PZC ZOMERACENDA OP PAD ZATERDAG 7 JULI Havendagen Kortgene Met een braderie in het centrum met rondvaarten, het pontje, modelbouw en dweilbands. Vanaf 21 uur 's avonds in de tent amusementsband Dow Jones en als hoofdact Cooldown café. Kortgene, haventerrein, vanaf 10.00 uur. Tuin en kwekerij In Goede Aarde zet onder het motto Zomer in Zeeland de deuren open voor het publiek. Er wordt kunst tentoongesteld van Frans Kegels. Biervliet, Kapitalendam 7, 10.00 tot 17.00 uur >- Natte laarzentocht Excursie langs slikken en schorren Ooster- schelde bij Sint-Annaland, aan einde Sluis- polderdijk, 14.00 uur. Muziekvereniging Oosterlands Fanfare houdt een rommelmarkt vanaf 9.00 uur op de Markt in Oosterland. Kerk open De historische kerk van 's-Heer Abtskerke staat open voor het publiek. 's-Heer Abtskerke, 13.00 tot 17.00 uur. y Kunstwandeling Axel De Werkgroep Promotie Axel houdt iede re zaterdag in juli een begeleide kunst wandeling door het centrum van Axel. Start om 10.30 uur bij het voormalige stadhuis (Markt 1). De wandeling duurt circa 1,5 uur. Deelname gratis. Vloedlijn excursie Kennismaken met het onderwaterleven in de Oosterschelde. Er is een wandeling door het duingebied en er wordt uitleg gegeven over net opgedoken dieren en plantjes. Parkeerterrein Waterland Neeltje Jans (bij de vlaggen) 14.00 uur. p- Bezichtiging monumentale kerk en fototentoonstelling 'Het boerenleven op Walcheren'. Meliskerke, Odulphuskerk, 13.30-16.30 uur. Open tuinen Acht tuinen in verschillende stijlen zijn te bezichtigen van 10.00-17.00 uur. Kloetinge Lenshoeklaan 12, Geertesplein 18, Marktveld 15, Jachthuisstraat 10 en 18. Goes, Kleine Kade 25, Kattendijkse- weg 6. Baarsdorp, Oude Hoeveweg 8. p- Antiekmarkt Goes, Kade, 10-17 uur. Lezing kersenteelt In het Fruitteeltmuseum in Kapelle wordt een lezing over kersenteelt gehouden. Ka pelle, Fruitteeltmuseum, 14.00 uur Rommelmarkt Op het dorpsplein in Nisse wordt een rommelmarkt gehouden met leuke extra's zoals een levende jukebox. Dit al les ten bate van restauratie Mariakerk. Nisse, Dorpsplein, 13.00 uur. Ringrijden In de Dorpsstraat in Wemeldinge houdt de ringrijdersvereniging Ons Genoegen een ringrijderij, met - aansluitend - een stoelendans te paard. Wemeldinge, Dorpsstraat, 10.00 uur. Fuchsiashow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging toont haar mooiste planten in de tuinen van 't - Hof Popkensburg. Sint Laurens, Kasteelstraat 7,10-17 uur. Daglelies In de tuin Juust Wa' k Wou van Kees Ja cobs staat de hemerocallis (daglelie) cen traal. Schoondijke, Tragel Oost 21, 10-17 uur. Braderie Op de Boulevard in Bergen op Zoom is van 13.00 tot 20.00 uur een braderie. Circus Ronaldo Met de Belgische broers Danny en David Ronaldo. Vlissingen, Spuikom, 21.00 uur. Fietsen en snorkelen Onder leiding van een gids eerst fietsen langs de Oosterschelde en na enige kilo meters wordt een stop gemaakt om te gaan snorkelen. Snorkeluitrusting zelf meebrengen! De tocht start om 13.30 uur bij de parkeerplaats Levensstrijd bij Zierikzee, opgeven via www.natuur- monumenten.nl Défilé Défilé van de Marinierskapel en anderen, met onder meer een kranslegging bij standbeeld De Ruyter en de onthulling van een plaquette. Vlissingen, boulevard, van 10 tot 11 uur. Muziekuitvoering Leerlingen van de muziekschool Goeree-Overflakkee hebben de jaarlijkse uitvoering. De avond begint om 19.30 uur in de aula van de muziekschool. Stroskerkse dag Allerlei activiteiten in het Walcherse dorp Serooskerke. Met onder meer een boe- renmarkt met streekproducten. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Spirituele ontmoeting Zeven levensbeschouwingen ontmoeten elkaar op het strand van Westenschou- wen (strandovergang rotonde). Om 19.07 praten vertegenwoordigers van oa christendom, islam en natuurreligie met elkaar over vrede, liefde en respect. Olifantenwandeling Evenementenbureau Vita Event laat een olifant door het centrum van Renesse lo pen. Die mag geaaid worden. Renesse, 18 tot 22 uur. ZONDAG 8 JULI Havendagen Kortgene Met als afsluiting een optreden van sa- menwerkingsorkest de koninklijke fanfare EMM uit Kortgene en de fanfare Adven- do uit Wolphaarsdijk. Concert begint om 12 uur. Kortgene, haventerrein. Solexraces In de Dorpsstraat in Heinkenszand solex races, demonstratie minimotoren en sportscars, met tot slot optreden Surren der. Vanaf 14.00 uur. p- Daglelies In de tuin Juust Wa' k Wou van Kees Ja cobs staat de hemerocallis (daglelie) cen traal. Schoondijke, Tragel Oost 21, 10-17 uur. Tuin en kwekerij In Goede Aarde zet onder het motto Zomer in Zeeland de deuren open voor het publiek. Er wordt kunst tentoongesteld van Frans Kegels. Biervliet, Kapitalendam 7, 10 tot 17 uur. Open tuinen Acht tuinen in verschillende stijlen zijn te bezichtigen van 10.00-17.00 uur. Kloetinge Lenshoeklaan 12, Geertesplein 18, Marktveld 15, Jachthuisstraat 10 en 18. Goes, Kleine Kade 25, Kattendijkse- weg 6. Baarsdorp, Oude Hoeveweg 8. Fuchsiashow De Zeeuwse Fuchsia Vereniging toont haar mooiste planten in de tuinen van 't Hof Popkensburg. Sint Laurens, Kasteelstraat 7, 13-17 uur. Kerkdienst Oecumenische kerkdienst voor scheeps bemanningen en publiek, met medewer king van het Scheldeloodsenkoor. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 10 uur. Roofvogelshow In de Franse tuin van Stadspaleis het Mar kiezenhof in Bergen op Zoom wordt om 13.30 uur en om 15.00 uur een roofvo gelshow gehouden. Kosten kaarten: vol wassenen 5 euro en kinderen t/m 12 jaar 2,50 euro. Meer informatie: www.markiezenhof.nl of www.valkerij.be Braderie Op de Boulevard in Bergen op Zoom is het van 13.00 tot 20.00 uur een braderie. Fietstocht Bij het Stayokay Hostel aan de Boslust- weg 1 in Bergen op Zoom is om 9.00 uur de start van de Steenbergen-route, en 45-kilometerlange fietstocht. Circus Ronaldo Met de Belgische broers Danny en David Ronaldo. Vlissingen, Spuikom, 21 uur. Rondvaart Vanaf de Theodorushaven in Bergen op Zoom vertrekt om 8.30 uur de rondvaart Bergen op Zoom-Antwerpen. De tocht bevat een driegangendiner. Kosten kaar ten: 35 euro volwassenen en €25 voor kinderen van 4-12 jaar. Kaarten zijn te koop bij Toerisme Bergen op Zoom. MUZIEK ZATERDAG 7 JULI Strandfestival Muziek bij strandpaviljoen De Kous op de Brouwersdam. Tussen 12 en 20 uur tre den bands op als Toffe Haan en Sidewalk stone. Straatfestival Vlissingen, diverse locaties, vanaf 14 uur. Griezelfeest Lewedorp, Roverweg 1, 21.00 uur Mazuma De Rotterdamse band Mazuma speelt ste vige rock. Vlissingen, café Groen Licht, 22.00 uur. Openluchtconcert Het Zeeuws Orkest en het Scheldenlood- senkoor houden een avondconcert. Vlissingen, podium op evenemententer rein Koningsbrug, 21.45-22.45 uur. ZONDAG 8 JULI Strandfestival Muziek bij strandpaviljoen De Kous op de Brouwersdam. Tussen 12 en 20 uur tre den bands op als Toffe Haan en Onrust. Straatfestival Vlissingen, diverse locaties, vanaf 14 uur. Fanfare Oosterlands Fanfare treedt op. Goes, Manhuistuin, 12.30-13.30 uur. Strijkorkest Het Nederlands Jeugd Strijkorkest speelt olv Bas Wiegers en met medewerking van Irma Kort (althobo) en Mare Kaptijn (trompet). Veere, Grote Kerk, 15.30 uur. Zeeuwse bands De Zeeuws-Brabantse band Destine en de Zeeuwse band It Takes Two treden op in Groen Licht. Vlissingen, café Groen Licht, 22.00 uur. Openluchtconcert Het Zeeuws Orkest en het Scheldenlood- senkoor houden een avondconcert. Vlissingen, podium op evenemententer rein Koningsbrug, 20.00-22.30 uur. Vandaag de derde dag va Vanaf 14.00 uur is er op Vlissingen straattheater Picto Facto (foto) uit Frar Kees van Eersel geeft vanmiddag e gelconcert in de Grote of Maria M; kerk in Goes. Aanvang 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44