Michiel de Ruyter druk met poseren Zeeland TWZ feliciteert alle afgestudeerden met het behalen van hun diploma Haaradviescentrum Wind plaagt Marinedagen foto's Ruben Oreel Twintig schepen uit allerlei landen varen dicht onder de kust voorbij. hoopt op strandweer. „Helaas. Mijn man staat daar ergens te fil men, die vindt dit helemaal gewel dig." De wind is niet alleen spelbreker, het woelig schouwspel versterkt de beleving van de vloot zo dicht onder de kust. „Daar is Vlissingen echt uniek in", erkent mari ne-woordvoerder Richard Keulen. De nationale vlootdagen blijven voorlopig echter centraal georgani seerd in Den Helder. Al vindt hij de gedachte van twee locaties 'wel een interessante'. schepen die aan hem voorbij trek ken. Slechts 21 maanden van zijn jeugd heeft hij onder marinevlag gediend. „Ik was bordenwasser." Zijn hart heeft hij ('net als m'n ou weheer, die is de wereld rond ge weest') echter voor het leven aan het varend smaldeel van de natie verpand. Toont de marine zich, dan rukt hij als het even kan ook uit. De familie Jansen uit het Gelderse Didan staat op de camping in Cad- zand. Moeder en dochter duiken diep in de kraag. Ze hadden ge torcoördinator Bert Trommelen van Rijkswaterstaat. Golfhoogte op zee: bijna drie meter. Een schijnbare overvloed aan loods- vandaan en poseert stoer, rechter been vooruit. Het evenbeeld van de Nederlandse zeeheld wordt ach ter de dranghekken onder andere geflankeerd door de hedendaagse bevelhebber van de zeestrijdkrach ten. Wanneer het naar vlaggenschip de vlootschouw inzet, gaat de hand van commandant Kelder strak naar de klep van de platte pet. Michiel, (Hans Koeman), zwaait enthousiast de boten toe. De wind buldert over de boule vard. Windkracht 7 tot 8, aldus sec Wind zowel vriend als vijand van de vlootschouw. door Marcel Modde vlissingen - In stijl neemt admi raal Michiel de Ruyter het saluut van de erewacht in ontvangst. Maar niet voor hij gewillig gehoor geeft aan een paar toeschouwers die hem onder zijn standbeeld aan de boulevard in Vlissingen op de foto willen zetten. Michiel stapt even tussen de vips 'Mijn man staat daar ergens te filmen, die vindt dit helemaal geweldig' bootjes en andere begeleidingsvaar tuigen dansen op de rollers. De 73-jarige Arie Niemeijer uit Den Haag geniet van de twintig Het Britse fregat Chatham meert af in de buitenha ven van Vlissingen. Bianca Balkenende, Michiel de Ruyter en staatssecretaris Cees van der Knaap bij vlootschouw. foto Ed Oudenaarden/ANP De plots opduikende onderzeeboot De Walrus trekt ook veel bekijks. pzc Zaterdag 7 juli 2007 3 5 De juiste zorg voor een haarwerk op maat vergoeding via uw zorgverzekeraar discrete ruimte veel voorraad ook bezoek aan huis Zuidsingel 2, 4611 LJ Bergen op Zoom 0164-240564/235036 Mercedes-Benz P. Louwerse BV De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 Voor actuele voorraad: www.louwerse-mb.nl Contactpersoon: Patrick de Block 06 - 23 81 32 49 Programma rond vlootschouw op laatste moment aangepast. vlissingen - De wind was gisteren spelbreker tijdens de start van de Zeeuwse Marinedagen. Door de harde zuidwester moest de organi satie afzien van een spectaculairte landing van mariniers op het strandje van Boulevard Bankert. Verder werd het eskader voor de vlootschouw in twee groepen ver deeld. De grotere schepen werden langs de Zeeuws-Vlaamse kust de Westerschelde op gedirigeerd, waarna de kleinere onder Walche ren aansloten. Het afluitend vuur werk werd geschrapt. Die voor raad gaat vanavond de lucht in. Op zoek naar een interessante (bij)baan? Dan kun je je nu inschrijven bij TWZ en word je op de hoogte gehouden van de meest recente vacatures. Tevens kunnen wij jouw CV ter inza ge van vele werkgevers op onze website plaatsen. Wij bedanken daarnaast alle bedrijven en instellingen die mid dels stages, afstudeer-, onderzoeks- en andere praktijkop drachten een belangrijke rol hebben gespeeld in de diverse opleidingstrajecten. Heeft uw bedrijf of instelling een vacature voor een student of afgestudeerde? Neemt u dan vrijblijvend contact met ons op en informeer naar de mogelijkheden. R< Hogeschool ^j^Zedand Academy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37