Binnenland Aantal ziekenhuizen moet slokdarmoperaties staken VERZORGDE VAKANTIES Poging tot oplichting ouders van Madeleine Verzekeraar gedaagd over polis Hi 3 IN boek online of bel 0900 - 9697 PZC Zaterdag 7 juli 2007 7 De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. S>N raab karcher www.raabKarcher.nl Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. Instellingen hebben te weinig ervaring met complexe ingreep. UTRECHT - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ) heeft veer tien ziekenhuizen een verbod op gelegd om nog langer slokdarm operaties uit te voeren. De instel lingen hebben te weinig ervaring in huis om de complexe ingreep tot een goed einde te brengen, zei gisteren een woordvoerder van de IGZ. De betreffende ziekenhuizen heb ben een brief gekregen waarin staat dat zij de slokdarmoperaties binnen drie maanden moeten sta ken. Er zullen echter geen wacht lijsten ontstaan. Grote ziekenhui zen hebben voldoende capaciteit Woekerpolis affaire kost Nationale Nederlanden mogelijk miljarden. door Jasper van de Kerkhof DEN HAAG - Nationale Nederlan den is voor de rechter gedaagd voor zijn rol in de 'woekerpolis af faire'. De verzekeraar hangt moge lijk een miljardenclaim boven het hoofd. De zaak is aangespannen door de stichting Woekerpolis Claim (WPC) en de Vereniging Consu ment Geldzaken (VCG). De ei sers willen dat Nationale Nederlan den gedupeerde klanten compen seert die bij de verzekeraar een be leggingsverzekering hebben afge sloten. Bij beleggingsverzekeringen is spa- om de patiënten over te nemen. In Nederland worden ieder jaar zeshonderd mensen aan slokdarm kanker geopereerd. De IGZ stelt ei sen aan ziekenhuizen die tumoren willen verwijderen uit slokdar men. Zorginstellingen moeten de ze operatie minstens tien keer per jaar uitvoeren, anders acht de in spectie de praktijk niet verant woord. In 2006 voldeden veertien ziekenhuizen niet aan die eis. Als deze instellingen binnen drie maanden kunnen aantonen dat zij inmiddels samenwerken met zie kenhuizen die wel beschikken over genoeg ervaring op het ter rein van slokdarmoperaties, mo gen zij alsnog doorgaan met de be staande praktijk. Daarom maakt de IGZ nog niet bekend welke zie kenhuizen het verbod opgelegd ren gekoppeld aan een levensverze kering, die uitkeert bij overlijden of aan het einde van de looptijd. Dergelijke verzekeringen zijn om streden, omdat door de hoge admi nistratieve kosten de voorgescho telde rendementen vaak niet wor den gehaald. De toorn van de belangenorganisa ties richt zich op het product Flexi bel Verzekerd Beleggen, waarvan Nationale Nederlanden er naar schatting 260.000 heeft verkocht. Volgens de belangenorganisaties kan de totale claim oplopen tot 2,5 miljard euro. pW Eisers willen dat gedupeerde klanten die een beleggingsverze kering hebben afgesloten, wor den gecompenseerd. De claim kan oplopen tot 2,5 miljard euro. kregen. Het betreft in elk geval geen Zeeuwse ziekenhuizen. In Goes, Vlissingen, Terneuzen en Hulst worden geen slokdarmopera ties uitgevoerd. De woordvoerder van de IGZ advi seert mensen die een slokdarm operatie moeten ondergaan zich goed te informeren voordat zij een keuze maken voor een ziekenhuis. Het is gebleken dat de kans op overleven in een ziekenhuis met veel ervaring op dit gebied 2,5 keer hoger ligt dan in een instelling waar de artsen minder ervaring hebben met deze operaties. |"JI Veertien ziekenhuizen mogen niet langer slokdarmoperaties uit voeren. Zij hebben te weinig er varing in huis. Het betreft geen Zeeuwse ziekenhuizen. Tot nog toe waren processen over de zogeheten woekerpolissen al tijd aangespannen door individue le gedupeerden. Het is voor het eerst dat er nu een collectieve rechtszaak wordt gevoerd. Woekerpolis Claim en Consu ment Geldzaken probeerde eer der vergeefs tot een schikking te komen met Nationale Nederlan den. Complexe financiële producten zo als beleggingsverzekeringen liggen al geruime tijd onder vuur van consumentenorganisaties, finan ciële toezichthouders en de poli tiek. Eerder werden claims inge diend tegen Dexia en producten van Spaarbeleg. De ingewikkelde kostenstructuur van dergelijke pro ducten leidt bij klanten nogal eens tot onaangename verassingen. Eindhovenaar vroeg twee miljoen euro voor valse informatie. eindhoven - De Nationale Recher che heeft woensdagmiddag in Eindhoven een man aangehouden die de ouders van de vermiste Brit se kleuter Madeleine McCann pro beerde op te lichten. Dat liet justi tie gisteren weten. De 39-jarige verdachte verstuurde vanaf 14 juni zes e-mails aan de ouders van het meisje. Hij deed als of hij op de hoogte was van de ver blijfplaats van Madeleine en haar ontvoerders. In ruil voor deze in formatie eiste de man een bedrag van 2 miljoen euro. De verdachte verklaarde na zijn aanhouding dat hij alles had ver zonnen. De werkloze man zou vol gens justitie 'uit verveling' met de gevoelens van de ouders van Made- De Nationale Recherche heeft in Eindhoven een man aangehou den die de ouders van de vermis te Britse kleuter Madeleine Mc Cann probeerde op te lichten. leine hebben gespeeld. Het OM: „Het was hem vermoedelijk om het geld te doen, alhoewel hij daar naar eigen zeggen niet op had gere kend." De 4-jarige Madeleine verdween begin mei uit de Portugese bad plaats Praia da Luz, toen haar va kantievierende ouders de hotelka mer hadden verlaten voor een di ner in een nabijgelegen restaurant. Justitie heeft geen enkele aanwij zing gevonden dat de in Eindho ven gearresteerde man betrokken is bij de vermissing van het meisje of werkelijk op de hoogte is van haar verblijfplaats. De Nationale Recherche begon op verzoek van de Britse en Portuge se autoriteiten een onderzoek naar de herkomst van de e-mails. De man verstuurde zijn berichten van uit het Centrum voor Werk en In komen en een internetcafé in Eind hoven. Het is niet voor het eerst dat ie mand de verdwijning van Madelei ne probeert uit te buiten. Eind vo rige maand pakte de Spaanse poli tie een Italiaan en een Portugese vrouw op voor hetzelfde vergrijp. vanaf 8-/19-daagse bus- en vliegreizen Oostenrijk, Italië en Portugal Vertrekdata: 14-28/7,4-11-18/8 en 1-8/9 Reisnummer SZ 24.623, zie www.kras.nl/24623 Vertrekdatum: 15/9 Reisnummer SZ 24.645, zie www.kras.nl/24645 Vertrekdata: 17/9 en 8/10 Reisnummer SZ 24.658, zie www.kras.nl/24658 waarom zou je verder zoeken 1r n Inclusief compleet programma onder deskundige reisleiding! Prijsverlaging! Bent u van plan om deze zomer op ontdekking te gaan door het Oostenrijkse Tirol, dan is dit uw kans! Want bij KRAS boekt u deze reis al vanaf slechts 399! 8 dgn BUSREIS HARTJE TIROL v.a.€ 399 Vanuit het vriendelijke Gasthof Linde in het stadje Wörgl maken we leuke excursies naar onder andere een Schnapsstokerij in Brixen, het Kaisergebergte en de Swarovski 'Kristalweltën'. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de gezellige stadjes, waaronder St. Johann, Innsbruck en Solbad Hall! Maak vanaf 719 kennis met het unieke Rome en het prachtig gelegen Sorrento! Een spotprijs als u bedenkt dat hierbij de vliegreis, het ontbijt, 4 diners en excursies zijn inbegrepen! 8 dgn VLIEGREIS ROME SORRENTO v.a. 719 Allereerst bezoeken we de 'Eeuwige Stad' Rome, met zijn immense Colosseum, de Trevifontein, de Spaanse Trappen en natuurlijk het Vaticaan. Vervolgens zakken we langs de kust af naar Napels, een levendige stad waar u kunt genieten van het echte Italiaanse leven, en het schilderachtige Sorrento. Ideale combinatie van strand en cultuur! Dat is deze reis naar de zonnige Algarve zeker. Naast heerlijke stranddagen nemen we u mee naar leuke steden in zowel Portugal als Spanje. 19 dgn BUSREIS PORTUGESE ALGARVE v.a.€ 889 Tijdens deze reis maken we leuke excursies naar de havenstad Faro, het pittoreske plaatsje Tavira en de 'Heilige' Kaap Sao Vicente. Bovendien bestaat de mogelijkheid om optioneel een uitstapje naar het schitterende Sevilla te maken en nemen we op heen- en terugreis een kijkje in Madrid en Granada. Laatste plaatsen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7