omgetoverd in luxe camper ONE staat voor woorden én daden KEUKENS OP MAAT s PZC Zaterdag 7 juli 2007 3 1 van aonaeraag op vrijdag in ooes twee automobilisten aan voor te hard én dronken rijden. Een 22-ja- rige man uit de gemeente Tholen moest zijn rijbewijs inleveren. Een 28-jarige Goesenaar kreeg een pro ces-verbaal en mocht vier uur niet rijden. Een uur later kreeg, ook op de Westerstraat, een Tholenaar een rijverbod van één uur. Ruitersportbeurs en modeshow in manege renesse - Laarzen, broeken, hal sters en hoofdstellen. Het is maar een kleine greep uit het aanbod van de ruitersportbeurs bij mane ge Grol in Renesse op zaterdag 14 juli. Van 8.00 tot 10.00 uur kun nen te verkopen spullen worden ingeleverd. Tussen 11.00 en 17.00 uur worden ze verkocht. Om 13.00 en 16.00 uur verzorgen ruitersport De Vrieze, kinderkleding Espedejo en het merk Frantic modeshows. Marien Stoute bespeelt orgel in Haamstede burch-haamstede - Marien Stou- te uit Kerkwerve demonstreert vrijdag in de Grote Kerk van Haamstede zijn vaardigheden op het orgel. Stoute werd op vijftienja rige leeftijd kerkorganist in de oud- gereformeerde gemeente in Zierik- zee. Hij studeert nu bij orgelvirtu oos Ignace Michiels aan het conser vatorium in Gent. Het optreden begint om 20 uur. Toegang is gratis. Knutselmiddagen voor kinderen in Qint brouwershaven - Kinderen die graag knutselen kunnen de komen de drie woensdagen (11, 18 en 25 juli) terecht bij activiteitencen trum Qint aan de Markt in Brou wershaven. Tussen 15 en 16 uur kunnen de kinderen dingen maken als een vlinder, bloem of vriendschaps bandje. Ook mogen ze aan de slag met het schilderen van een brug. Meedoen is gratis. Wegpiraten dronken achter het stuur GOES - De politie hield in de nacht INTER H 1 BORG IBI MEUBELMAKERIJ Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Idealistische stichting haalt toppers naar dance-evenement. door Martijn de Koning OOSTERLAND - Het lijken clichés: kreten als 'respect en begrip kwe ken' en 'verander de wereld, begin bij jezelf. Dat verandert als je de zaken grondig aanpakt en de woor den meteen omzet in daden. Zoals de mannen van de stichting Our New Existence, kortweg ONE. Het eerste evenement van de groep, die zich als doel stelt 'de we reld terug in balans te brengen', is bepaald geen kleintje. Naar het dance-evenement Sunset Paradise, dat ze op 1 september op het strand bij Ouddorp houdt, komen internationale toppers. Namen als Johan Gielen, Erick E en Yves de Ruyter doen bij menig dancelief- hebber wel een belletje rinkelen. De stichting bestaat uit vier man nen van in de twintig, vertelt voor- William Bolle zitter William Bolle uit Ooster- land. Hij heeft hulp van Niels de Ruiter uit Noordgouwe en de Goe- senaren Glen Hanna en Raimon Ligteneigen, die nu allebei in Rot terdam wonen. Het idee om jongeren op weg te helpen, kwam voor Bolle niet uit de lucht vallen. „Ik ben al heel mijn leven bezig met wereldproble men. Ik ben erg christelijk opge voed, maar begon rond m'n twaalf de te twijfelen aan wat mijn ouders zeiden. 'Als jullie moslim waren geweest, hadden jullie ook gezegd dat dat het enige geloof is', dacht ik bij mezelf" Bolle begon zich het leed in de we reld aan te trekken. „Ik ging naden ken over de situatie in Afrika en het leven van zwervers." En hij merkte dat mensen naar hem toe kwamen als ze problemen had den. „Ik wilde collega's en vrien den ook altijd helpen." Met muziek en plezier als basis ho pen de Zeeuwen de wereld dank zij Sunset Paradise een beetje mooier te maken. Maar er is meer. „We willen onze evenementen koppelen aan thema's", zegt Bolle. „In Ouddorp wordt dat milieu en gezondheid." Daarom is er op het strand niet alleen plaats voor mu ziek, maar ook voor een expositie. Verder hoopt de stichting ook con creet jongeren hulp te kunnen bie den. „We zijn in gesprek met bouwbedrijven. Met hen hopen we projecten op te kunnen zet ten." Het is trouwens niet toevallig dat ONE start met een dance-evene ment. „Ik ga zelf al een jaar of tien naar zulke feesten", vertelt Bolle. „En Raimon is actief als dj Vertical Movement. Hij opent ook het festi val." De ervaring gebruiken de mannen bij het organiseren van het feest. „We verwachten achtdui zend mensen", zegt Bolle. „Ik ben er dan ook full time mee bezig." Stichting Our New Existence houdt op 1 september een groot dance-evenement op het strand bij Ouddorp. De groep wil jonge ren dichter bij elkaar brengen. Auto slaat over de kop op A58 bij Arnemuiden arnemuiden - Op de A58 ter hoog te van Arnemuiden is donderdag avond rond tien uur een 47-jarige Rotterdammer met zijn auto over de kop gegaan. De auto raakte in een slip nadat het linkerwiel in de berm was gekomen. De bestuur der is met enkele snijwonden en nekklachten voor onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. Eén inzittende moest ook naar het ziekenhuis. TWee andere inzittenden bleven ongedeerd. UNIMOG Kees Bom bouwde een eigen houten opbouw op een tweedehands Unimog. „Ik moest dat ding gewoon hebben. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75