Binnenland Scholieren kijken porno op hun gsm gesloten. Schoonmaker school dood gevonden Gedeeltelijk arbeidsongeschikten krijgen na vijf jaar extra bijstand Tijdens de vakantie zijn wij voor afhaal bouwmaterialen geopend. Onze showroom is van 21 juli tot 6 augustus raato y^r karcher □2 4 Zaterdag 7 juli 2007 PZC SP pleit voor een landelijk gsm-verbod op middelbare scholen. door Floor Ligtvoet en Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Scholieren tussen de veertien en zeventien jaar hebben massaal pornofilmpjes op hun mo biele telefoons. De filmpjes wor den gedownload vanaf ringtone websites en onderling verspreid. Dat blijkt uit een rondgang bij scholieren. Politieke partijen reage ren geschokt en willen dat scholen ingrijpen. De pornofilmpjes verhogen het ri sico dat kwetsbare jongeren, die van thuis geen duidelijke grenzen hebben meegekregen, zelf over gaan tot het maken van seksueel getinte pestfilmpjes, zo waar schuwt Peter Nikken. Hij is psy choloog en deskundige kind en media van het Nederlands Jeugdin- stituut. Meerdere scholen hebben al met incidenten te maken gehad, waarbij scholieren schoolgenoot jes naakt of half ontkleed filmden en dit materiaal verspreidden. De SP vindt dat scholieren die an dere minderjarigen naakt filmen of fotograferen, medeplichtig zijn aan verspreiding van kinderporno en daarvoor vervolgd moeten wor- Pornofilmpjes verhogen volgens psycholoog Peter Nikken het risi co dat kwetsbare jongeren zelf overgaan tot het maken van sek sueel getinte pestfilmpjes. den. „Het loopt nu echt de spuiga ten uit", constateert SP-Kamerlid Arda Gerkens. Zij pleit voor een landelijk gsm-verbod op scholen. „Mobiele telefoons horen niet thuis op school. Het moet een vei lige leeromgeving zijn." Jongeren moeten tijdens de lessen niet bang hoeven te zijn om op de film te worden gezet, vindt zij. Stichting De Kinderconsument pleitte eer der voor een verbod. „Dit is weer een voorbeeld van de huidige verslapte seksuele mo raal", zegt PvdA-Kamerlid [eroen Dijsselbloem. „Ik maak me daar grote zorgen over." Alle scholen moeten volgens hem een gedrags code opstellen waarin duidelijk vermeld staat wat wel en niet kan en welke straf op dit soort gedra gingen volgt. Ook CDA-Kamerlid Mirjam Sterk noemt het 'verontrustend' dat por no zo wijdverbreid wordt bekeken door scholieren. „Het begint nu echt een probleem te worden." Een gsm-verbod op scholen gaat PvdA en CDA te ver. Het is aan de scholen zelf om te besluiten hoe zij misbruik bestrijden. Kinderen zouden volgens hen op school wel les moeten krijgen in het gebruik van nieuwe media, seksualiteit en het hebben van respect voor el kaar. „We vertrouwen er nu te veel op dat goede omvangsvormen, waaronder seksuele, thuis met de kinderen wordt besproken", stelt Dijsselbloem vast. in Spectrum: hot op het schoolplein: porno op je mobiel VAN STRAATEN Maandag t/m vrijdag van 8.00 - 12.00 uur en 12.30 tot 16.00 uur. Wij wensen U een prettige vakantie. www.raabkarcher.nl Waldammeweg 2, Middelburg, telefoon: 0118 - 62 50 55 De 56-jarige Henk Koop zou met een mes zijn doodgestoken. ENSCHEDE - De politie in Enschede is begonnen met buurtonderzoek in de wijk Stadsveld, nadat daar gisterochtend vroeg in een basis school het lichaam werd aangetrof fen van een schoonmaker. Er wordt uitgegaan van een misdrijf De schoonmaker, de 56-jarige Henk Koop, zou met een mes zijn doodgestoken, mogelijk door een inbreker. Koop werd rond kwart voor acht 's ochtends in de dependance aan getroffen door een leraar van basis school Het Stadsveld, ruim voor dat de leerlingen arriveerden. Bij de vele omstanders van de school heerste gistermiddag grote verwar ring. Eén van hen beweerde het slachtoffer 's ochtends nog te heb ben gggroet, niet lang voordat Koop in-de school moet zijn ge dood. Maar volgens Douwe Woortman (38), zwager van Koop, is dat on mogelijk. Woortman stelt dat Koop niet gisterochtend naar de school is gegaan om schoon te ma ken, maar al op donderdagmiddag. „Hij heeft om kwart voor zes naar huis gebeld en mijn zus gezegd: 'Ik ben zo thuis, zet de koffie maar vast klaar'." Volgens Woortman is donderdagavond al de politie ge alarmeerd, toen zijn zwager maar niet thuiskwam. Voor de leerlingen van Het Stads veld was het de laatste schooldag voor de zomervakantie. Alleen de groepen zes en zeven zouden nog komen voor een spelletjesdag. Maar de school was toen al door de politie afgezet. De vijftig kinde ren werden opgevangen in het hoofdgebouw. De leerlingen van groep zeven heb ben toen ook even gesproken met hun leerkracht, Tom van der Mies- sen, die het slachtoffer heeft gevon den. Daarna werden zij naar huis gezonden met een brief voor hun ouders. „Er is iets ergs in onze school gebeurd. Daarbij is onze schoonmaker overleden." De bijna dertig leerkrachten kwa men gistermiddag in het hoofdge bouw bijeen. Volgens directeur G. Wunderink gaat het naar omstan digheden goed met de leerkracht die het slachtoffer vond. „Hij houdt zich kranig, maar voor hem was dit absoluut traumatisch." Of er werkelijk sprake was van een in braak kon Wunderink in verband met het onderzoek niet zeggen. De politie doet nog geen medede lingen over de manier waarop Koop is vermoord en kan niet zeg gen of de familie van Koop 's avonds al alarm heeft geslagen. „Wij kennen het verhaal. Maar ook het verhaal dat hij 's morgens bij school nog is gezien." In een basisschool in Enschede is gisterochtend het lichaam aange troffen van een schoonmaker. Er wordt uitgegaan van een mis drijf, mogelijk door een inbreker. WeeyAtAA|4'. Itovip/ PAT IS-MNO CiÊLtDEA/! Meer groepen komen in aanmerking voor langdurigheidstoeslag. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Gedeeltelijk arbeidson geschikten kunnen extra bijstand krijgen als zij langer dan vijf jaar een uitkering hebben. Dit heeft het kabinet gisteren besloten. Voor deze 'langdurigheidstoeslag' kwa men tot nu toe alleen bijstandsge rechtigden en volledig arbeidsonge schikten in aanmerking. De Centrale Raad van Beroep, het hoogste rechtscollege als het gaat om geschillen in de sociale zeker heid, oordeelde dat het onterecht was dat gedeeltelijk arbeidsonge schikten die toeslag niet kregen. Het is voor deze groep niet makke lijker dan voor de andere twee om werk te vinden, aldus de Raad. Het kabinet volgt nu die uitspraak. Om voor extra bijstand in aanmer king te komen, moeten gedeelte lijk arbeidsongeschikten vijf jaar lang van een minimuminkomen hebben geleefd en geen (aanzien lijk) inkomen uit werk hebben. Ook moeten zij geprobeerd heb- Om voor extra bijstand in aan- merking te komen, moeten ge deeltelijk arbeidsongeschikten vijf jaar lang van een minimumin komen hebben geleefd. ben werk te vinden. Als zij aan die voorwaarden voldoen, kunnen zij bij hun gemeente terecht voor de extra toeslag. Die bedraagt voor ge huwden 478 euro, voor alleen staande ouders 430 euro en voor een alleenstaande 336 euro. Mensen die gedwongen zijn opge nomen in een psychiatrische in stelling komen voortaan in aan merking voor bijzondere bijstand. Omdat zij niet beschikbaar zijn voor werk, krijgen zij geen bij standsuitkering. Zij hebben echter wel uitgaven die blijven doorlo pen; ziektekostenpremie en woon lasten. Als de woonlasten niet wor den betaald, lopen zij kans hun huis kwijt te raken. Basisschool Het Stadsveld is afgesloten vanwege een misdrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4