PZC Rotte palen kost gemeente tonnen 45 29 47 Horecabussen blijven rijden www.SipsVerhuur.nl Slip Nachtmarktenseizoen is weer losgebarsten Ridders slaan er dagelijks op los in Renesse Zaterdag 7 juli 2007 Bartoli bereikt finale van Wimbledon door zege op Henin Tip? redzzee@pzc.nl Kosten voor reparatie in haven Bruinisse niet te verhalen op aannemer. door Melita Lanting bruinisse - De gemeente draait op voor de kosten voor reparatie van de verrotte meerpalen in Bruinis se. Een dure grap voor het toch al armlastige gemeentebestuur. Hoe veel de reparatie uiteindelijk gaat kosten is nog niet bekend. „Maar eerder enkele tonnen dan tienduizenden euro's", conclu deert wethouder W. Renden som ber. „Een flinke tegenvaller." De kosten van de reparatie zijn niet te verhalen op de aannemer die de palen zes jaar geleden in de vluchthaven van Bruinisse heeft geplaatst. De aannemer treft geen enkele blaam. Dat laatste is nu onomstotelijk vast komen te staan, want ook on derzoekers die in opdracht van de gemeente een tweede rapport naar de oorzaak van de roestende meerpalen hebben gemaakt ko men maar tot één conclusie: bacte riën zijn de boosdoener. Van scha de door lekstroom - wat vaker voorkomt in havens en wat door externe deskundigen werd gesug gereerd - is hier geen sprake. Eer der concludeerde een onderzoeks team van TNO al hetzelfde. Renden en zijn ambtenaren had den echter twijfels bij de uitkom sten van het onderzoek van TNO en daarom is opdracht gegeven voor een tweede onderzoek. Die twijfel werd ingegeven door het feit dat de palen juist kapot gingen op de lasnaden. Als zou blij- De gemeente moet zelf de repa- ratie van de verrotte meerpalen in Bru betalen. De aannemer treft geen blaam, want bacteriën zijn de boosdoener. ken dat de aannemer toch fouten had gemaakt, zou dat financieel aantrekkelijk zijn voor de gemeen te. Dan kunnen de kosten immers verhaald worden op de aannemer. Dat blijkt nu niet het geval en om dat de gemeente niet verzekerd is tegen dit soort risico's, zal Renden het geld ergens in de begroting moeten vinden. In september vorig jaar brak plot seling één van de meerpalen in de vluchthaven van Bruinisse plotse ling af. De paal was volledig door geroest. Uit onderzoek bleek ver volgens dat alle veertig palen in de haven in meer of mindere mate waren aangetast door roest. Zes schepen moesten tijdelijk ver plaatst omdat de situatie te gevaar lijk was. Er was gevaar voor afbre ken van meer palen. Inmiddels is een noodreparatie uit gevoerd. De goede stukken van de palen zijn weer aan elkaar vastge- last en de meeste schepen liggen weer op de eigen plek. Eind juli verwacht Renden een de finitief plan van aanpak klaar te hebben hoe het probleem van de bacteriën afdoende kan worden aangepakt. In september zal duidelijk worden wat de totale kosten zijn. RENESSE - De reguliere nachtbus sen van de stichting horeca Renes se (SHR) rijden deze zomer ge woon door. Dat hebben de onder nemers besloten. In voorgaande ja ren hadden deze lijnen die op za terdagavond stappers van Renesse weer naar huis brengen een zo merstop. Het gaat om de lijnen 133 en 134 die de normale route rij den. Alleen de halteplaats in Ren esse is gewijzigd. Die is verplaatst naar de Zeeanemoonweg, ter hoog te van de VW, waar ook de ande re nachtbussen richting campings stoppen. Op de bussen gelden zo wel de SHR-kaarten als de kaartjes die te koop zijn bij het verkoopunt van TCR. ZIERIKZEE - Het nachtmarktenseizoen is weer be gonnen. Gisteravond beet Zierikzee het spits af met een markt in het centrum. De markt trok on danks het winderige en kille weer redelijk wat be zoekers. Wat opviel, was veel winkels in het cen trum ondanks de markt gewoon gesloten waren. De terrassen deden gisteravond slechte zaken, omdat slechts een enkeling ging zitten. Het is de tweede keer dat Zierikzee een eigen nachtmarkt houdt. Vanavond is daar de eerste markt in Burgh-Haam- stede. Gedurende het hoogseizoen is in de West hoek iedere zaterdagavond een markt. De ene week in Haamstede, de andere week in Renesse. foto Marijke Folkertsma Kijk op pagina 5;voor een gedeelte^van ons aanbod. 0118-414223, Badhuisstraat 152 Vlissingen ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het jonge paar uit Temeuzen be reidt zich voor op de komst van hun eerste telg. Dus werd deze week een kraampakket met aller lei eng materiaal door hun verze keringsmaatschappij bij hen afge leverd. „En pa", verzuchtte de Temeuzenaar tegen zijn vader. „Ik heb deze week ook kennisge maakt met nog een anderfantas tisch fenomeen... de comfortabe le, maar o zo gigantische zwan gerschapsslip. Daar werd ik nog veel minder vrolijk van." De opa in spe bleef daarop even stil, keek met een schuin oog naar zijn eega en richtte zich tot zijn zoon. „En weet je wat nog het ergste is, jongen? Van dat soort slips raak je nóóit meer af."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73