Stichting 400 jaar Michiel de Ruy- ter. Maar blijkbaar zijn wij als ge sprekspartner niet serieus geno men. Er zou een goede verbinding naar de binnenstad komen. De toe gang tot het Scheldeterrein naast Délifrance zou worden openge steld. Daarover is altijd gezegd: maak je geen zorgen, we regelen het. Maar die deur was zaterdag Circus Renz Berlin is weer in Vrouwenpolder vrouwenpolder - Vanaf volgende week woensdag staat Circus Renz Berlin weer in Vrouwenpolder. Het circus blijft tot en met zater dag 22 juli staan. In die tijd zijn er zeven voorstellingen. Circus Renz heeft een programma met Friese paarden, dressuur, koorddansers, een trapeze, gedres seerde kamelen, een springplank nummer, Indische olifanten en een hondenrevue. Veertienjarige jongen met bolletjespistool clinge - De politie hield gisteroch tend op een recreatieterreintje aan de Opperstraat in Clinge een 14-ja- rige jongen aan uit Sint-Niklaas die in het bezit bleek van een bol letjespistool. Een passant had het nepwapen voor de tent van de jon gen zien liggen en belde de politie. De Belgische jongen deed afstand van het namaakwapen en werd in vrijheid gesteld. potdicht. Bij de parkeergarage was de deur wel open, maar dat was niet de afspraak." Vrijdag, de dag van de vlootschouw, was de bin nenstad de hele dag afgesloten. „Ze hadden de stad beter kunnen afsluiten op het moment dat het in Vlissingen begon vol te lopen. Daar is niet over nagedacht. Nu hebben ze de bezoekers meteen naar Vlissingen-Oost gestuurd. Vrijdag was mijn omzet een stuk lager dan anders. En zaterdag was de omzet even hoog als een jaar ge leden tijden de Straattheaterdag. Van die 150.000 bezoekers hebben wij niks gemerkt." Zondag zouden de winkels in de binnenstad open zijn. Maar uit frustratie hebben verschillende on dernemers de zaak eerder gesloten of helemaal niet open gedaan. Volgens Wim de Ridder, voorzit ter van de winkeliersvereniging, was het inderdaad verre van een top-weekeinde. „Vrijdag had ik minder dan normaal en zaterdag en zondag 15 procent méér dan an- aagtekerke - Op het terrein van aannemer Minderhoud aan de Burg. Bosselaarstraat in Aagterker- ke is op dinsdag 17 juli een rom melmarkt. De opbrengst is voor een tunnelkassenproject in Pauclu- sa in Roemenië. Op de markt is riet- en aardewerk uit Roemenië te koop, verder zijn er onderne mers uit de omgeving die hun me dewerking verlenen. De rommel markt duurt van 9 tot 15 uur. renesse - Een 17-jarige jongen uit Son is in de nacht van zondag op maandag aangehouden in Renes- se, omdat hij zeven xtc-pillen bij zich had. Eerder die avond zijn eveneens in Renesse drie mannen uit Breda aangehouden. In hun au to werden een nepvuurwapen, een mes, een ploertendoder, een paar zakjes hennep en enkele tien tallen xtc-pillen aangetroffen. ders", zegt de eigenaar van Fore cast uit de Walstraat. „Ook ik had op meer passanten gehoopt. Maar dat lag niet aan de organisatie. Ik neem juist mijn petje af voor hen. Het probleem was het weer. Vrij dag was het windkracht 8! Natuur lijk gaat dan niemand winkelen." En dat de stad vrijdagochtend al di rect was afgesloten, vindt De Rid der juist verstandig. „Als je wacht tot de stad gevuld raakt, ben je al te laat. Dan ontstaan er opstoppin gen en zijn de auto's helemaal niet meer naar de grote parkeerterrei nen buiten de stad te leiden." Met de looproute van de Marineda gen was volgens De Ridder niets mis. „Dat evenement speelt zich nu eenmaal af in de havens. Dat is logisch en daar is niks aan te doen. Maar ik vond het een goede pro motie van de stad. Daar zien we de komende weken echt nog wel de effecten van. Het enige grote na deel was dat het evenemententer rein te commercieel verhuurd is. Er werd wel 40.000 euro gevraagd voor een kraampje. Die bedragen zijn voor lokale ondernemers niet op te hoesten of terug te verdie nen. Dat moeten ze de volgende keer toch anders doen." pag 27: niet te druk, wel te tang goes - In een horecagelegenheid op de Grote Markt in Goes is gis termiddag rond kwart voor zes een schilderij vernield. Een bezoeker van de horecazaak wilde de zaak niet verlaten - de man had een horecaverbod - en sloeg met zijn vuist tegen een schil derij. Hierdoor ontstond een scheur in het kunstwerk. Het schilderij heeft een waarde van honderden euro's. middelburg - In het asielzoekers centrum in Middelburg wordt zon dag weer een internationale kerk dienst gehouden. De dienst is in de eerste plaats bedoeld voor asiel zoekers, maar andere belangstellen den zijn ook welkom. Het is de vierde keer dat zo'n dienst wordt gehouden. De vorige keer waren er ongeveer dertig bezoekers. De dienst begint om 13.30 uur. Winkeliers hadden gehoopt een graantje mee te pikken van de drukbezochte Marinedagen, maar zagen die 150.000 bezoe kers niet terug in hun omzet. Grote rommelmarkt voor kassen Roemenië Aanhoudingen Renesse Internationale dienst vanwege drugsbezit asielzoekerscentrum Man vernielt schilderij in Goese horecazaak Gemeente verbiedt organisatoren te slapen op strand. door Henk Postma DOMBURG - Het Kids-Art-Park is niet aan Domburg besteed. In de tweede week van augustus zouden kinderen op het strand terechtkun nen om hun fantasieën om te zet ten in kunstwerken. Professionele kunstenaars zouden hen daarbij helpen. Maar evenals vorig jaar gaat het evenement ook nu weer niet door. De landelijke Stichting Sophies kunstprojecten kreeg van de gemeente maar de helft van de gevraagd 5000 euro subsidie. Toen de gemeente de organisatoren ook nog eens verbood om op het strand te slapen, zodat ze hun spel len zouden kunnen bewaken, gooi den ze het bijltje erbij neer. Borselse wethouder doet na kaakbreuk niet meer aan ringrijden. door Frank Balkenende oudelande - De Borselse wethou der Marga Vermue-Vermue gaat volgende week weer aan de slag. Zij viel zaterdagochtend bij een op name voor het tv-programma 'Rienkriee mee de sterren' van haar paard en brak daarbij haar kaak. Het letsel is echter niet van dien aard dat zij voor langere tijd is uitgeschakeld. „Nee, hoor", zegt zij monter, „mijn kaak is wel gebro ken, maar niet verschoven. Ik kan gewoon praten, lezen en schrijven, dus ik ga maandag weer werken." Voor het programma van Omroep Zeeland stapte zij voor de eerste keer op een paard. „En dat ging ei genlijk best wel goed. Natuurlijk val je er wel eens af Afgelopen woensdag nog. Dat hoort erbij." Zaterdagochtend leek alles vlotjes te verlopen. „Ik had zelfs in volle galop twee ringen gestoken. Daar na ben ik van paard gewisseld en toen ging het mis. Ik viel eraf en er stond net een paaltje in de weg. Een kwestie van dikke pech, want het is een leuk programma." Minder prettig is dat zij voorlopig alleen vloeibaar voedsel tot zich kan nemen. Toch heeft dat een voordeel. „De kilo's zullen eraf vliegen." Vermue-Vermue waagt zich niet meer op een paard. „Ik ben beter in het besturen van een gemeente dan van een paard."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24