Weg vrij voor bouw parkeergarage l i§2 PZCI29 47 Naar hartelust skeeleren en skateboarden in Wissenkerke - 1 r V E R H U U R 1 MAKELAARDIj www.SipsVerhuur.nl Miljoenen voor fabriek Sluiskil Slip Ridders slaan er dagelijks op los in Renesse Zaterdag 7 juli 2007 Bartoli bereikt finale van Wimbledon door zege op Henin Tip? redgoes@pzc.nl Aannemer verliest kort geding tegen gemeente Goes. door Frank Balkenende goes - De bouw van de parkeerga rage op de Kolveniershof/ Bleek veld in Goes kan binnenkort begin nen. De gemeente hoeft de aanbe stedingen niet opnieuw te beoor delen. Dat heeft de Middelburgse rechtbank gisteren bepaald. Eén van de drie gegadigden voor de bouw van parkeergarage, bouw bedrijf CFE (Brussel), spande twee weken terug een kort geding aan tegen de opdrachtgevers, gemeen te Goes en projectontwikkelaar Marsaki, die in de schil rond de ga rage dertig appartementen laat bouwen. Volgens CFE is de Europese aanbe steding niet goed verlopen en dient Goes alle inschrijvingen op nieuw te beoordelen. Punt is dat het bouwbedrijf in zijn offerte wel einddata van oplevering had ge noemd, maar niet het aantal werk bare dagen. Goes had het bedrijf daarop kunnen wijzen nadat de of ferte was ingediend, maar dat zou weer tegen de regels van Europese aanbesteding zijn. De Middelburgse rechtbank heeft CFE niet ontvankelijk verklaard. Daardoor buigt de rechter zich niet meer inhoudelijk over de kwestie. Volgens L. Meeuwisse, sec- torhoofd grondgebied van de ge meente Goes, duidt de beslissing erop dat de rechtbank 'weinig ziet' in de argumentatie van CFE. Dat bouwbedrijf, dat samenwerkt met aannemer Fraanje uit bewe id De Middelburgse rechtbank heeft het kort geding rond de aanbesteding van de Goese par keergarage niet-ontvankelijk ver klaard. De bouw kan beginnen. dorp, begon de procedure, nadat de BAM uit Bunnik als beste uit de bus was gekomen. Dura Ver meer dong eveneens mee naar de miljoenenopdracht. De juridische schermutseling heeft de bouw van de parkeergara ge met twee weken vertraagd. Nu kan het karwei echter in het na jaar beginnen. Dat is anderhalf jaar later dan gepland. Steeds kwam er uitstel. Ten eerste moest Goes op zoek naar vervan gende parkeerruimte tijdens de bouw, die een kleine twee jaar duurt. Die is onder meer gevon den aan de Rommerswalestraat in Goes-West. De gemeente heeft zelfs een voetgangersbrug over de westvest gelegd, als korte looprou te naar de binnenstad. Verder stuitte de gemeente op bo demvervuiling, die al lang weg had moeten zijn. Er bleken extra maatregelen nodig om de vervui ling van een vroegere wasserij op te ruimen. Daarna volgde een nieu we tegenvaller. De bouwkosten lie pen op van n,5 naar 19,1 miljoen euro, vooral omdat er om milieure denen met onderwaterbeton moet worden gewerkt. Voorjaar 2009 is de 530 parkeerplaatsen tellende ga rage klaar. WISSENKERKE - Vol ongeduld stonden ze gisteren te trappelen, de skeelerende en skateboardende jongeren van Wissenkerke. Eindelijk hebben ze de skatebaan waar zo lang om hebben gevraagd. Hij heeft een plek gekregen op een braakliggend terreintje aan de Sportlaan. Gisteren is de voor ziening officieel geopend. Het gaat om een mo biele skatebaan, die uit drie delen bestaat. Het is de bedoeling dat hij gaat rouleren over de Noord-Bevelandse dorpen, maar voorlopig blijft hij nog in Wissenkerke. Om overlast te voorko men, gaat de baan 's avonds om half tien op slot en 's ochtends om negen uur weer open. Drie om wonenden zijn aangesteld als 'sleutelbewaarders'. Eén van hen drukte de jeugd gisteren nog eens op het hart zich aan de afspraken te houden en niet stiekem met een keukenladder over het hek te klimmen. foto Willem Mieras Kijk op pagina 5 voor een gedeelte van ons aanbod. 0118-414223, Badhuisstraat 152 Vlissingen SLUISKIL - Kunstmestproducent Ya- ra in Sluiskil investeert de komen de jaren enkele honderden miljoe nen euro's in modernisering van de fabriek in Sluiskil. De hoofddirectie in Noorwegen neemt in september zo goed als ze ker een positieve beslissing over de vervanging van twee ureumfa- brieken door één nieuwe. Nieuwe investeringen in Sluiskil stonden vorig jaar geruime tijd op losse schroeven door een hoogop lopend conflict met gasleverancier Gasterra over te hoge tarieven. Met 1,7 miljard kubieke meter aard gas per jaar is Yara één van de grootste gasverbruikers van Neder land. Tip? redactie@pzc.nl Het jonge paar uit Terneuzen be reidt zich voor op de komst van hun eerste telg. Dus werd deze week een kraampakket met aller lei eng materiaal door hun verze keringsmaatschappij bij hen afge leverd. „En pa", verzuchtte de Terneuzenaar tegen zijn vader. „Ik heb deze week ook kennisge maakt met nog een ander fantas tisch fenomeen... de comfortabe le, maar 0 zo gigantische zwan gerschapsslip. Daar werd ik nog veel minder vrolijk van." De opa in spe bleef daarop even stil, keek met een schuin oog naar zijn eega en richtte zich tot zijn zoon. „Eu weetje wat nog het ergste is, jongen? Van dat soort slips raak je nóóit meer af."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61