Blauwalg niet te stoppen Monument dorpen pas in 2009 Droomdebuut voor Thoolse haringverkoper makelaar M2Makelaars.nl Dronken wegpiraten TE HUUR: pzc Zaterdag 7 juli 2007 33 Thoolse havenmeester vreest enorme stank als het echt warm wordt. door Rob Paardekam tholen - De Thoolse havenmees ter Wessel van Hunnik denkt dat de blauwalg de komende maan den voor veel overlast gaat zorgen in de jachthaven. „Het is de laatste tijd toch niet echt warm geweest, maar in sommige hoeken duikt hij alweer op." En dat terwijl Rijkswaterstaat en kele weken geleden is begonnen met een proef waarbij de algen te lijf worden gegaan met ultrasone geluiden. Daarmee zouden ze wor den opgeblazen. De blauwalg duikt - vooral bij erg warm weer - al jaren op in zoete Zeeuwse wate ren als het Zoommeer (bij de Speelmansplaten), het surf- en buf ferbekken bij de Kreekraksluizen, de jachthaven in Tholen en de Otheense Kreek bij Terneuzen. De giftige bacterie kan maag- en darm klachten en huidirritaties veroorza ken als er in gezwommen wordt. Bovendien zorgen de algen voor stank en een onaantrekkelijk beeld. Volgens Van Hunnik is het in Tholen vooral de stank die als bijzonder storend wordt ervaren. „Daar hoefje niet eens veel blauw- algen voor te hebben", vertelt hij. „Donderdagavond was het even warm en de stank was niet meer te harden. Dat is niet alleen heel vervelend voor de mensen in de jachthaven, maar ook voor omwo nenden en caféhouders bij de ha ven. Die kunnen hun terras dicht gooien als de wind verkeerd staat." De havenmeester vreest het ergste voor het vervolg van de zomer. „Ik mag hopen dat het nog wat war mer gaat worden, maar vrees aan de andere kant dat de blauwalgen weer massaal opduiken. Er ligt nu alweer een dikke drab." Is het experiment dan mislukt? „Die conclusie zou ik nog niet wil- Ondanks het niet al te warme weer duikt de blauwalg weer op in de Thoolse haven. De haven meester is bang dat het deze zo mer weer erg gaat stinken. len trekken", zegt Van Hunnik. „De proef loopt tot eind oktober en we moeten het een kans geven. Bovendien is van mislukken hoe dan ook nooit sprake. Als de blauwalgen wegblijven is het mooi, maar als ze net zo hard blij ven komen, weet je dat je iets an ders moet zoeken. Wijzer word je altijd." Mochten de ultrasone gol ven echt geen effect sorteren, ziet de havenmeester nog maar één op lossing: zout water toelaten. Daar in gedijt de blauwalg niet. Hij weet dat boeren en milieuclubs er op tegen zijn. „Maar nu zie je do de eenden ronddrijven. Is dat dan zo leuk?" Rijkswaterstaat wil pas conclusies trekken als het experi ment in oktober is afgelopen. Komst omstreden kunstwerk vertraagd door aanleg fietspad. door Luc Oggel colijnsplaat - Het monument voor de 117 verdronken dorpen wordt pas in 2009 aan de Ooster- scheldedijk bij Colijnsplaat ge plaatst. Dat komt doordat een fiets pad, dat daar ook moet komen, pas in dat jaar kan worden aange- legd. Dat blijkt uit een nota aan het col lege van Gedeputeerde Staten. Daarin wordt geadviseerd het fiets pad en het monument tegelijker tijd aan te leggen, omdat dat effi ciënter en goedkoper is. Daarnaast moet ook nog een bouwaanvraag worden ingediend en een planolo gische procedure worden doorlo pen. Het monument, een ontwerp van kunstenares Lydia Schouten dat een torenspits verbeeldt, komt op het verbrede deel van van de bui tendijk, net achter de plek waar de Molenweg uitkomt op de Ooster- scheldedijk. Aan de waterkant wordt een natuurstenen trap te gen de dijk gemaakt. Over het monument is al veel te doen geweest. Van plaatsing in Kats werd afgezien vanwege hevi ge protesten en ook inwoners van Colijnsplaat leken in eerste instan tie niet gelukkig met de komst er van. Pas nadat de nodige aanpas singen werden gedaan aan met na me het geluid, gingen ze akkoord. Keurmeesters van het AD belonen Arie Schot met een tien. door Rob Paardekam tholen - Dat zijn haringen goed te eten zijn, wist hij wel, maar van zo'n uitslag durfde hij niet eens te dromen. Tholenaar Arie Schot de buteert vandaag met een tien in I de beroemde haringtest van het Al- kgemeen Dagblad. „Fantastisch na- ■tuurlijk, maar het legt wel enorme druk op je." Met zijn tien staat Schot bovenaan het lijstje. Dat is geen geringe prestatie, want in het verleden is vaak genoeg gebleken dat de keurmeesters niet mals zijn. Een tijdje geleden stonden ze plots in de viswinkel van Schot aan de Parade in Bergen op Zoom. Onverwachts, maar de Tholenaar herkende ze meteen. „Ik heb nog even met ze staan praten." Toen begon het lange wachten. „Je hoopt het redelijk te doen", vertelt Schot. „Maar met zo'n uitslag had ik echt geen rekening gehouden." De visverkoper - niet te verwarren met de vishandelaar Schot die met zijn wagen diverse plekken in Zee land aandoet - beseft dat zo'n dik ke tien verwachtingen schept, om nog maar niet te spreken over de test van volgend jaar, waar hij ze ker weer aan meedoet. Bij de num mers één en laatst komen de he ren van het AD het jaar erop altijd weer langs. Schot probeert zich er niet te druk om te maken. „Het is moeilijk om twee jaar na elkaar te T7~2 goes - De Goese politie hield in de nacht van donderdag op vrijdag in de binnenstad twee wegpiraten aan die beschonken achter het stuur zaten. Eentje, een 22-jarige man uit de gemeente Tholen, moest zijn rijbewijs inleveren. Agenten zagen om kwart voor één een auto wegsprinten vanaf de Vlasmarkt. Op de Beestenmarkt voegde zich er eentje bij. Met hoge snelheid ging het richting de Wes terstraat. Eén van de auto's reed zonder verlichting. De bestuurders negeerden tevens een stopbord. De politie zette hen aan de kant en nam een blaastest af Die was positief. Een 22-jarige man uit de gemeente Tholen raakte daarmee zijn rijbe wijs kwijt, een 28-jarige Goese- naar kreeg een proces-verbaal en mocht vier uur niet rijden. Een uur later kreeg, ook op de Westerstraat, een Tholenaar een rijverbod van één uur. winnen, maar eigenlijk hoeft dat ook helemaal niet. Als je bij de eer ste vijftien zit, heb je ook een pri ma prestatie geleverd. Bovendien zijn de verschillen in de top onge looflijk klein." Een echt geheim voor een goed ha rinkje heeft de Tholenaar niet. Hij doet gewoon van a tot z zijn best. Goede haring serveren lijkt overi gens in de familie te zitten. „Een neef van me, met een kiosk in Brielle, deed het ook al zo goed", aldus Schot „Hij staat tweede." VERHUUR I MAKELAARDIJ Heinkenszand, Eendvogelstraat 87 Hoekwoning/Eengezinswoning. 3 si. krrtrs. riante tuin. 635,- excl. G/W/E. Heinkenszand, Zwanestraat 44 Eengezinswoning 4 sl. kmrs. Ruime tussenwoning. 625,- excl. G/W/E Middelburg, Noordpoortstraat 15A Riante 3 kmr app. met balkon. Gestoffeerd/Cen t ru m 625,- p/mnd excl. voorschot Middelburg, Sint Janstraat IA 3 kmr. app. met balkon Gestoffeerd/Centrum. 575,- excl. voorschot G/W/E Vlissingen, Groenewoud 8 Gezellig 2 kamer appartement. Centrum/Gestoffeerd. 525,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Bellamypark/Sarazijnstraat Comfortabel appartement. Centrum. Direct aan het mooie Bellaypark. 525,- incL G/W/E Grijpskerke, Molenstraat 2 Woonboerderij 5 slaapkamers. Landelijk gelegen/gestoffeerd. 1.325,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning profesioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77