Vertraging kost Vlissingen veel geld Wij geven u de helft cadeau! Rechtszaken om supermarkt Shoppen Meeleven en meedoen Vertrouwelijk rapport Tauw beschrijft risico's Scheldeterrein. door Maurits Sep VLISSINGEN - De bebouwing van het Scheldeterrein in Vlissingen kan nog steeds op tijd beginnen. Het onderzoek dat extern deskun digen nu in opdracht van de ge meente uitvoeren naar het project, hoeft niet te leiden tot vertraging, stelt wethouder T. Verhage. Het is wel van belang dat in sep tember alsnog een projectontwik kelaar de opdracht krijgt om de eerste fase - deelplan Centrum - te gaan ontwikkelen. De bouw van negentig woningen in dit deelplan moet volgens planning in 2008 be ginnen. De gemeente moet echter ook het milieueffectrapport nog af maken. Daarin moet onderbouwd worden dat er daadwerkelijk be hoefte is aan de geplande 1790 wo ningen op het Scheldeterrein. Het halen van termijnen is finan cieel van groot belang voor de ge meente. Als alle huizen te laat wor den opgeleverd, lijdt de gemeente een verlies van 3.222.836 euro. Dit blijkt uit een vertrouwelijk rap port dat in het bezit is van de PZC. Daarin beschrijft juridisch en financieel adviesbureau Tauw in opdracht van de gemeente de fi nanciële haalbaarheid en de risi co's van het project Dokkershaven. Eventuele verliezen kunnen wor den goedgemaakt door deelplan- nen versneld uit te voeren, zegt Tauw. Dat kan de gemeente ook miljoenen euro's opleveren. Een andere mogelijkheid is de flexibili- Project Dokkershaven heeft een looptijd van vijftien jaar. Als alle huizen te laat worden opgele verd, lijdt de gemeente een ver lies van ruim drie miljoen euro. teit in het project te benutten door het op belangrijke punten te wijzigen. Welke wijzigingen moge lijk zijn, wordt niet vermeld. Het Scheldekwartier wordt in de len ontwikkeld. De eerste fase (Centrum) loopt van 2007 tot en met 2011. Fase twee (Kaden) duurt het langst: van 2007 tot en met 2023. Fase drie (Het blauwe dorp) begint in 2009 en moet in 2016 klaar zijn. Het plan Houtkade be gint in 2014 en eindigt in 2018. Welk tekort ontstaat als het nu aanbestede eerste deelplan (Cen trum) niet op tijd klaar is, heeft Tauw niet berekend. En mocht dit plan later klaar zijn, dan hoeft dat nog geen gevolgen te hebben voor de andere onderdelen. De gemeente krijgt geld binnen door projectontwikkelaars te laten betalen voor de toestemming om het terrein te mogen bebouwen. Daar staan uitgaven tegenover, zo als de aankoop van de grond van de Koninklijke Schelde Groep (35 miljoen euro), de sanering van grond en waterbodem en de aan leg van wegen. Volgens Tauw sluit het project met een tekort van 71.656 euro, maar dat wordt op de totale begroting van bijna 150 mil joen als 'sluitend' beschouwd. DOMBURG - Twee clowns en zo veel mogelijk en thousiaste kinderen. Dat is de cast voor het Mee leeftheater in Domburg. In de vakantie treedt het theater twee keer in de week op in de badplaats. Het Meeleeftheater draait om het contact met de kinderen. Zij mo gen meespelen en meedansen. De twee clowns spelen elke keer een ander toneelstukje. De voorstellingen duren drie kwartier en worden in de zomer in Domburg elke maandag en vrijdag gespeeld tussen 18.45 en 19.30 uur. foto Ruben Oreel Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - De strijd om de nieuwe supermarkt in de Clasi- nastraat in Arnemuiden is nog niet gestreden. Bewoners blijven zich tegen de bouw verzetten. Vol gende week behandelt de Raad van State de bezwaren van de om wonenden. En ook een nieuwe gang naar de rechtbank en vervol gens weer de Raad van State slui ten ze niet uit. Middelburg wees vorige week de bezwaren van omwonenden tegen de bouwvergunning van de hand. Dat had de gemeente al eerder ge daan, maar toen stapten omwo nenden naar de rechter. Die gaf ze gedeeltelijk gelijk. De gemeente had naar het oordeel van de recht bank niet goed onderzocht wat het effect van de supermarkt op de verkeersveiligheid zou zijn. De rechtbank vernietigde de bouwver gunning. Als de gemeente, op basis van nieuw onderzoek naar het verkeer, besluit om opnieuw een bouwver gunning af te geven, stappen de omwonenden weer naar de rech ter, zegt P. van Bel zen, één van de bezwaarmakers. En als die niet in grijpt, volgt weer een procedure bij de Raad van State. Tip? redactie@pzc.nl Winkelen is voor dat echtpaar uit Vlissingen een noodzakelijk kwaad. Maar soms ontkomen ze er niet aan. De kledingkast schreeuwde laatst om nieuwe spullen en zuchtend gingen ze op pad. In de eerste winkel die ze te genkwamen, zochten ze met veel moeite drie T-shirts bij elkaar. Blij dat ze weer iets hadden om aan te trekken en nog blijer om dat ze snel weer weg konden uit de winkel, gingen ze naar de kas sa. Daar vertelde het meisje trots dat de klanten bij aankoop van drie kledingstukken, een vierde gratis kregen. De man en de vrouw zeiden resoluut in koor: „Nee,, die hoeven we niet", en lie ten de caissière verbaasd achter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23