De Lachclub RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE laat licht Marjan Berk v7 PZC Zaterdag 7 juli 2007 Lezers van deze column weten dat ik in in nig samenlevingsverband werk met mijn trouwe hulp Maria de Fatima, mijn Portu gese interieurverzorgster die mij al zesen twintig jaar stofvrij houdt. Daarnaast beoefenen wij op de ochtenden dat Fati ma, in de wandeling Faatje genoemd, mij komt as sisteren de edele ochtendgymnastiek, om tien over negen 's ochtends op Nederland 1 zeer des kundig gedemonstreerd. Wij zijn dan ook gewel dig fit, hetgeen bij Fatima leidt tot grondig hoog- werken bij het ramen zemen en bij mij tot op de dag van vandaag tot het vermogen diep te bukken. Maandag waren wij weer ijverig bezig alle instruc ties nauwgezet op te volgen. Wij moesten aan het eind bij de ontspanningsoefeningen op de grond plaatsnemen. Met enig gekreun en gesteun lukte het ons de op dracht uit te voeren. We rekten en strekten ons op verantwoorde wijze. Toen kregen we de repor tage aan het eind van de uitzending te zien. We kregen inzicht in de lachtherapie. Lachen, dat moesten we. Eerst gewoon hahaha zeggen. Dan zo lang en hard hahaha zeggen tot wij op organische wijze buikschuddend over de grond zouden rol len. De opdracht werd moeiteloos volbracht. Bij het ge zicht van mijn kleine kogelronde Faatje, die braaf 'hahaha' riep tegen de leraar op de buis kostte het mij geen enkele moeite een hevige lachbui te ont wikkelen. De buurman die op zijn rijdende rolstoel op de ga lerij mijn kantoorflat passeerde, stopte bij het ge luid van schaterlachende vrouwen. Hij drukte zijn neus tegen de ramen en kreeg ook aandrang tot bulderen bij de aanblik van Faatje en buurvrouw die zittend op de grond voor de televisie zich op de dijen sloegen van pret. Dit was nog eens wat anders dan pingpongen of koekhappen. Onze lever schudde krachtigIk her inner mij uit de tijd dat ik bij de padvinderij was, dat ons internationaal opperhoofd Lord Baden Po well al riep, dat lachen zo gezond is voor je lever. Ik kan het iedereen aanraden. Voor de buitenge woon matineuze kijkers is het mogelijk om kwart voor zeven al mee te doen aan Nederland in Bewe ging.. Dat nu is mij te vroeg, dan ben ik nog bezig alle achterstallige kranten door te knagen. Maar na het nieuws van negen uur ben ik helemaal gereed voor de warming up en de cardiovasculaire oefe ningen, om van de been- en rompoefeningen maar te zwijgen. En wanneer de reportage aan het eind van de uitzending over de lachtherapie gaat, dan kan onze dag niet meer kapot. Wanneer de grondoefeningen klaar zijn dan is het een visueel genot te zien hoe mijn mollige Faatje zich van de platte grond verheft. Hoe komt iets wat van natu re zo rond is geschapen weer op de hoefjes... het is iedere keer weer een wonder. Ook ik kruip altijd eerst wat ontregeld rond voor het mij lukt door het vastgrijpen van een stoelleu ning weer verticaal te geraken. Ik dank de Heer dat niemand heeft bedacht een real-life-soap te maken van het leven van een dame van zekere leeftijd en haar trouwe Faatje. PS. Na het schrijven van deze column hoorden wij tot onze ontsteltenis dat dit programma van de buis is gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 87